Kliknij aby usłyszeć
Film z portu Geiranger.

Rejs po Fiordach Norweskich

Rejs po majestatycznych fiordach norweskich należy to tzw. rejsów krajobrazowych. Zobacz jeden na najpopularniejszych fiordów w filmie. Rejs po fiordach norweskich dostepny jest z polskim pilotem i lotem bezpośrednim z Warszawy.

Rejs po fiordach norweskich należy do najpopularniejszych rejsów krajobrazowych. Krajobrazy fiordów należą do najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów ziemi. Zwiedzanie tej magicznej krainy z perspektywy statku daje inne spojrzenie na formacje skalne, wodospady, przewyższenia od tafli wody. Wszystko to razem sprawia, że rejs po fiordach jest jednym z najczęściej rezerwowanych rejsów na świecie.

Dodatkowo Bartosz Zugaj, będący częstym pilotem na tym rejsie, należy do pasionatów mitologii nordyckiej, tym samym nasze Klubowiczki i Klubowicze nie unikną małego wykładu na ten temat:)

Rejs po Fiordach - dlaczego warto zwiedzać fiordy w ten sposób?

Po pierwsze - względy pragmatyczne. Rejs po fiordach norweskich jest tańszy, aniżeli wycieczka objazdowa po tej krainie i wynajmowanie hoteli, które nie należą do najtańszych w Norwegii. Po drugie - perspektywa. Oczywiście Fiordy można zwiedzać z powietrza, oraz z lądu, ale statek daje jedne z najciekawszych doświadczeń. Zauważamy bowiem, podczas rejsu po fiordach, naszą kruchość i małość w obliczu tej imponującej krainy. Po trzecie dzięki statkowi, mamy swobodę zwiedzania, pozostania na pokładzie i podziwiania fiordów pijąc wino, albo wyjścia o dowolnej porze i zakończenia o dowolnej porze wycieczki. Po czwarte na statku otrzymamy komplet propozycji wycieczek na fiordy, a ich korzyści omówi z nami pilot. Rejs po fiordach to zdecydowanie świetny pomysł na wakacje, albo najbardziej wyjątkowy prezent dla bliskich.

Sprawdź najbliższe terminy rejsów po Fiordach:

już od
6599
8
dni
Costa Diadema 5★, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

Poniżej przedstawiamy informacje praktyczne dotyczące rejsu po fiordach :

Kiedy najlepiej popłynąć w rejs po fiordach?

Zdecydowanie polecamy miesiące letnie od czerwca do sierpnia, wtedy mamy największą szansę na dobrą pogodę, chociaż na naszej trasie spotkamy miasta, które nawet w lecie potrafia okazywać swoją kapryśną aurę pogodową. Podróżowanie w pozostałych miesiącach może być dobrym pomysłem na oszczędność w cenie zakupu rejsu, ale pogoda będzie bardziej loteryjna.

Jaki statek wybrać na rejs po fiordach?

Każdy armator oferuje rejsy po fiordach. Decydujące w wyborze może okazać się przywiązanie  do tego, albo innego armatora, albo wybór koncepcji linii żeglugowej, albo ceny. Najlepiej zadzwonić pod 12 345 26 29, nasi Specjaliście omówią z Państwem dostępne propozycje, w uwzględnieniu Państwa indywidualnych potrzeb.

Co robić w portach podczas rejsu po fiordach?

  • Robić zdjęcia i to jak najwięcej. Fiordy to jedna z najbardziej fotogenicznych krain na świecie. Zdjęcia pozostaną pamiątką na całe życie.
  • Używać kolejki linowej, pociągu panoramicznego, które są do dyspozycji zwiedzających fiordy, w niektórych miastach. To poszerzenie perspektywy i przyjemność sama w sobie.
  • Poczytać mitologię nordycką, siedząć na pokładzie panoramicznym, podziwiając piękno krajobrazów.
  • Spróbować lokalnych samkołyków i wędlin, niespotykanych nigdzie indziej np. salaami z wieloryba, albo łosia, konfitury z czosnku niedźwiedziego
  • Spacerować pośród uroczych zabudowań Bergen. Pojechać autokarem na najwyższe punkty widokowe, z których nawet w lecie, dostrzeżemy zimowe krajobrazy.

*Prezentowane aktywności i wycieczki zarzerwujesz u naszych Specjalistów pod numerem 12 345 26 29.

Ile kosztuje rejs po fiordach?

Rejsy po fiordach z dojazdem własnym do portu (Klilonia, Amsterdam, albo Kopenchaga) to koszt w podstawowej konfiguracji (kabina wewnętrzna) ok. 2500 pln. Za rejs z polskim pilotem, lotem bezpośrednim z Polski, wszystkimi transferami to dwukrotność.

Moje menu
call Zadzwoń do nas