Kliknij aby usłyszeć
Najnowszy film Podróży i Rejsów z rejsu po Emiratach.

ABU ZABI - "Pałac prezydenta i daktyle" Przystanek Baśniowego Rejsu Tysiąca i Jednej Nocy z polskim pilotem

Zobacz jak wyglądają rejsy. Poznaj pilotów, statki, porty... Zobacz wycieczki.

Abu Zabi to bardzo ciekawy przystanek rejsu po Emiratach, znany głównie z toru Formuły 1 i olśniewającego Meczetu Szejka Zijada. Tym razem relacja jedyna swego rodzaju, bowiem prowadzona z ... targu daktyli. Co tak przyciągnęło Bartosza i grupę do tego miejsca, tego dowiecie się z filmu. Tego dnia zwiedzamy również pałac prezydencki, nie traktując go jako alterantywę dla meczetu, ale jako swoisty przykład architektury, która za parę wieków może mieć status taki jak Tadż Mahal. Dlaczego? Tego dowiecie się z filmu:) Zapraszamy na seans !

Dlaczego warto wybrać się w rejs z Abu Zabi na trasie?

  • Bo Abu Zabi to nie tylko stolica Emiratów, ale również stolica myśli architektonicznej człowieka. Powiedzmy sobie śmiało, za 200 - 300 lat Meczet Szejka Zijada, pałac prezydencki będą ikonami ziemi może z podobnym statusem jak najsłynniejsza budowla w Agrze - Tadż Mahal.
  • Bo Abu Zabi to stolica sportu wyścigowego. Miasto znane z legendarnego już toru FI żyje każdego dnia, dlatego że bogaci szejkowie urządzają sobie rajdy najbardziej luksusowymi samochodami świata praktycznie całymi dniami. Tor żyje !
  • Bo Abu Zabi to raj daktylofanów. Setki różnych odmian daktyli dla turysty z północy moga przyprawić o zawrót głowy!

Ta relacja dotyczy poniższych rejsów wycieczkowych:

Poniżej przedstawiamy informacje praktyczne dotyczące rejsu po Zatoce Perskiej z uwzględnieniem portu w Abu Zabi:

Kiedy najlepiej popłynąć w rejs po Zatoce Perskiej?

Odpowiedź jest prosta. Im zimniej w Polsce, tym przyjemniej w Emiratach. Emiraty należą do klimatu zwrotnikowego suchego, który charekteryzuje się słoneczną i ciepłą zimą. Nie polecamy miesięcy letnich, kiedy upały moga dochodzić nawet do 40 ° C. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd w tym terminie zadbajmy o dobre nawodnienie, unikanie słońca, oraz rozsądne korzystanie z klimatyzacji (różnice temperatur mogą neagtywnie wpływać na nasze zdrowie). Na całe szczęście statki rzadko przybijają do portu Abu Zabi w miesiącach letnich, bo głównym sezonem na rejs w te miejsca jest europejska zima. W zimie temperatury są bardo przyjemne, chociaż nadal ciepłe jak na nasze przyzwyczajenia, średnio koło 25 ° C.

Jaki statek wycieczkowy pływa po Zatoce Perskiej?

Odpowiedż jest mało zaskakująca. Każdy liczący się armator pływa po Zatoce Perskiej, dlatego że jest to kierunek ciepły podczas zimy na północy globu. Sugerujemy skorzystanie z najpopularniejszych linii wycieczkowych Costa Cruises, MSC Cruises. W sezonie 2022 w Zatoce Perskiej operował flagowy statek Costa Toscana, bardziej kameralna MSC Opera i wiele innych. Wszystkie znajdziesz na www.podrozeirejsy.pl.

Co robić w Abu Zabi? Jakie wycieczki zarezerwować?

  • Jeśli lubisz zwiedzać. Zobacz zachód słońca w Meczecie Szejka Zijada. Feria barw jaka się rodzi z mieszanki zachodzącego słońca odbijającego się od włoskiego białego marmuru meczetu sprawia, że widok pozostanie do końca życia.
  • Jeśli lubisz sztukę i architekturę. Zobacz muzeum Luwr. Tak, to nie pomyłka bo muzeum działa na zasadzie wzajemnej umowy z republiką francuską. Oprócz wyjątkowych dzieł sztuki daj się zachwycić architekturze budynku stworzonej przez Jeana Nouvela - gra przestrzeni i świateł sprawi, że to muzeum pozostanie niezapomniane. Nie zapomnij o pałacu prezydenckim, który jest arcydziełem współczesnej architektury.
  • Jeśli lubisz sport. Zobacz tor F1
  • Jeśli kochasz kuchnie, zakup daktyle. Abu Zabi to nieformalna sotlica tych samokołyków.

Ile kosztuje rejs po zatoce Perskiej?

Rejsy z dojazdem własnym na flagowych statkach, w opcji kabina wewnętrzna, to koszt ok. 1500 - 2500 pln. Rejsy z polskim pilotem, lotem bezpośrednim (Kraków, Warszawa) i transferami do portu, oraz opieką pilota to koszt ok. 5000 zł.

Moje menu
call Zadzwoń do nas