Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Śródziemnomorska Odyseja z Barcelony do Aten z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Fortuna 4★, 8 dni / 7 nocy, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

Zdaniem specjalistów

 • Toulon - miasto portowe na Lazurowym Wybrzeżu, słynące z zupy Bouillabaisse z ziemniakami.
 • Palermo jest znane z niepowtarzalnej kuchni sycylijskiej, która harmonizuje wpływy śródziemnomorskie, arabskie i normańskie. Poprzez degustację miejscowych specjałów, takich jak cannoli, arancini  oraz panelle, można odkryć charakterystyczne smaki regionu.
 • Z uwagi na swoją bogatą historię oraz charakterystyczną architekturę, Valletta została zarejestrowana na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1980.


WKRÓTCE NOWE DATY

Bezpieczna rezerwacja
U nas rezerwujesz bez obaw!

Oferta z pakietem
Bezpieczna Rezerwacja

 • Płyniesz ze sprawdzonym Organizatorem Rejsów Wycieczkowych działającym w Polsce od 2011 roku.
 • Sprawdzisz nas w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 • Twoją podróż ubezpiecza UNIQA Polska, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Europie
 • Twoje dane zabezpieczamy certyfikatem SSL
 • Bezpieczeństwo płatności zapewniają Przelewy 24

MOCNE STRONY

 • Niestandardowa trasa rejsu pozwalająca odkryć uroki najważniejszych i najciekawszych portów na całej długości Morza Śródziemnego z Barcelony aż do Aten
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
 • Lot z Warszawy
 • Transfer powrotny ze zwiedzaniem Aten
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii* (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Fotruna 4*
- wyżywienie według programu
- na statku napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 20 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub utraty bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot bezpośredni na trasie Warszawa - Barcelona / Ateny - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia
- transfer ze którkim zwiedzaniem Aten (2h) w ostatnim dniu, wycieczka zakończy się na lotnisku
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż


*Kabiny gwarantowane wybranej kategorii bez możliwości wyboru umiejscowienia.

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie); wycieczkek innych niż zawarte w cenie
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- obowiązkowej opłaty hotelowej (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczeń innych niż zawarte w cenie np. ubezpieczenia od kosztów rezygnacji,Covid-19, od następstw chorób przewlekłych itp.


PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 785 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1175 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1550 zł za osobę
Pakiet My Drinks Youngs (dla dzieci, bez alkoholu) - 515 zł
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.


Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty


Minimalna liczba uczestników: 10 osób


NOTA 1: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.7 (uśredniony kurs NBP w dniu 2023-02-01) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.

NOTA 2: Podróż z dziećmi.
Sugerujemy posiadanie zgody rodziców/opiekunów prawnych na podróżowanie dziecka z osobą trzecią. Dokument ze zgodą powinien być przetłumaczony lub sporządzony w języku angielskim i potwierdzony notarialnie.

NOTA 3: Podróż obywateli innych krajów niż Polska.
Osoby nie będące obywatelami Polski (tj. nie posiadające polskiego obywatelstwa i polskiego paszportu) samodzielnie muszą sprawdzić, jakie przepisy wjazdowe ich dotyczą w ambasadach / jednostkach konsularnych właściwych dla swoich krajów. Ich obowiązkiem jest upewnienie się, że posiadają wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. Wymagania wizowe dla poszczególnych krajów można sprawdzić na stronie https://www.ivisa.com/
 Dzień:  Port:  Przypłynięcie:  Wypłynięcie: 
 1 Barcelona (Hiszpania) - 19:00
 2 Toulon- La Seyne sur Mer (Francja)       
 09:00 18:00
 3 Savona (Włochy) 08:00 16:30
 4 Civitavecchia (Włochy) 08:00 18:30
 5 Palermo (Sycylia) 10:00 17:00
 6 La Valletta (Malta) 10:00 20:00
 7 Na morzu - -
 8 Ateny (Grecja) 07:00 -

DZIEŃ 1 - 31.05.2024 - WARSZAWA - BARCELONA (obiad, kolacja na pokładzie)
03:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie, odprawa.
06:00 wylot z Warszawy do Barcelony (z 1 przesiadką)
11:00 przylot do Barcelony, odbiór bagażu.
12:00 transfer do portu, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie.
Barcelona - miasto w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, stolicy Katalonii. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Założona jako rzymskie miasto w starożytności, w średniowieczu Barcelona stała się stolicą Hrabstwa Barcelony i Marchii Hiszpańskiej. Dziś miasto jest jedną z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalnosportowych metropolii. Barcelona inspirowała artystów, z Antonim Gaudim na czele, o czym najlepiej świadczą jego finezyjne dzieła rozsiane po całym mieście. Poza tym stolica Katalonii jest znana z niesamowitej architektury oraz popularnego klubu FC Barcelona. To miasto tętniące życiem, na którego ulicach nowoczesność łączy się z duchem historii. Całości uroku dodają malownicze plaże i niesamowita kuchnia. Będą w Barcelonie nie możemy ominąć Sagrada Familia - bazyliki autorstwa Gaudiego w secesyjnym stylu, która do tej pory nie została jeszcze ukończona, ale zachwycającej imponującą wysokością sięgającą 115 m, a także finezyjną formą, witrażami, mozaikami i rzeźbieniami, czy też historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta, przy której można skosztować lokalnych specjałów w licznych kawiarniach i restauracjach, jak również Font màgica - zespołu fontann z 1929 roku, z której strumienie wody wydobywają się w rytm muzyki, co stwarza niesamowity spektakl. Warto również obejrzeć inne perły architektury Gaudiego, czy też pospacerować słynną, tętniącą życiem ulicą La Rambla prowadzącą od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.
19:00 wypłynięcie w kierunku Toulon / La Seyne sur Mer we Francji


DZIEŃ 2 - 01.06.2024 - TULON / LA SEYNE SUR MER/ FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu w La Seyne sur Mer w okolicach Tulonu we Francji - miejscowości w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. W mieście znajduje się most wahadłowy zaprojektowany przez znanego z paryskiej wieży Gustawa Eiffela i jedna z nielicznych zachowanych jatek rybnych. La Seyne stanowi przedmieście Toulonu - miasta będącego przede wszystkim poretm wojennym Francji na Morzu Środziemnym i przyciągającego przede wszystkim fanów okrętów bojowych. Można tutaj podpłynąć do strefy militarnej małym statkiem wycieczkowym, aby zobaczyć słynny okręt Mistral, czy lotniskowiec Charles de Gaulle o napędzie atomowym. Miasto nie jest pozbawione również innych atrakcji, które warto odwiedzić. Warto wspiąć się kolejką linową na Wzgórze Mont Faron podziwiając w czasie przejażdżki wspaniałe widoki na miasto. Tulon posiada Stare miasto przypominające nieco Stare Miasta z Barcelony, Awinion i Aix-en-Provence, które nie jest oblegane przez tłumy turystów. Będąc w Tulonie warto odwiedzić jedną z zadbanych miejskich plaż, a po odpoczynku udać się na tulońską odmianę zupy Bouillabaisse (z ziemniakami). 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
18:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony


DZIEŃ 3 - 02.06.2024 - SAVONA / WŁOCHY (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Savonie - miasta portowego około 55 km od Genui, nazywanego Miastem Papieży, ponieważ z lokalnego rodu Della Rovere wywodzili się aż dwaj papieże – Sykstus IV i Juliusz II. Savona to także kraina mydła. Słynne mydło Savona powstało zupełnie przypadkiem w rondlu żony rybaka, cieszy się ogromną popularnością i jest produkowane do dzisiaj. Warto odwiedzić Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z relikwiami św. Walentego patrona zakochanych oraz kaplicę Sykstyńską, która jak ta Watykańska, powstała na zamówienie papieża Sykstusa IV. Z Savony warto udać się również do pobliskiej Genui określanej jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
16:30 wypłynięcie w kierunku Civitavecchia


DZIEŃ 4 - 03.06.2024 - CIVITAVECCHIA / RZYM / WŁOCHY (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazylika św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowany jako mauzoleum i używany przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e..
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
18:30 wypłynięcie w kierunku Palermo na Sycylii


DZIEŃ 5 - 04.06.2024 - PALERMO / SYCYLIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Palermo - największego miasta na Sycylii usytuowanego na północnym wybrzeżu wyspy. Palermo jest jednym z najbardziej różnorodnych miast w całych Włoszech, miastem wielokulturowym, gdzie można odnaleźć grupy budynków łączących architekturę arabską, normańską i bizantyjską - cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Najstarsza ulica miasta Via Vittorio Emanuele (dawniej zwana Cassarò) ciągnie się od historycznej bramy miejskiej z XVI w. Porta Nuova aż do portu. Brama przylega bezpośrednio do Pałacu Normanów (Palazzo dei Normanni) zwanego również również Pałacem Królewskim (Palazzo Reale) ze słynną Kaplicą Palatyńską. Na szczególną uwagę zasługują Katedra z XII w. w stylu normańskim zbudowana na bazie meczetu, który wcześniej był bizantyjską świątynią, Pałac Arcybuskupa z Muzeum Diecezjalnym, kościół Św. Salwadora z barokowym wnętrzem, Quattro Canti - najbardziej charakterystyczny plac Palermo z XVII w., na którym Via Vittorio Emanuele krzyżuje się z inną historyczną drogą Via Maqueda. Ośmioboczny plac wzorowany był na skrzyżowaniu Czterech Fontann w Rzymie i otoczony jest zdobnymi barokowymi fasadami z fontannami i rzeźbami. Tuż obok Quattro Canti znajduje się Piazza Pretoria z fontanną otoczoną 50 rzeźbami z 1554 roku oraz Pałacem Pretorio z XV, w którym dzisiaj mieści się miejski magistrat. Na uwagę zasługują również Piazza Bellini z kościołem Św. Katarzyny, którego wnętrze to arcydzieło sztuki sakralnej z niezliczoną ilością fresków oraz jeden z największych na świecie Teatro Massimo z XIX w. przeznaczony dla 3000 widzów. Palermo słynie również z targowisk oraz wyśmienitej sycylijskiej kuchni.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
17:00 wypłynięcie w kierunku Valletty na Malcie


DZIEŃ 6 - 05.06.2024 - LA VALLETTA / MALTA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do Valletty - stolicy Malty, położonej na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami: Grand Harbour i Marsamxett, będącej najdalej wysuniętą na południe stolicą i uznawaną za najbardziej słoneczną miejscowość w Europie.  Valetta ze swoimi 320 zabytkowymi budowlami stanowi najbardziej zagęszczony obszar zabytkowy na świecie. Często nazywana 'muzeum pod gołym niebem' została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2018 roku została wybrana Europejską Stolicą Kultury. Jest idealnym miejscem dla miłośników historii i zabytkowej architektury. Mieszczą się tu obiekty pochodzące z XVI wieku z czasów panowania zakonu joannitów. W architekturze dominuje głównie barok z elementami manieryzmu, neoklasycyzmu i form nowoczesnych. O szczególnej historycznej wartości miasta świadczą fortyfikacje miejskie składające się z bastionów, umocnień i kawalerów oraz wspaniałe pałace, ogrody i kościoły m.in.: konkatedra św. Jana, prokatedra św. Pawła, kościół Karmelitów, piękne ogrody Barraka, czy Pałac Wielkiego Mistrza. Valetta to również centrum kulturalne ze swoją Operą Królewską oraz Teatrem Manoel, jak również odbywającymi się corocznie imprezami o charakterze muzycznym oraz filmowym. Valetta słynie także z doskonałej maltańskiej kuchni.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
20:00 wypłynięcie w kierunku Aten w Grecji


DZIEŃ 7 - 06.06.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.


DZIEŃ 8 - 07.06.2023 - ATENY / GRECJA – WARSZAWA (śniadanie na pokładzie)
07:00 zawinięcie do portu w Pireusie koło Aten, wyokrętowanie, transfer na lotnisko z krótkim zwiedzaniem Aten po drodze. 
Ateny - stolica Grecji obfitująca w zabytki antycznej kultury. Na największą uwagę zasługują m. in. najsłynniejszy antyczny zabytek Aten, usytuowany na 70-metrowym wzgórzu kompleks Akropolu, jak również znajdujący się u jego stóp słynny Teatr Dionizosa z VI w. p.n.e., odeon Heroda Attyka, słynna ateńska Agora oraz wybudowany ok. 330 r. p.n.e. stadion Killimarmaro (Phanatinaiko), będący miejscem pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896 r.. Ciekawa jest także słynna dzielnica Plaka usytuowana między Akropolem a Agorą z XVIII-wiecznymi kamieniczkami, krętymi uliczkami, muzeami, sklepikami i restauracjami. 
13:00 odprawa
15:25 wylot do Warszawy (z 1 przesiadką)
21:50 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

31.05.2023 WAW 06:00 - MUC 07:30 LH1617; MUC 09:00 - BCN 11:00 LH1810
07.06.2023 ATH 15:25 - MUC 17:00 LH1753; MUC 20:20 - WAW 21:50 LH1616
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.