Kliknij aby usłyszeć
Wideorelacja z rejsu prezentera Podróży i Rejsów. Rejs Wielki Błękit na statku Celestyal Olympia.

Santorini podczas rejsu statkiem

Jak wygląda rejs z przystankiem na Santorini? Oglądaj TV Podróże i Rejsy !

Rejs po Wyspach Greckich to jedna z ulubionych destynacji Klubowiczek i Klubowiczów Podróży i Rejsów. Santorini to biało - niebieska perła, jedna z najpiękniejszych wysp świata - hipnotyzująca, zapierająca dech w piersiach i romantyczna.

Dlaczego warto zwiedzić Santorini podczas rejsu statkiem?

Po pierwsze popularność tej wyspy, jej magnetyzm sprawia, że na wyspę trafia bardzo duża ilość zwiedzających, dla 1, 2 dniowej rejsowej eskapady nie robi to wielkiego znaczenia, natomiast przy tygodniowym pobycie na Santorini, np. w hotelu, pobyt może wymagać "złapania oddechu" poza wyspą. Druga korzyść to perspektywa. Wpłynięcie do kaldery statkiem (Santorini jest położone na klifie, który jest jedną ze "ścian wulkanicznego krateru") jest przeżyciem mistycznym. Każda mila, która zbliża nas do wyspy, odkrywa przed nami tajemnicę piękna tego świata. Rejs na Santorini pozostanie w sercu na całe życie.

Ta relacja dotyczy rejsów z naszej oferty:

Poniżej przedstawiamy kilka informacji praktycznych dotyczących Santorini z perspektywy rejsu.

Kiedy najlpiej popłynąć na Santorini?

Zespół Podróży i Rejsów odwiedza Santorini praktycznie co roku. Byliśmy tutaj o każdej porze roku i każda pora roku ma coś ciekawego do zaoferowania. Topowym sezonem jest lato. Odwiedzanie Santorini latem wiązać się będzie z piękną słoneczną pogodą, morzem, którego indygo doskonale współgra z bielą zabudowań Santorini. Greckie słońce sprawi, że poczujemy tutaj pełnie życia i wakacyjnego wypoczynku. Santorini zimą to Santorini "tylko dla siebie", możemy włuczyć się w labirincie uliczek, patrzeć na mieszkańców jak pieczołowicie dbają o wyspę, odnawiają kolory, przygotowują ogrody na sezon wakacyjny. Temperatura zimą rzadko spada poniżej kilkunastu stopni. O tej porze roku otwiera się niewiele kawiarni i restaturacji, ale możemy trafić na takie, w których stołują się głównie mieszkańcy - to również przygoda ! Późna jesień to doskonała pora na rejs. Możemy liczyć na mniejszą ilość odwiedzających, bardzo przyjemne temperatury, ale wciąż otwarte tawerny. Każda pora jest dobra!

Jakie statki pływają na rejsy z przystankiem po Santorini?

Santorini to główna atrakcja rejsów po wyspach greckich. Trasę z Santorini posiada większość armatorów. Dobrym pomysłem może okazać się rejs z Santorini "na noc", mimo wszystko jeden dzień wraz z majestatycznym zachodem słońca,  w zupełności wystarcza, bo będzie się chciało wrócić tutaj ponownie.

Jakie są wycieczki na Santorini?

Mamy tutaj pełną dowolność. Odległość statku od portu jest niewielka. Możemy zarzerwować wycieczkę z armatorem w języku angielskim, albo skorzystać z rejsu z polskim pilotem, który pokaże nam kilka miast na Santorini i przepięknych punktów widokowych. W takim wypadku wycieczkę odbędziemy autokarem. Możemy również zejść na ląd indywidualnie. Ze względu na charkaterystykę portu, wyokrętowanie odbywa się za pomocą taksówek wodnych wliczonych w cenę rejsu. Na lądzie możemy wykupić bilet na kolejkę linową do miasta, bądź udać się w dłuższy i bardziej strony spacer. UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa, oraz  jako przyjaciele zwięrząt odradzamy wyjście do miasta na osiołkach.

Ile kosztuje rejs z Santorini?

Ceny wahają się w zależności od usług dodatkowych ( przelotu, transferów, obecności polskiego pilota, wyboru kabiny, wyboru pakietu napojowego) a zaczyną się od 1395 zł za 8 dniowy rejs z przystankiem na Santorini.

Moje menu
call Zadzwoń do nas