Kliknij aby usłyszeć
Wideorelacja pilota Podróży i Rejsów, który z naszą grupą pływał na statku MSC Lirica

Knossos - Przystanek rejsu 12 dni po Cyprze, Grecji, Izraelu z polskim pilotem

Jak wygląda rejs po Grecji na statku wycieczkowym? Oglądaj TV Podróże i Rejsy

Co robić w Heraklionie? Udać się kilka kilometrów od stolicy Krety, do ruin Pałacu Knossos - miejsca w którym, jak mówi nasz pilot Bartosz "łatwo poczuć historię". Oprócz tego, sam Heraklion ma wiele do zaoferowania: średniowieczną fortecę, bazylikę św. Marka, zabytkowe mury miasta i wiele więcej, więc zarówno miłośnicy historii, jak i amatorzy słonecznych kąpieli - każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie odcinek z gorącej Grecji!

Dlaczego wybrać rejs z portem Heraklion?

Ruiny pałacu w Knossos to oczywiście jeden z najważniejszych punktów na mapach rejsów po wyspach greckich. Mimo wszystko zachęcamy również do zobaczenia samego miasta. Podczas rejsu statkiem, w zalezności od wybranej oferty,  będziemy mieli na to wystarczająco czasu. Będąc na rejsie warto próbować przepysznej greckiej kuchni w miastach portowych. Heraklion ma to do siebie, że jest miastem, o bardzo dużej ilośći zwiedzających, którzy udają się bezpośrednio do Knossos, a same miasto traktują tylko i wyłącznie jako punkt startowy swoich wycieczek. Szkoda! Z drugiej strony daje to okazję spojrzenia na autentyczne życie mieszkańców. W Heraklionie spróbujemy wyśmienitych dań greckiej kuchni. Pospacerujmy również po fortecy, która jest jedną z głównych atrakcji miasta. Taksówką dostaniemy się na pobliską plaże (ok 5. km) Heraklion słynie również z dużej ilości obiektów muzealnych. Dla wielbicieli historii i sztuki miasto będzie nielada gratką. Zaś dla tych bardziej leniwych sam port, który jest pięknie położony będzie niewątpliwie atrakcją.

Ta relacja dotyczy rejsów z naszej oferty:

Poniżej przedstawiamy kilka informacji praktycznych dotyczących rejsu po wyspach greckich.

Kiedy najlpiej popłynąć na Kretę?

Kreta, ze względu na swoje położenie cechuje się długotrwałą słoneczną pogodą w całym roku. Najczęściej wybieranym okresem na przyjazd do Krety jest oczywiście lato, ale sezon trwa tu o wiele dłużej bo zaczyna się wiosną i kończy późną jesienią. Chociaż i w miesiącach zimowych zdarzają się naprawdę ciepłe temperatury. Biorąc pod uwagę statek jako nasz transport, mamy zdecydowanie większą dobrowolność w wyborze terminu, dlatego że sezon na wyspy greckie w rejsach wycieczkowych trwa tak naprawdę cały rok.

Jakie statki pływają na rejsy z przystankiem na Krecie?

Większość armatorów proponuje trasy z Heraklionem. Celestyal Cruises, MSC Cruises, Costa Cruises to 3 wiodących operatorów na tych trasach. Oczywiście, wybój jest zdecydowanie większy, możemy rezerwować rejsy  od największych statków świata po jacht. Tak, tak to możliwe!

Które wycieczki podczas rejsu z Heraklionem?

Najwygodniej zarezerwować rejs z polskim pilotem. Wtedy organizacja i dojazd do Knossos, jak również same zabytki Heraklionu pozostaną w naszej gestii. Programy różnią się w zależności od rejsów. Drugą opcją może być wycieczka anglojęzyczna z armatorem. Większość z nich proponuje wycieczki autokarowe w Heraklionie. Pozostaje również wersja dla klientów, którzy lubią zwiedzać na "własnych zasadach". Bez problemu, do Knossos,  dojedziemy od portu licznymi taksówkami, lub minibusami.

Ile kosztuje rejs z Kretą na trasie?

Jak zawsze w rejsach, wiele zmiennnych decyduje o cenie końcowej rejsu. Wpływ na końcową cenę rejsu będzie miał typ kabiny, statek, ilośc opcji dodatkowych. Ceny zaczynają się od 1325 zł wzwyż za kilkudniowe rejsy po wyspach greckich.

Moje menu
call Zadzwoń do nas