Kliknij aby usłyszeć
Ostatni odcinek serii o rejsie po Emiratach "Baśniowy Rejs Tysiąca i Jednej Nocy"

OMAN mało znany. Port inny niż wszystkie podczas rejsu po Emiratach.

Zobacz jak wygląda rejs po Emiratach. Ostatni przystanek - MASKAT.

Maskat to port rejsu po Emiratach, znany głównie z jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie. Meczet Sułtana Kabusa to ostatni obraz jaki pozostanie nam w pamięci z Baśniowego Rejsu Tysiąca i Jednej Nocy. Oprócz swojej czystej formy architektonicznej, charakterystycznej dla świątyń muzułmańskich, meczet pochwalić się może jednym z największych na świecie ręcznie tkanych dywanów (od 47 sek. filmu), a statystyki dot. jego wyrobu są imponujące - mierzy on bowiem 70 x 60 metrów i waży 21 ton. Nici użyte do jego utkania zostały zafarbowane pigmentami roślinnymi w 28 kolorach, potrzeba było 1,7 miliarda pętelek, a pracowało nad nim aż 600 tkaczek przez 14 lat. Oprócz meczetu, ciekawym sposobem na zagłębienie się w omański klimat są zakupy na targu, gdzie można zakupić przepiękne arcydzieło i najbardziej aromatyczne przyprawy na świecie.

Podsumowanie: Dlaczego warto popłynąć w rejs po Emiratach?

  • Od Polski do portu zaokrętowania dzieli nas wygodny i bespośredni raptem kilkugodzinny lot samolotem, który daje możliwość zmiany kulturowej i pogodowej o 180 °.
  • Po Zatoce Perskiej operują najnowsze statki świata, daje to niebywały komfort zwiedzania tej baśniowej krainy. W dzień podziwiamy meczety, robimy zakupy na targach a wieczorem bawimy się z przyjaciółmi na statku.
  • Rejs po Emiratach to miejsce w którym spotyka się nowoczesność i tradycja. Obok największego wieżowca świata zobaczymy starą dubajską dzielnicę, na którą popłyniemy łodzią! Tak, tak to wszystko Baśniowy Rejs po Emiratach !

Ten film dotyczy rejsów z naszego portofolio w wersji z pilotem lub dojazdem własnym:

Poniżej przedstawiamy informacje praktyczne dotyczące rejsu po Emiratach :

Kiedy najlepiej popłynąć w rejs po Emiratach?

Najczęściej wybieraną porą przez podróżnych są miesiące od listopada do marca, ze szczególnym naciskiem na grudzień, styczeń i luty. Miesiące te są gwarantem pięknej pogody, bowiem w Emiratach panuje klimat kontynentalny suchy. Temperatura w dzień będzie wysoka. Sezon na rejsy po Emiratach czasami jest przedłużany do maja, sugerujemy jednak wybór miesięcy obejmujących naszą kalendarzową zimę do kwietnia. Dobrym pomysłem może się okazać wyjazd tuż przed naszymi świętami bożego narodzenia. Naładujemy baterię i wrócimy do kraju z piękną opalenizną:)

Jaki statek wybrać na rejs po Emiratach?

Zależy to tylko i wyłącznie od naszych preferencji dot. wypoczynku. Standard na statkach jest bardzo wysoki, niezależnie od armatora. Mówimy tutaj o obsłudze i kuchni. Dobrym pomysłem może się okazać połączenie zwiedzania Emiratów z nowoczesnym statkiem wycieczkowym. Do takich zalicza się Costa Toscana statek z cichym napędem LNG, oferującym wiele przestrzeni aktywności na wolnym powietrzu i przepięknie usytowany panoramiczny bar na rufie.

Co robić w portach podczas rejsu po Emiratach?

  • Jeśli lubisz zwiedzać. Zobacz koniecznie: Meczet Szejka Zajida w Dubaju, oraz ten Sułtana Kubasa w Omanie. Mimo, że mowa tutaj o współczesnych budowlach sakralnych,  wystrój świątyń, atmosfera, architektura zapierają dech w piersiach.
  • Jeśli masz nutkę odkrywcy w sobie: Przepłyń łodzią do starej dzielnicy dubajskiej i udaj się na targ. Inny targ oferujący ferię kolorów i zapachów to ten w Omanie.
  • Jeśli lubisz odkrywać kuchnie: Koniecznie udaj się do przyportowej restauracji w Omanie Bait Al Luban Omani Restaurant, poczuj klimat miejsca i zapach szafranu, zamów obojętnie które danie, na pewno okaże się pyszne.
  • Jeśli uwielbiasz sztukę: Zobacz muzeum Luwr w Abu Zabi (minimum cały dzień).
  • Jeśli lubisz nowoczesność:  Zrób sobie zdjęcie (używając trybu panoramicznego, w telefonie ustawionym wertykalnie) przez najwyższym wieżowcem świata Burdż Chalifa.
  • Jeśli lubisz aktywność: Udaj się na jazdę samochodem z napędem 4x4 po pustyni w Dubaju

*Prezentowane aktywności i wycieczki zarzerwujesz u naszych Specjalistów pod numerem 12 345 26 29.

Ile kosztuje rejs po Emiratach?

Najniższe historycznie ceny w 2022 r. oscylowały wokół 1300 zł za 8 dniowy rejs na nowoczesnym statku z pełnym wyżywieniem i opłatami portowymi, z dojazdem własnym. Opcja w pełni zorganizowana z polskim pilotem, transferami, lotem bezpośrednim to koszt ok. 5000 zł.

Moje menu
call Zadzwoń do nas