Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Wyspy wszystkich Cudów Świata! Korsyka & Majorka z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Diadema 5★, 8 dni/7 nocy, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

Zdaniem specjalistów
 • REJS W PODANYCH CENACH DOSTĘPNY TYLKO W PODRÓŻACH I REJSACH OD 30.03-06.04.2023
 • Marsylia jest najstarszym miastem we Francji
 • Korsyka - starożytni Grecy nazywali ją 'Wyspą piękna', obecnie określana jest mianem ''Wyspy Wszystkich Cudów Świata"
 • Ajaccio - miasto Napoleona Bonaparte, to tu można zwiedzić dom rodzinny cesarza Francuzów
 • Majorka słynie z pięknych, malowniczych plaż oraz gamę systemów jaskiń bogatych w stalaktyty, stalagmity i podziemne jeziora.
 • Każdego roku na przedmieściach Walencji, a dokładniej w miejscowości Buñol odbywa się Tomatina, czyli święto obrzucania się pomidorami
WKRÓTCE NOWE DATY

Bezpieczna rezerwacja
U nas rezerwujesz bez obaw!

Oferta z pakietem
Bezpieczna Rezerwacja

 • Płyniesz ze sprawdzonym Organizatorem Rejsów Wycieczkowych działającym w Polsce od 2011 roku.
 • Sprawdzisz nas w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 • Twoją podróż ubezpiecza UNIQA Polska, jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Europie
 • Twoje dane zabezpieczamy certyfikatem SSL
 • Bezpieczeństwo płatności zapewniają Przelewy 24

MOCNE PUNKTY:

 • Nietypowa trasa obejmująca rzadko odwiedzaną przez rejsy wyjątkową francuską wyspę Korsykę określaną mianem 'Wyspy wszystkich Cudów Świata' oraz hiszpańską perłę Morza Śródziemnego - Majorkę
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
 • Lot bezpośredni z Warszawy
 • Transfery
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena zawiera

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Diadema 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Mediolan Maplensa / Mediolan Malpensa - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczenia Covid-19 armatora

Możliwa wycieczka po Mediolanie w dniu 8 z zakończeniem na lotnisku - szczegóły wraz z ceną wycieczki zostaną podane do 30 dni przed wyjazdem.  

PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 785 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1175 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1550 zł za osobę
Pakiet My Drinks Youngs (dla dzieci, bez alkoholu) - 515 zł

Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.  

Formalności: Ważny paszport lub dowód osobisty.  

Minimalna liczba uczestników: 20 osób

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.  

NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
  DZIEŃ PORTPRZYPŁYNIĘCIE
 WYPŁYNIĘCIE

1Savona (Włochy)-  16:30
2Civitavecchia (Włochy)
08:00
18:00
3Ajaccio (Korsyka)
08:00
18:00
4Na morzu-
-
5Majorka (Hiszpania)
08:00
20:00
6Walencja (Hiszpania)
07:00
15:00
7Marsylia (Francja)13:0019:00
8Savona (Włochy)
08:30-   

PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1 - 04.06.2023 - WARSZAWA - MEDIOLAN - SAVONA (obiad, kolacja na pokładzie)
05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
07:40 wylot z Warszawy do Mediolanu (Lotnisko Malpensa).
09:55 przylot do Mediolanu, odbiór bagażu.
11:00 transfer do portu w Savonie, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie.
Kolacja na pokładzie. Nocleg na statku.
Savona - miasto portowe w północnej części Włoch w regionie LIguria w odległości około 55 km od Genui, od najdawniejszych czasów zdominowane jest przez port i jego ogromne znaczenie strategiczne i handlowe. Savona zwana jest też Miastem Papieży, ponieważ lokalnego rodu Della Rovere wywodzili się aż dwaj papieże – Sykstus IV i Juliusz II. Jest jeszcze jedno oblicze tego miasta - Savona to kraina… mydła. Według popularnych opowieści słynne mydło Savona powstało zupełnie przypadkiem w rondlu żony rybaka. Mydło produkowane jest do dzisiaj i cieszy się ogromną popularnością. Do największych atrakcji miasta należy Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny powstała na zgliszczach starożytnej świątyni skrywająca ważny skarb – relikwie św. Walentego patrona zakochanych. Savona ma także swoją własną kaplicę Sykstyńską - nie tak monumentalną, jak ta w Watykanie, ale równie atrakcyjną. Kaplica, podobnie jak ta Watykańska, powstała na zamówienie papieża Sykstusa IV, jest pomnikiem grobowym rodziny papieża. Z Savony warto udać się również do pobliskiej Genui określanej jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Najciekawsze atrakcje Genui to: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedra San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.
16:30 wypłynięcie w kierunku Civitavecchia

DZIEŃ 2 - 05.06.2023 - CIVITAVECCHIA / RZYM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazylika św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowany jako mauzoleum i używany przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e..
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
18:00 wypłynięcie w kierunku Ajjacio na Korsyce

DZIEŃ 3 - 06.06.2023 - AJJACIO / KORSYKA / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Ajjacio na Korsyce - miasta we Francji leżącego na zachodnim wybrzeżu wyspy Korsyka nad Morzem Śródziemnym. Jest to największe miasto na Korsyce i stolica wyspy. To również rodzinne miasto Napoleona Bonaparte, a dom, w którym cesarz przyszedł na świat jest główną atrakcją stolicy. Urządzono w nim muzeum poświęcone Nepoleonowi i jego rodzinie, gdzie podziwiać można do tej pory oryginalne meble. Niedaleko domu cesarza stoi jego pomnik, jednakże mimo, że najczęściej odwiedzany nie jest on największym pomnikiem w mieście - monumentalna rzeźba na ogromnym postumencie znajduje się na placu Austerlitz i jest to podobno największy na świecie monument upamiętniający Napoleona Bonaparte. Będąc w Ajjacio warto odwiedzić także Katedrę Matki Bożej Wniebowziętej z XVI wieku, w której ochrzczono Napoleona Bonaparte i w której nadal można podziwiać oryginalną chrzcielnicę, jak również Fesch Museum eksponujące ogromną kolekcję sztuki zgromadzonej przez kardynała Fescha, przyrodniego brata matki Napoleona, które jest gratką zwłaszcza dla miłośników malarstwa włoskiego. Ajjacio to także przytulne wąskie uliczki zabytkowej części, restauracje serwujące wykwintną korsykańską kuchnię oraz plaże w okolicach miasta. Warto również udać się na krótką wycieczkę na Przylądek Parata z zabytkową wieżą genueńską znajdujący się 10 km na zachód od Ajaccio, aby zobaczyć wyspy Sanguinaires. Całość tworzy wymarzoną scenerię do oglądania zachodu słońca. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
18:00 wypłynięcie w kierunku Majorki

DZIEŃ 4 - 07.06.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 5 - 08.06.2023 - PALMA DE MALLORCA / BALEARY / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu Palma de Mallorca - stolicy i największego miasta hiszpańskich Balearów i samej wyspy Majorka. W 2015 r. The Sunday Times uznał stolicę Majorki za najlepsze miejsce do życia. Miasto zawdzięcza ten zaszczytny tytuł urokliwej starówce, zachwycającym zabytkom i przylegającej do niej plaży. Palma de Mallorca to miasto z gotycką duszą, gdzie można kosztować typowych hiszpańskich tapas z kieliszkiem Sangrii. Podczas pobytu w tym urokliwym mieście warto odwiedziić katedrę Santa Maria, znaną jako La Seu, gdzie podziwiać można Ojo del Gótico - ogromne okno z różami o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, Pałac Królewski Almudaina - zbudowany na starożytnym muzułmańskim alkazarze, który obecnie jest rezydencją króla Hiszpanii podczas pobytów na wyspie oraz Lonję - starożytną siedzibę cechu kupieckiego w stylu gotyckim. Majorka jest nazywana perłą Balearów, oferuje wiele atrakcji poza stolicą - miłośnicy naturalnych form skalnych mogą nacieszyć oczy odwiedzając niezwykłe Jaskinie Smocze, natomiast miłośnicy Fryderyka Chopina powinni odwiedzić jego letnią rezydencję, w której kompozytor przebywał wraz z Geaorge Sand w trakcie swojego pobytu na wyspie w 1838 roku.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
20:00 wypłynięcie w kierunku Walencji

DZIEŃ 6 - 09.06.2023 - WALENCJA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do Walencji - trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, będącego jednocześnie czwartym co do wielkości portem w Europie. W Walencji i okolicach jest kilka kulturowych obiektów oraz wydarzeń wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, w tym Święto Ognia Las Fallas przypadające na 19 marca, podczas którego palone są różnorodne konstrukcje, Święto Matki Bożej Dobrego Zdrowia, rytuał bębnów Tamborada oraz Trybunał Wodny. Na przedmieściach co roku organizowana jest Tomatina, znana na świecie bitwa na pomidory. W Walencji można odnaleźć pokaźną ilość zabytków m. in. Katedrę La Seu de València, gotycką budowlę przyciągającą ze względu na możliwość obejrzenia Świętego Graala (według badaczy znajdujący się w Katderze kielich może być tym legendarnym naczyniem) oraz 70-metrową Dzwonnicę El Micalet, z której szczytu można podziwiać imponującą panoramę 360 stopni całego miasta. Katedra znajduje się przy głównym placu Walencji - Plaça de la Reina, gdzie panuje gwarna atmosfera dzięki licznym barom i restauracjom. Na uwagę w Walencji zasługują również Ogrody Turii - wspaniałe tereny zielone okalające centrum miasta powstałe po dawnym korycie rzeki Turii, Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) - supernowoczesny kompleks z kinem i planetarium projektu dwóch wybitnych architektów – Santiago Calatraca oraz Felix Candela z 1996 roku oraz Oceanarium - z ptaszarnią oraz podwodnym tunelem o długości 70 m. Ze względu położenie nad Morzem Śródziemnym, w samej Walencji, jak również w okolicy można odnaleźć przyjemne plaże.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
15:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii

DZIEŃ 7 - 10.06.2023 - MARSYLIA / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
13:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będąc w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure, nazywaną "La Major" w dialekcie oksytańskim, która stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również romański kościół Saint-Laurent będący pięknym przykładem romańskiej architektury prowansalskiej, zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie).
19:00 wypłynięcie w kierunku Savony

DZIEŃ 8 - 11.06.2023 - SAVONA - MEDIOLAN - WARSZAWA (śniadanie na pokładzie)
08:30 zawinięcie do portu w Savonie, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko Malpensa w Mediolanie, odprawa. W drodze powrotnej do Mediolanu możliwość wycieczki po Mediolanie, która zakończy się na lotnisku. 19:45 wylot do Warszawy.
21:55 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

04.06.2023 WAW 07:40 - MXP 09:55 LO317;
11.06.2023 MXP 19:45 - WAW 21:55 LO320

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg
Klasa ekonomiczna
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.