Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

12 dni Rejs przez Islandię - krainę wulkanów i lodowców z LOTEM I POLSKIM PILOTEM
MSC Preziosa 4★, 12 dni/11 nocy, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

12 dni/11 nocy już od
8999 zamiast 11477
do-2478 Zdaniem specjalistów
 • Reykjavik - leży blisko koła podbiegunowego i bieguna północnego, dlatego w samym sercu zimy Reykjavik może uzyskać zaledwie 4 godziny światła słonecznego, podczas gdy latem miasto może uzyskać aż 21 godzin światła dziennego!
 • Islandia ma zaszczyt mieć najstarszy parlament świata, który powstał w 930 roku w Thingvellir
 • W Isafjordur znajdują się jedne z najstarszych domów w Islandii (zbudowane w XVIII w.)
 • Akureyri - stolicy znajduje się największy browar na Islandii
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
12 dni / 11 nocy środa 26 lip 2023Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Bella
od 11477 8999
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Fantastica
od 12083 9999
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina zewnętrzna Fantastica
od 13779 11299
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Bella
od 14567 11699
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Fantastica
od 15052 12199
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem PREMIUM
od 15779 12799


MOCNE PUNKTY

 • Wyjątkowa wyprawa do krainy fiordów, wulkanów i lodowców! 
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
 • Lot bezpośredni z Warszawy
 • Transfery
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy 

Cena zawiera

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na najnowszym statku MSC Preziosa 4*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Hamburg / Hamburg - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 15 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (10 euro za noc/dorośli, 5 euro za noc/dzieci 2-11 lat)
- ubezpieczenia Covid-19
 
 
PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet Bezalkoholowy 1240 zł za osobę
Pakiet Easy: 1725 zł za osobę
Pakiet Easy Plus 2370 zł za osobę
Pakiet Premium Extra 3345 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności: Paszport ważny min. 6 miesięcy po zakończeniu rejsu
 
Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
DzieńPortPrzypłynięcieWypłynięcie
1Hamburg(Niemcy)
-19:00
2Na morzu
--
3Kirkwall (Wileka Brytania)07:0016:00
4
Na morzu-
-
5Akureyri (Islandia)09:0019:00
6Isafjordur (Islandia)07:0018:00
7Rejkiavik (Islandia)07:00-
8Rejkiavik (Islandia)-13:00
9Na morzu--
10Invergordon (Wielka Brytania)09:0020:00
11Na morzu
--
12Hamburg (Niemcy)06:00-


DZIEŃ 1 - 26.07.2022 - WARSZAWA - HAMBURG (obiad, kolacja)
06:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie. 
09:05 wylot z Warszawy do Hamburga - drugiej co do wielkości metropolii w Niemczech po stolicy, Berlinie. Miasto położone nad rzeką Łabą pomiędzy Morzem Północnym i Bałtyckim zawsze było dumne ze swojej średniowiecznej historii Wolnego Miasta i faktu bycia kluczowym członkiem Ligi Hanzeatyckiej. Miasto było niemiecką bramą na świat, ważnym portem dla wielu Europejczyków szukających szczęścia w Nowym Świecie. Przez globalne kontakty, Hamburg zawsze był światowym, kosmopolitycznym i zróżnicowanym miastem. Na szczególną uwagę w mieście zasługują: centrum wzdłuż jeziora utworzonego przez rzekę Alster, słynna ulica mody Jungfernstieg, wzdłuż której znajdują się luksusowe butiki i galerie handlowe, renesansowe budynki ratusza i giełdy, kościół św. Michała, pieszczotliwie nazywany przez mieszkańców Hamburga jako Michel -  jeden z głównych kościołów protestanckich w mieście i jedna z najważniejszych budowli architektonicznych w Niemczech, Krameramtsstuben - kompleks 5 budynków, wybudowanych w latach 1620-1676 przez cech kupiecki, aby zapewnić domy dla wdów kupców, dobrze zachowane i dające wyobrażenie o tym, jak wyglądało życie na początku XVIII wieku.
10:40 przylot do Hamburga, odbiór bagażu, transfer do portu
19:00 wypłynięcie w kierunku Kirkwall na Orkadach
 
DZIEŃ 2 - 27.07.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 3 - 28.07.2023 - KIRKWALL / ORKADY / SZKOCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do portu w Kirkwall - stolicy i największego miasta Orkadów, archipelagu u północnych wybrzeży Szkocji. Do najważniejszych zabytków miejscowości należą katedra św. Magnusa z ciosów lokalnego piaskowca, ruiny pałacu biskupiego, ruiny pałacu Earlów, ulica Szeroka (Broad Street) zabudowana szarobiałymi domami z XVI wieku. Do lokalnych specjałów kulinarnych należą tabliczki krówkowe o nazwie Orkney Fudge oraz okrągłe orkadzkie sery. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
16:00 wypłynięcie w kierunku Islandii
 
DZIEŃ 4 - 29.07.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.
 
DZIEŃ 5 - 30.07.2023 - AKUREYRI / ISLANDIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do Akureyri na Islandii - drugiego co do wielkości miasta w kraju położonego nad fiordem Eyjafjodur. Dzięki swojej bogatej historii, wspaniałej architekturze miasto uznawane jest za stolicę północnej Islandii. Miasto stanowi sporą konkurencję dla Reykjaviku. Z miasta można się dostać na przepiękną i wyjątkową wyspę Grimsey, które przecina koło podbiegunowe, gdzie można obserwować słynne maskonury.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

19.00 wypłynięcie w kierunku Isafjordur

 


DZIEŃ 6 - 31.07.2023 - ISAFJORDUR / ISLANDIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do Isafjordur - największego miasta regonu Fiordów Zachodnich, należącego do najstarszych miejscowości w tej części Islandii. Osada handlowa i rybacka w tym miejscu istniała tutaj już w XVI w., ale rozwój miasta nastąpił dopiero w XIX w. w związku z budową przetwórni solonych ryb. Zachowała się tu część starej drewnianej zabudowy, w tym najstarszy dom pochodzący z XVIII w. Jeden ze starszych budynków zajmuje niewielkie Muzeum Dziedzictwa Fiordów Zachodnich, które jest jedyną placówką muzealną w okolicy. Atutem miasta jest też jego położenie na wcinającej się w we fiord mierzei, u podnóży gór osiągających 600-700 m n.p.m.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18.00 wypłynięcie w kierunku Reykjaviku
 
DZIEŃ 7 - 01.08.2023 - REYKJAVIK / ISLANDIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07.00 - zawinięcie do portu w Reykjaviku - stolicy Islandii, ale również centrum kultury i największego miasta na wyspie, położonego w południowo-zachodniej części kraju, nad Zatoką Faxa. Reykjavík jest wyjątkowym miastem, które łączy w sobie wiele atrakcji - na największą uwagę zasługują ogród botaniczny Grasagarður Reykjavíkur, w którym znajduje się ponad 5 tys. gatunków roślin oraz jezioro Tjörnin, Góra Esja w okolicach miasta, wodospad Álafoss czy rezerwat przyrody Heidmörk. Warto również odwiedzić Muzeum Zorzy Polarnej, Muzeum Narodowe Islandii oraz Muzeum Morza w samym mieście, które poświęcone są m.in. historii wyspy oraz fantastycznych zwierząt. Wśród najciekawszych zabytków warto odwiedzić Ratusz lub Alþingishúsið. Warto udać się na punkt widokowy w kościele Hallgrímskirkja, aby zobaczyć panoramę miasta oraz na wyspę Viðey, która poza swoją wyjątkową urodą, może pochwalić się zabudowaniami z XVIII wieku. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
Nocleg na pokładzie
 
DZIEŃ 8 - 02.08.2023 - REYKJAVIK / ISLANDIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
13.00 wypłynięcie w kierunku Invergordon
 
DZIEŃ 9 - 03.08.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.
 
DZIEŃ 10 - 04.08.2023 - INVERGORDON / SZKOCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09.00 zawinięcie do portu w Invergordon - miasta portowego w Szkocji w regionie Highland nad zatoką Cromarty Firth. Miasteczko zostało zbudowane wokół zatoki i portu z 1828 roku, a Ratusz Miejski powstał w 1871 roku. Miasteczko słynie z destylarni zbożowej Invergordon z 1959 roku prowadzonej przez filipińskiego giganta whisky Whyte & Mackay. Miasto stanowiło bazę królewskiej marynarki wojennej na początku XX wieku, która została przeniesiona w latach 50-tych poza miasto. Od końca lat 70-tych dawna baza marynarki wojennej jest wykorzystywana jako port dla statków wycieczkowych. Invergordon słynie z murali storzonych przez wybranych artystów opowiadających historie lokalnej społeczności i okolicy, a powstałych w ramach projektu społecznego. Miasto stanowi również doskonałą bazę wypadową do okolicznych atrakcji - Jeziora Loch Ness z jego słynnym potworem i leżącymi u jego stóp ruinami zamku Urquhart Castle, pola bitwy pod Culloden z 1746 roku między Jakobitami, a wojskami Króla Jerzego II, miejscowości Iverness oraz kopców grobowych z epoki brązu Clava Cairns, przepięknych zamków - XV-wiecznego Zamku Cawdor oraz Dunrobin z ich pięknymi ogrodami, jak również dla miłośników atrakcji przyrodniczych - Wodospadów Rogie oraz lasów Silverbridge. 
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20.00 wypłynięcie w kierunku Hamburga
 
DZIEŃ 11 - 05.08.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.
 
DZIEŃ 12 - 06.08.2023 - HAMBURG - WARSZAWA (śniadanie)
06:00 zawinięcie do portu w Hamburgu, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa
19:30 wylot do Warszawy.
21:00 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.


ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):
26.07.2023 WAW 09:05 - HAM 10:40 LOT LO399
06.08.2023 HAM 19:30 - WAW 21:00 LOT LO394
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.