Kliknij aby usłyszeć
TV PODRÓŻE I REJSY ZAPRASZA NA FILM:

KORFU to nie tylko plaże. O historii miasta, opowiada Artur podczas rejsu po Adriatyku

Poznaj rejsy od kuchni. Poznaj pilotów, personel zajmujący się Twoim rejsem, porty i statki. Wejdź do świata TV PODRÓŻE I REJSY

Pierwsze co przychodzi na myśl, kiedy myślimy o Korfu to idylliczne plaże i słoneczne krajobrazy. Trudno się z tym niezgodzić patrząc jako chojnie wyspami obdarowana została Grecja. Tym razem skupimy się na historii miasta, bo Korfu to prawie... 200 tys. lat historii! Wspaniałe pamiątki zamieszchłych czasów możemy podziwiać na każdym kroku. Rejs po Adriatyku z przystankiem na Korfu to świetny pomysł. Zapraszamy na seans.

Ta relacja dotyczy rejsów z naszej oferty. Możesz je zarezerwować.

już od
2779
8
dni
Costa Deliziosa 5★, 8 dni/7nocy, wyjazd z Triestu, kabina, pełne wyżywienie, ubezpieczenie NNW/KL/BP, opłaty portowe, składki UFG i TFP
już od
5299
7
dni
Norwegian Gem 5★, lot z Krakowa, wypłynięcie z Triestu, kabina, pełne wyżywienie, opłaty portowe w cenie, ubezpieczenie

Poniżej przedstawiamy informacje praktyczne dotyczące rejsu po Adriatyku z Korfu na trasie :

Kiedy najlepiej popłynąć w rejs z portem na Korfu?

Korfu to dalekie południe Europy, w związku z tym sezon letni jest o wiele dłuższy niż w Polsce. W miesiącach typowo letnich, zdarzają się nierzadko upalne dni, ale jeśli lubisz plażowanie i zależy Ci na terminie typowo wakacyjnym, spokojnie możesz wybrać rejs w tym terminie. Wczesna wiosna i jesień będą doskonałe na pływanie po Adriatyku, z jednej strony będziemy mieli ciut krótsze dni, ale przyjemne temperatury babiego latego zrekompensują nam decyzję o jesiennej eskapadzie nad Adriatyk. Miesiące zimowe, mogą się okazać dobrym pomysłem dla tych, którym zależy na zwiedzaniu, oraz odpoczynku na samym statku. Zimą temperatury mogą być tu przyjemne, w okolicach kilkunastu stopni, a dni nadal słoneczne. W Korfu cumujemy cały rok !

Jaki rejs wybrać, aby zwiedzić Korfu i inne wyspy greckie?

Korfu jest częstym portem dla rejsów po wyspach greckich, które są proponowane przez większość armatorów.  W naszej ofercie znajdziesz rejsy z dojazdem własnym, ale również pakiety LOT+ TRANSFER + REJS. Możesz również zarzerwować rejs w pełni zorganizowany z opieką polskiego pilota, i wycieczkami. Możliwości jest naprawdę sporo.

Co robić w Korfu podczas rejsu? Jakie wycieczki wybrać?

  • Do miasta dostaniemy się z portu taksówką w cenie około 5 euro. Stamtąd możemy udać się na spacer starówką. Wyokrętuj się rano i pójdź na targ aby kupić oliwę. Korfu to niekwestionowana stolica oliwy z oliwek.
  • Polecamy wycieczkę zorganizowaną w jęz. angielskim, albo z polskim pilotem po najpopularniejszych zabytkach Korfu. Dzięki, której zobaczymy Fortecę na Korfu, czy Pałac Sissi.
  • Masz ochotę poczuć się jak na Karaibach. Zarezerwuj wycieczkę z nurkowaniem na jedną z idyllicznych plaż Korfu
  • Masz ochotę na przygodę i wiatr we włosach. Zarezerwuj przejażdżkę samochodem 4x4 po nabrzeżu wyspy
  • Kochasz fotografię? Zarezerwuj panoramiczną wycieczkę autokarem.

*Nasi specjaliści służą pomocą w doardzeniu, którą wycieczkę wybrać albo zarezerwować pod numerem 12 345 26 29.

Ile kosztuje rejs po Adriatyku z Korfu?

Klasyczny rejs po Wyspach Greckich w sezonie letnim z wylotem i opieką polskiego pilota to koszt około 6000 pln/os. Poza sezonem ceny znacznie spadają, nawet o 30%. Istnieje również wersja rejsu z dojazdem własnym i polowanie na promocje lotnicze i rejsowe, wtedy możemy znacznie obniżyć koszty, ale organizacja takiego rejsu spadnie w całości na nas (pomożemy jednak wybrać połączenie lotnicze:)).

Moje menu
call Zadzwoń do nas