Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Bella Italia z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Smeralda 5★, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

8 dni/7 nocy już od
6899
Zdaniem specjalistów
 • Z Genui pochodzą jedne z najsłynniejszych włoskich przysmaków: pesto i focaccia. To także miejsce narodzin Krzysztofa Kolumba. To właśnie z tego portu wyruszył w 1492 r. w swój odkrywczy rejs. 
 • Nazwa Sardynii pochodzi jeszcze z czasów Greków i Fenicjan.  Nawiązuje ona do śladu sandała pozostawionego na piasku, a do którego nawiązuje kształt wyspy. Wbrew pozorom nazwa nie ma nic wspólnego z sardynkami, których na Sardynii brak
 • Historyczne centrum Neapolu jest największym w Europie miastem o powierzchni 1700 hektarów! Obejmuje aż 27 wieków historii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przykładem neapolitańskiego połączenia nowoczesności i historii jest zachwycająca linia metra, zwana nie bez przyczyny metro dell’arte, której stacje – szczególnie stacja Toledo, wymieniana w rankingach jako jedna z najpiękniejszych na świecie.
 • W Barcelonie Picasso przesiadywał codziennie w towarzystwie neoimpresjonistów w kawiarni artystycznej bohemy "Els 4 Gats". Członkowie naszej ekipy również mieli okazję w niej gościć - serdecznie polecamy!
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy piątek 04 paź 2024
Ventes Privées Bezpieczna rezerwacja
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna IN1
od 6899
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna IN2
od 7299
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z oknem ET1
Wyprzedano
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem BA1
od 8399
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem BA2
od 8599


Bezpieczna rezerwacja
U nas rezerwujesz bez obaw!

Oferta z pakietem
Bezpieczna Rezerwacja

 • Płyniesz ze sprawdzonym Organizatorem Rejsów Wycieczkowych działającym w Polsce od 2011 roku.
 • Sprawdzisz nas w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 • Twoją podróż ubezpiecza UNIQA Polska, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Europie
 • Twoje dane zabezpieczamy certyfikatem SSL
 • Bezpieczeństwo płatności zapewniają Przelewy 24

MOCNE PUNKTY

 • Rejs pozwalający odkryć uroki włoskiego wybrzeża od Genui, przez niezwykły Neapol z górującym nad nim Wezuwiuszem, aż po szmaragdowe zatoki Sardynii! 
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
 • Lot bezpośredni z Warszawy 
 • Transfery 
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP 
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny 
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

POZNAJ NASZYCH PILOTÓW


POZNAJ NASZ STATEK
Costa Smeralda to flagowy statek armatora Costa Cruises. Rejs na tym statku przyjemność. Jednostka napędzana jest cichym i ekologicznym paliwem LNG a wnętrze statku zostało zaprojektowane zgodnie z włoską myślą designu. Rejs, który obejmuje Majorkę, Sycylię, Sardynię jest różnorodny, słoneczny i pyszny jak kuchnia z tamtych miejsc.  Nasi piloci przekażą mnóstwo ciekawostek:)
Gorąco zapraszamy !

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii* (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Smeralda 5* 
- wyżywienie według programu 
- na statku napoje podstawowe do posiłków bufetowych - śniadanie: kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów (na szklanki); obiad / kolacja: woda z dystrybutora (na szklanki)
- udział atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie 
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 20 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro + utraty bagażu podróżnego do 200 euro) 
- opłaty portowe 
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny 
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 
- przelot bezpośredni na trasie Warszawa - Mediolan Malpensa / Mediolan Malpensa - Warszawa 
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia 
- transfer i wycieczka po Mediolanie (2h piesza) ostatniego dnia (wycieczka zakończy się na lotnisku) 
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie 
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż 

*Kabiny gwarantowane wybranej kategorii bez możliwości wyboru umiejscowienia.

Cena nie zawiera:


- wycieczek fakultatywnych armatora / organizatora / innych niż zawarte w cenie 
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowej opłaty hotelowej (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę) 
- ubezpieczeń innych niż zawarte w cenie np. ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, Covid-19, od następstw chorób przewlekłych itp. 

PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE: 
Pakiet My Soft Drinks - 785 zł za osobę 
Pakiet My Drinks - 1175 zł za osobę 
Pakiet My Drinks Plus - 1550 zł za osobę 
Pakiet My Drinks Youngs (dla dzieci, bez alkoholu) - 515 zł 

Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive. 

Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty 

Minimalna liczba uczestników: 20 osób 

NOTA 1: GWARANCJA CENY W PLN: Podane ceny są gwarantowane do uśrednionego kursu NBP z dnia 16.01.2024 (1  euro = 4.4 pln) 

NOTA 2: Podróż z dziećmi. Sugerujemy posiadanie zgody rodziców/opiekunów prawnych na podróżowanie dziecka z osobą trzecią. Dokument ze zgodą powinien być przetłumaczony lub sporządzony w języku angielskim i potwierdzony notarialnie. 

NOTA 3: Podróż obywateli innych krajów niż Polska. Osoby nie będące obywatelami Polski (tj. nie posiadające polskiego obywatelstwa i polskiego paszportu) samodzielnie muszą sprawdzić, jakie przepisy wjazdowe ich dotyczą w ambasadach / jednostkach konsularnych właściwych dla swoich krajów. Ich obowiązkiem jest upewnienie się, że posiadają wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. Wymagania wizowe dla poszczególnych krajów można sprawdzić na stronie https://www.ivisa.com/

Opis kabin:

Kabina wewnętrzna IN1 - kabina 10 m2 na pokładach 4-5 na dziobie lub burcie statku 
Kabina wewnętrzna IN2 - kabina 10-14 m2 na pokładach 4-5 lub na pokładach 8-10 
Kabina z oknem ET1 - kabina 17 m2 na pokładach 4-5 na dziobie lub burcie statku 
Kabina z balkonem BA1 - kabina 14 m2 na pokładzie 5 
Kabina z balkonem BA2 - kabina 14 m2 na pokładach 8-10
DZIEŃ 1 - 04.10.2024 - WARSZAWA - MEDIOLAN - GENUA (obiad, kolacja na pokładzie) 
05:00 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie, odprawa. 
07:35 wylot z Warszawy do Mediolanu (Lotnisko Malpensa). 
09:50 przylot do Mediolanu, odbiór bagażu. 
11:00 transfer do portu w Genui, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie. 
Genua, określana jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Do najciekawszych atrakcji miasta należą: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, a także Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, ciekawe dzielnice mieszkalne Albaro i Foce oraz historyczne centrum starego miasta Genui, gdzie można zobaczyć Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedrę San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui. 
18:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii 

DZIEŃ 2 - 05.10.2024 - MARSYLIA / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
09:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będąc w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stojącą na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługuje również urokliwa, najstarsza w mieście wieloetniczna dzielnica Le Panier, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie). 
18:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony 

DZIEŃ 3 - 06.10.2024 - BARCELONA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
08:00 zawinięcie do portu w Barcelonie - miasta w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, stolicy Katalonii. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Założona jako rzymskie miasto w starożytności, w średniowieczu Barcelona stała się stolicą Hrabstwa Barcelony i Marchii Hiszpańskiej. Dziś miasto jest jedną z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalnosportowych metropolii. Barcelona inspirowała artystów, z Antonim Gaudim na czele, o czym najlepiej świadczą jego finezyjne dzieła rozsiane po całym mieście. Poza tym stolica Katalonii jest znana z niesamowitej architektury oraz popularnego klubu FC Barcelona. To miasto tętniące życiem, na którego ulicach nowoczesność łączy się z duchem historii. Całości uroku dodają malownicze plaże i niesamowita kuchnia. Będąc w Barcelonie nie możemy ominąć Sagrada Familia - bazyliki autorstwa Gaudiego w secesyjnym stylu, która do tej pory nie została jeszcze ukończona, ale zachwycającej imponującą wysokością sięgającą 115 m, a także finezyjną formą, witrażami, mozaikami i rzeźbieniami, czy też historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta, przy której można skosztować lokalnych specjałów w licznych kawiarniach i restauracjach, jak również Font màgica - zespołu fontann z 1929 roku, z której strumienie wody wydobywają się w rytm muzyki, co stwarza niesamowity spektakl. Warto również obejrzeć inne perły architektury Gaudiego, czy też pospacerować słynną, tętniącą życiem ulicą La Rambla prowadzącą od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie). 
18:00 wypłynięcie w kierunku Sardynii

DZIEŃ 4 - 07.10.2024 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 

DZIEŃ 5 - 08.10.2024 - CAGLIARI / SARDYNIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
07:00 zawinięcie do portu w Cagliari - stolicy regionu Sardynii, znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy nad zatoką o tej samej nazwie. Cagliari to unikatowe miasto na mapie Włoch, położone na 7 wzgórzach, wspaniały nadmorski kurort z wyjątkową atmosferą i wspaniałym jedzeniem, jak również słynące z unikatowych dzielnic pełne licznych zabytków historycznych, kościołów, muzeów, galerii oraz trattorii. Na szczególną uwagę zasługują średniowieczna dzielnica Castello z Bastionem San Remy - jednym z symboli miasta, jak również najstarsza część Cagliari - Centro Storico z centralnie usytuowaną brukowaną Via Roma. Przybywającym do Cagliari drogą morską jako pierwsza ukazuje się dzielnica Stampace pełna krętych uliczek i starożytnych zaułków słynąca z najcenniejszych archeologicznych klejnotów pamiętających punicką i rzymską dominację na Sardynii. Kolejna dzielnica Villanova pełna jest kościołów, które szczególnie eksponowane są podczas obrzędów religijnych Wielkiego Tygodnia. Jedną z najciekawszych części miasta jest Sant’Avendrace z niezwykłym obszarem archeologicznym - nekropolią punicką Tuvixeddu z grobowcami wykutymi w wapiennych skałach z III w p.n.e., które są pozostałością po Kartagińczykach zamieszkujących niegdyś te tereny. Miasto obfituje w rozliczne Muzea, z których najciekawsze to: kompleks muzealny Cittadella dei Musei oraz Muzeum Etnograficzne. Miłośnicy pięknych widoków koniecznie powinni odwiedzić Bastion Santa Croce oferujący jeden z najpiękniejszych widoków na górne Cagliari. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie). 
16:00 wypłynięcie w kierunku Neapolu 

DZIEŃ 6 - 09.10.2024 - NEAPOL / WŁOCHY (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Neapolu - trzeciego co do wielkości miasta Włoch leżącego na południu kraju w centrum Zatoki Neapolitańskiej u stóp Wezuwiusza. Odwiedzając Neapol warto zaszyć się w wąskie uliczki miasta rozkoszując się jego niezwykłą atmosferą, porozmawiać z rzemieślnikami produkującymi charakterystyczne dla Neapolu szopki bożonarodzeniowe, odkrywać kościoły i zamki. Neapol to miejsce narodzenia pizzy Margerita, zatem koniecznie należy skosztować tamtejszej pizzy i neapolitańskiego pieczywa 'sfugliatèlle'. Zwiedzając nie można zapomnieć o takich miejscach jak: średniowieczno-renesansowy zamek Maschio Angioino, Kościół Gesù Nuovo, bazylika Santa Chiara. Warto udać się na Spaccanapoli, symboliczną ulicę przecinającą Neapol, na Piazza San Domenico i Via San Gregorio Armeno, gdzie powstają szopki bożonarodzeniowe, jak również Via Port'Alba z księgarnią centralną, Operą San Carlo i Galerią Umberto I. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie). 
20:00 wypłynięcie w kierunku Civitavecchii. 

DZIEŃ 7 - 10.10.2024 - CIVITAVECCHIA / RZYM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
08:00 - zawinięcie do portu Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazyliki św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowanego jako mauzoleum i używanego przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e.. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie). 
19:00 wypłynięcie w kierunku Genui 

DZIEŃ 8 - 11.10.2024 - GENUA - MEDIOLAN - WARSZAWA (śniadanie na pokładzie) 
08:30 zawinięcie do portu w Genui. Po wyokrętowaniu transfer do Mediolanu oraz 2-godzinna piesza wycieczka po Mediolanie, która zakończy się na lotnisku. 
19:45 wylot do Warszawy. 
21:55 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

04.10.2024 WAW 07:35 - MXP 09:50 LO317 
11.10.2024 MXP 19:45 - WAW 21:55 LO320

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, klasa ekonomiczna.

Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
Helper_PriceByHeader::_renderPrice
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.