Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

12 dni dookoła Europy! 6 krajów w 1 rejsie z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Fascinosa 4★, 12 dni/11 nocy, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

Zdaniem specjalistów
 • REJS W PODANYCH CENACH DOSTĘPNY TYLKO W PODRÓŻACH I REJSACH OD 30.03-06.04.2023
 • Most Vasco da Gamy to najdłuższy most w Europie, który łączy brzegi rzeki Tag w Lizbonie
 • W regionie lizbońskim znajdują się trzy obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Torre de Belém, Mosteiro dos Jerónimos i Krajobraz kulturowy Sintry
 • Amsterdam ze swoimi licznymi kanałami jest nazywany 'Wenecją Północy'
 • W Cherbourgu w czerwcu 1944 trwała bitwa będąca częścią operacji Overlord, rozegrana pomiędzy wojskami Niemieckimi a Amerykańskimi
 • W La Coruna znajduje się Wieża Herkulesa - najstarsza na świecie działająca latarnia morska
 • Historyczne centrum Porto od 1996 roku jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • W Tarragonie znajduje się rzymski akwedukt o długości 217 m i 27 m wysokości
WYPRZEDANO

Bezpieczna rezerwacja
U nas rezerwujesz bez obaw!

Oferta z pakietem
Bezpieczna Rezerwacja

 • Płyniesz ze sprawdzonym Organizatorem Rejsów Wycieczkowych działającym w Polsce od 2011 roku.
 • Sprawdzisz nas w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 • Twoją podróż ubezpiecza UNIQA Polska, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Europie
 • Twoje dane zabezpieczamy certyfikatem SSL
 • Bezpieczeństwo płatności zapewniają Przelewy 24

MOCNE PUNKTY:

 • Wyjątkowy 12 dniowy rejs dookoła Europy pozwalający na odwiedzenie niezwykłych miejsc od północnej Europy przez miasta wokół Półwyspu Iberyjskiego aż po włoskie wybrzeże Morza Śródziemnego!
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu
 • Lot bezpośredni z Warszawy
 • Transfery
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena zawiera

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Fascinosa 4*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga / Mediolan - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczenia Covid-19 armatora

Wycieczka po Mediolanie w ostatnim dniu przed przyjazdem na lotnisko - propozycja wycieczki wraz z ceną zostanie przedstawione do 30 dni przed wyjazdem.   

PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 1250 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1835 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 2470 zł za osobę
Pakiet My Drinks Youngs (dla dzieci, bez alkoholu) - 810 zł

Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.  

Formalności: Ważny paszport lub dowód osobisty.  

Minimalna liczba uczestników: 20 osób

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.  

NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
DzieńPortPrzypłynięcieWypłynięcie
1Kopenhaga (Dania)
-17:0
2Na morzu
--
3Amsterdam/Ijmuiden (Holandia)
07:00
14:00
4
Cherbourg (Francja)
10:00
21:00
5
Na morzu
-
-
6
La Coruna (Hiszpania)
10:00
20:00
7Leixoes (Portugalia)
09:0019:00
8Lizbona (Portugalia)
10:0020:00
9Gibraltar
15:30
22:00
10Na morzu
-
-
11
Tarragona (Hiszpania)
07:00
13:00
12
Savona (Włochy)
10:00
-

PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1 - 20.09.2023 - WARSZAWA - KOPENHAGA (obiad, kolacja na pokładzie)
05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
07:00 wylot z Warszawy do Kopenhagi
09:35 przylot do Kopenhagi, odbiór bagażu.
10:30 transfer do portu w Kopenhadze, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie.
17:00 wypłynięcie w kierunku Amsterdamu

DZIEŃ 2 - 21.09.2023 -DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - 22.09.2023 - AMSTERDAM / HOLANDIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07.00 - zawinięcie do portu Ijmuiden - miasta portowego ulokowanego w odległości około 30 km od Amsterdamu. Amsterdam to stolica i największe miasto oraz drugi po Rotterdamie port handlowy Holandii, połączony kanałami z Morzem Północnym i Renem. Miasto jest położone nad rzekami Amstel i IJ oraz 160 kanałami – trzy największe w kształcie półksiężyców usytuowane niemalże równolegle do siebie to: Herengracht (położony najbardziej centralnie), Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały, tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy. Amsterdam położony jest częściowo poniżej poziomu morza. To także ważny ośrodek naukowy z 2 uniwersytetami i Królewskim Instytutem Tropikalnym oraz kulturalny. To również ważny ośrodek turystyczny z licznymi muzeami (m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis, Muzeum Tropiku) oraz zabytkami i bogatymi ogrodami botanicznymi. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku (złoty wiek w historii Holandii). Nazwa miasta oznacza 'tamę' (z holend. „dam”) na rzece Amstel (pierwotnie: Amsteldam). Amsterdam to jedna z najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych europejskich stolic, miasto liberalne i imprezowe. Z jednej strony urzeka siecią splątanych kanałów, kamienicami przypominającymi domki z piernika i ciekawymi muzeami, z drugiej kusi zadymionymi coffee shopami, tętniącymi życiem klubami nocnymi. Miasto można zwiedzać pieszo, ale warto również wsiąść na rower. Będąc w Amsterdamie warto zobaczyć wspomniane kanały, jak również leżący pomiędzy nimi główny plac Dam, wokół którego wznosi się min. Pałac Królewski, hotel Krasnopolsky i luksusowy dom towarowy Bijenkorf. Warto również udać się do Dzielnica Jordaan zdecydowanie mniej turystycznej i spokojniejszej niż najpopularniejsza De Wallen. Wąskie kanały, brukowane uliczki i zróżnicowana architektura czynią ją jedną z najpiękniejszych zakątków miasta, określana przez miejscowych jako „prawdziwy Amsterdam”.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
14:00 wypłynięcie w kierunku Cherbourga we Francji

DZIEŃ 4 - 23.09.2023 - CHERBOURG / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10.00 - zawinięcie do Cherbourga - miejscowości w północnej Francji, w regionie Normandia położonej na północnym wybrzeżu półwyspu Cotentin, nad kanałem La Manche. Miasto posiada porty: wojenny (od czasów napoleońskich), pasażerski, handlowy, rybacki oraz jachtowy. Z portu wypływają liczne rejsy po Kanale La Manche i po wybrzeżu Francji. Cherbourg zapisał się na kartach historii podczas II Wojny Światowej. To właśnie tam, w czerwcu 1944 trwała bitwa będąca częścią operacji Overlord, rozegrana pomiędzy wojskami Niemieckimi a Amerykańskimi. Bedąc w mieście możemy zwiedzić bunkry Batterie Du Roule, które były wykorzystywane przez siły zbrojne. Miłośnicy podwodnego życia powinni odwiedzić muzeum poswięcone historii podboju głębin morskich - Cité de la Mer, znajdujące się w dawnym dworcu liniowców transatlantyckich zbudowanym w stylu art deco, z którego wyruszały w podróż słynne statki transatlantyckie - port w Cherbourgu stanowił bramę emigrantów z Europy do Nowego Świata. W kolekcji muzeum znajdują się batyskafy, kombinezony nurków i pierwsze okręty podwodne. Gwóźdź programu stanowi specjalna wystawa ”Titanic: powrót do Cherbourga”, jako że słynny transatlantyk zatrzymał się tu w kwietniu 1912 roku, zabierając w drodze do Ameryki 281 pasażerów. Można też zwiedzić francuską atomową łódź podwodną „Le Redoutable” z lat 60. XX wieku. Warto zobaczyć w mieście kilka zabudowań architektonicznych i parków, m.in: twierdzę Fort des Flamands, Muzeum Thomasa Henry'ego z kolekcją malarstwa, Katedrę Église Catholique du Cotentin oraz Muzeum Historii Naturalnej, czy późnogotycki kościół La Trinité (z XV-XVI wieku). Cherbourg jednak najbardziej kojarzy się z parasolkami za sprawą filmu 'Parasolki z Cherbourga' nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes w 1964 r. z Catherine Deneuve z roli głównej. Bazując na popularności firmu Jean-Pierre Ivone założył manufakturę luksusowych, ręcznie robionych parasoli, a w 1986 roku zarejestrował markę „Le Veritable Cherbourg”.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
21:00 wypłynięcie w kierunku La Coruna w Hiszpanii

DZIEŃ 5 - 24.09.2023 -DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 6 - 25.09.2023 - LA CORUNA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu La Coruna - miasta w północno-zachodniej Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim. Największą atrakcją miasta jest Wieża Herkulesa - najstarsza na świecie działająca latarnia morska, zbudowana w II wieku przez Rzymian w czasie panowania cesarza Trajana (chociaż legenda głosi, że wybudował ją Herkules). Przebudowana w XVIII wieku, 26 czerwca 2009 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do innych ciekawych miejsc w La Coruna należą: plac Marii Pity z ratuszem, XIII-wieczna Kolegiata de Santa Maria del Campo, gdzie dekoracja głównego ołtarza wzorowana jest na Portyku Chwały z katedry w Santiago de Compostela, romańsko-gotycki kościół halowy Iglesia de Santiago wybudowany z budulca pozyskanego z Wieży Herkulesa. Warto odwiedzić również niezwykłe Muzeum Człowieka (Museo Domus lub Casa del Hombre) pierwsze na świecie muzeum interaktywne poświęcone w całości ludzkiemu organizmowi zaprojektowane przez Aratę Isozakiego. La Coruna słynie również z promenady i okolicznych plaż. La Coruna stanowi również dobrą bazę wypadową do słynnego Santiago de Compostella, który od czasów średniowiecznych stanowi popularny cel pielgrzymek do grobu św. Jakuba. Starówka Santiago de Compostela wraz z czterema drogami pielgrzymkowymi wiodącymi do niego znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
20:00 wypłynięcie w kierunku Leixoes w Portugalii

DZIEŃ 7 - 26.09.2023 - LEIXOES / PORTUGALIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu Leixoes - jednego z głównych portów morskich Portugalii, położonego 4 km na północ od ujścia rzeki Duero, w pobliżu miasta Porto. Miasto prócz portu słynie z Klubu Sportowego Leixões. Port Leixões został zbudowany pod koniec XIX wieku i aktualnie jest największym portem w Regionie Północnym Portugalii i jednym z najważniejszych w kraju. Zawijając do Leixoes warto odwiedzić przed wszystkim Porto - jedno z najstarszych miast w Europie, z historycznym centrum wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1996 roku. Centrum miasta położone jest na granitowym wzgórzu Penaventosa, opadając ku północnemu brzegowi rzeki Douro, której brzegi łączy 6 mostów, kończąc się na nabrzeżu Ribeira - starej dzielnicy portowej, gdzie wzdłuż brzegu rzeki rozciągają się liczne kawiarnie i restauracje, w których można skosztować miejscowych specjałów, gdzie nad wąskimi uliczkami poczuć można klimat prawdziwej Portugalii. Najsłynniejszy most w mieście to Ponte Luís I stanowiący jego wizytówkę został wybudowany w XIX wieku na część Ludwika I. Most łączy Porto z miastem Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się wytwórnie win produkujące sławne Porto. Górna kondygnacja przeznaczona jest dla metra i pieszych, natomiast dolna dla ruchu samochodowego. Najstarsze budynki Porto pochodzą ze średniowiecza, jednakże znajdują się tu również budowle z XX wieku, jak choćby Casa da Musica. Będąc w Porto warto odwiedzić zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - gotycki kościół św. Franciszka z XV wieku przebudowany w stylu barokowym, Palácio da Bolsa - XIX-wieczny pałac zbudowany w neoklasycystycznym stylu jako siedziba miejskiego Stowarzyszenia Handlowego oraz Sé Catedral - rzymskokatolicką katedrę określaną także mianem Sé do Porto, we wnętrzu której można podziwiać m.in. srebrny ołtarz. Katedra posiada wysokie i potężne mury, które służyły dawniej do celów obronnych. W Porto nie można pominąć Wieży i kościóła Torre dos Clerigos, które stanowią jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Wejście na szczyt wieży to punkt obowiązkowy, bo tak wspaniałej panoramy Porto nie da się zobaczyć z żadnego innego punktu miasta. Pobyt w Porto nie może się obyć bez wizyty w piwnicach z winem i skosztowania tradycyjnego, lokalnego trunku.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
19:00 wypłynięcie w kierunku Lizbony w Portugalii

DZIEŃ 8 - 27.09.2023 - LIZBONA / PORTUGALIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Lizbonie - stolicy i największego miasta Portugalii, położonego w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Lizbona jest urokliwie położona na siedmiu wzgórzach, na jej ulicach historia miesza się z nowoczesnością, otwarte przestrzenie z wąskimi uliczkami, a niezwykła architektura z urokliwymi terenami zielonymi i parkami. Można tu skosztować wyjątkowych morskich specjałów, a wieczorem udać się na koncert muzyki fado. Przygodę ze zwiedzaniem Lizbony można rozpocząć od Placu Rossio w Dzielnicy Baixa znajdującego się w osi jednej z głównych ulic miasta, który od czasów średniowiecznych jest jednym z głównych placów miasta, gdzie odbywały się uroczystości, demonstracje, egzekucje i walki byków. Kolejnym punktem obowiązkowym jest XV-wieczny Klasztor Hieronimitów - imponujący kompleks klasztorny uważany za jeden z najpiękniejszych przykładów stylu manuelińskiego. Szczególne wrażenie robią jego misternie zdobione krużganki i refektarz. Częścią budowli jest także skąpany w mroku kościół Najświętszej Maryi Panny, w którym można zobaczyć m.in. nagrobek Vasco da Gamy. Klasztor znajduje się w Dzielnicy Belem, podobnie jak słynny 52-metrowy Padrão dos Descobrimentos, czyli Pomnik Odkrywców upamiętniający postaci m.in. Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy czy Ferdynanda Magellana. Nie wolno pominąć Praça do Comércio, monumentalnego placu, z którego rozpościera się widok na rzekę Tag, a po przeciwnej jego stronie przechodząc przez Łuk Triumfalny można się znaleźć na zachwycającym deptaku Rua Augusta. Najstarszą świątynią w mieście jest romańska Katedra Najświętszej Marii Panny, powstała w 1150 roku w celu uczczenia wygnania Maurów. Nie można nie wspomnieć o żółtych tramwajach Lizbony, które prowadzą między innymi do najsłynniejszej dzielnicy Lizbony - Alfamy, gdzie narodziła się muzyka fado. Perełką Alfamy jest górujący na wzgórzu ponad miastem Zamek św. Jerzego imponujący widokami na Lizbonę.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
20:00 wypłynięcie w kierunku Gibraltaru

DZIEŃ 9 - 28.09.2023 - GIBRALTAR (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
15:30 zawinięcie do Gibraltaru - brytyjskie terytorium zamorskiego na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego nad Zatoką Gibraltarską, niedaleko wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki (Cieśnina Gibraltarska). Charakterystycznym obiektem górującym nad terytorium jest Skała Gibraltarska z rezerwatem przyrody Gibraltar Nature Reserve, w którym żyje około 300 małp magotów gibraltarskich. Będąc w Gibarltarze warto odwiedzić Moorish Castle - zamek z 711 roku, Gorham’s Cave - jaskinię wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz latarnię morską Europa Point z 1841 roku położoną na południowym skraju Gibraltaru, gdzie znajduje się także pomnik upamiętniający poległego 4 lipca 1943 generała Władysława Sikorskiego. W Gibraltarze można odnaleźć też liczne kościoły, z których najważniejszy to Katedra Najświętszej Maryi Panny Królowej z 1462 roku. W okolicy warto zwrócić uwagę na jaskinie z archaicznymi malowidłami oraz Przylądek Marroquí (Punta de Tarifa)- najdalej wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Gibraltar jest przedmiotem sporu terytorialnego pomiędzy Wielką Brytanią i Hiszpanią, który zaostrzył się po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE. Na mocy porozumienia z 31.12.2020 roku Hiszpania i Wielka Brytania zdecydowały o umieszczeniu Gibraltaru w bezgranicznej strefie Schengen.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
22:00 wypłynięcie w kierunku Tarragony w Hiszpanii

DZIEŃ 10 - 29.09.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 11 - 30.09.2023 - TARRAGONA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Tarragonie - miasta we wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, w południowej Katalonii. Miasto leży w odległości ok. 100 km na zachód od Barcelony, jest miastem różnorodności z pięknymi okolicznymi plażami oraz ciekawą niewielką starówką i zabytkami z katedrą, amfiteatrem na czele. W Tarragonie działa jeden z bardziej znanych parków rozrywki w Hiszpanii - PortAventura, doskonałe miejsce dla wszystkich, bez względu na wiek z dostarczającymi adrenaliny kolejkami górskimi, karuzelami, czy relaksującymi rejsami łódeczkami. Największą atrakcją Tarragony jest rzymski Akwedukt Pont de les Ferreres zwany Mostem Diabła, zbudowany najprawdopodbniej za panowania Augusta, a odrestaurowany za panowania kalifa Abd-el Rahmana III i w XVIII wieku, pierwotnie mający 25 km długości, a obecnie 217 m długości i 27 m wysokości. Nazywany jest Mostem Diabła, ponieważ legenda głosi, że został zbudowany przez Diabła po wygraniu zakładu, w którym pewna niewiasta założyła się o swoją duszę. Będąc w Tarragonie można odwiedzić większą sąsiadkę Barcelonę - drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, jadną z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalno-sportowych metropolii. Stolica Katalonii jest znana z niesamowitej architektury oraz popularnego klubu FC Barcelona. To miasto tętniące życiem, na którego ulicach nowoczesność łączy się z duchem historii. Będąc w Barcelonie nie możemy ominąć Sagrada Familia - bazyliki autorstwa Gaudiego w secesyjnym stylu, która do tej pory nie została jeszcze ukończona, ale zachwycającej imponującą wysokością sięgającą 115 m, a także finezyjną formą, witrażami, mozaikami i rzeźbieniami, czy też historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta, przy której można skosztować lokalnych specjałów w licznych kawiarniach i restauracjach, jak również Font màgica - zespołu fontann z 1929 roku, z której strumienie wody wydobywają się w rytm muzyki, co stwarza niesamowity spektakl. Warto również obejrzeć inne perły architektury Gaudiego, czy też pospacerować słynną, tętniącą życiem ulicą La Rambla prowadzącą od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
20:00 wypłynięcie w kierunku Savony we Włoszech

DZIEŃ 12 - 01.10.2023 - SAVONA - WARSZAWA (śniadanie na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Savonie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko Malpensa w Mediolanie, odprawa. W drodze powrotnej do Mediolanu możliwość wycieczki po Mediolanie - wycieczka zakończy się na lotnisku.
19:45 wylot do Warszawy.
21:55 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

20.09.2023 WAW 08:00 - CPH 09:35 LO463;
01.10.20233 MXP 19:45 - WAW 21:55 LO320

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg
Klasa ekonomiczna
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.