Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Spektakularne Fiordy Norweskie na najnowszym statku Costa Firenze 5★ z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Firenze 5★, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

8 dni/7 nocy już od
5999 zamiast 7497
do-1498 Zdaniem specjalistów
  • Kopenhaga - uważana za najszczęśliwsze miasto na świecie
  • Geiranger - najbardziej znany z norweskich fiordów, z którego stromych zboczy spływają majestatyczne wodospady 
  • Flaam - jedyne w swoim rodzaju doświadczenie z naturą, z Flaam do Myrdal prowadzi najpiękniejsza i najbardziej stroma trasa kolejowa w Europie 
  • Stavanger - baza wypadowa do słynnego fiordu Lysefjorden oraz Preikestolen (Pulpit Rock) – klifu o wysokości 604 m położonego nad Lysefjordem
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 10 cze 2023Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Basic
od 7497 5999
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Basic
od 9012 7299
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Basic
od 9800 7599
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 26 sie 2023Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Basic
od 8378 6299
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina zewnętrzna Basic
od 10289 7459
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Basic
od 11172 7999


MOCNE PUNKTY:

• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
• Lot bezpośredni z Warszawy
• Transfery
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zobacz video relację z tego rejsu Rejs wycieczkowy Costa Cruises daje inną perspektywę spojrzenia na krainę fiordów norweskich. Tego dnia statek cumuje w małej miejscowości Geiranger, jedziemy razem z pilotem na najważniejsze punkty widokowe.


Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Firenze 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga / Kopenhaga - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 15 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczenia Covid-19
 
 
PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 760 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1080 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1470 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.


NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.


 Dzień

 Port

Przypłynięcie

 Wypłynięcie

1

Kopenhaga (Dania)

-

18:00

2

Na morzu

-

-

3

Hellesylt (Norwegia)

09:00

11:00

3

Geiranger (Norwegia)

13:00

18:00

4

Flaam (Norwegia)

10:00

18:00

5

Stavanger (Norwegia)

12:00

21:00

6

Na morzu

-

-

7

Kilonia (Niemcy)

08:00

20:00

 8

Kopenhaga (Dania)

 10:00

 

-DZIEŃ 1 - WARSZAWA - KOPENHAGA (obiad, kolacja)
05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie. 
08:00 wylot z Warszawy do Kopenhagi.
09:30 przylot do Kopenhagi, odbiór bagażu.
10:30 transfer do portu, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie.
Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 

DZIEŃ 3 - HELLESYLT / GAIRANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do Hellesylt - niewielkiej wioski leżącej u szczytu słynnego Sunnylvsfjorden, który jest odgałęzieniem Storfjorden, od którego z kolei nieopodal rozgałęzia się bardziej znana Geirangerfjorden. Kolejnym punktem programu będzie Gairanger - kolejna mała wioska leżąca u stóp fjordu Geirangerfjorden. W Geiranger znajduje się trzeci co do wielkości port statków wycieczkowych w Norwegii. Obie wioski liczą zaledwie po kilkuset mieszkańców, a ich głównym dochodem jest turystyka. Tego dnia będzie możliwe oglądanie fiordów w pełnej ich krasie.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18.00 wypłynięcie w kierunku Flaam.

DZIEŃ 4 - FLAAM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
10:00 zawinięcie do portu w Flaam w Norwegii - uroczej, niewielkiej, zamieszkiwanej przez zaledwie 450 osób, miejscowości położonej w regionie Sogn og Fjordane. W okolicy w niewielkiej odległości dostępne są niesamowite miejsca takie jak Brekkefossen czy Rjoandefossen, wodospad, którego wysokość wynosi ponad 240 metrów. W samej miejscowości również jest wiele miejsc do odkrycia np. Flam Railway Museum poświęcone historii kolei Flam uznawanej za najbardziej stromą na świecie, Flam Kirke - przepiękny drewniany kościół pochodzący z XVII wieku, a także skansen Otternes posiadający wspaniałą historię sięgającą 300 r. n. e.. Jednak największą atrakcją okolicy jest Naeroyfjorden, 18-kilometrowy fiord wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Stavanger

DZIEŃ 5 - STAVANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
12.00 - zawinięcie do portu Stavanger - miasteczka zlokalizowanego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii, którego największym atutem jest jego położenie stanowiące doskonałą  bazę wypadową po okolicznych atrakcjach, miejscowościach i fiordach. Samo miasteczko urzeka swoim wyglądem - drewniane domki pokryte białą farbą, sklepiki i niewielkie manufaktury ozdobione szyldami w stylu retro, czy kręte, brukowane uliczki, które zachęcają do spacerów. Stavanger ma swoją Starówkę, która mimo, że jest to obszar mieszkalny, która zachwyca swoim minimalistycznym, wyszukanym, skandynawskim pięknem. Dzielnica Starego Miasta może poszczycić się muzeami poświęconymi śledziom, archeologii, ropie naftowej, a nawet historii konserw, z których niegdyś słynął Stavanger. Na uwagę zwiedzających zasługuje również piękna katedra romańska datowana na przełom XI i XII wieku. Stavanger to wyjątkowe norweskie miasto, które doceniła Unia Europejska, nadając mu status Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2008. Miasto jest świetnym punktem do słynnego fiordu Lysefjorden.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
21:00 wypłynięcie w kierunku Kilonii

DZIEŃ 6 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)  
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 

DZIEŃ 7 - KILONIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
08:00 zawinięcie do portu w Kilonii - niemieckiego portu leżącego nad Zatoką Kilońską. Jest to jeden największych portów na Morzu Bałtyckim, a przebiegający przez miasto kanał łączy Zatokę Kilońską na Morzu Bałtyckim z Morzem Północnym przy ujściu rzeki Łaba. Miasto ze względu na swoje położenie znane jest żeglarzom i miłośnikom podróżowania ze względu na kilka portów, z których dostać można się do innych krajów m.in. do Oslo w Norwegii, Goteborga w Szewcji oraz Klajpeda na Litwie. Będąc w Kiloni warto wybrać się do muzeum Museumsverband Schleswig-Holstein e.V., zwiedzić galerii sztuki Kunsthalle zu Kiel. Miłośnicy natury powinni odwiedzić rezerwat przyrody Langsee i park z dziką przyrodą Tiergehege Tannenberg, jak również ogród botaniczny Alter Botanischer Garten Kiel, natomiast miłośnicy tematyki wojennej - port marynarki wojennej oraz muzeum w bunkrze Flandernbunker. Położenie miasta daje również możliwość odbycia rejsów mniejszymi statkami po zatoce, wzdłuż kanału lub po Bałtyku.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20:00 wypłynięcie w kierunku Kopenhagi

DZIEŃ 8 - KOPENHAGA - WARSZAWA 
10:00 zawinięcie do portu w Kopenhadze - stolicy Danii, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa
19:45 wylot do Warszawy.
21:10 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):
10.06.2023 WAW 07:35 - CPH 09:05 LOT LO463
26.08.2023 CPH 19:45 - WAW 21:10 LOT LO462
 
Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg
Klasa ekonomiczna
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.