Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

15 dni Rejs na Wyspy Wiecznej Wiosny - Madera & Wyspy Kanaryjskie z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Diadema 5★, 15 dni/14 nocy, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

15 dni/14 nocy już od
8749 zamiast 11017
do-2268 Zdaniem specjalistów
  • Funchal, którego nazwa pochodzi od fenkułu, który porasta wsypę
  • Wyspy Kanaryjskie wraz z Maderą oraz Wyspami Zielonego Przylądka wchodzą w skład Wysp Szczęśliwych
  • Barcelonie znajduje się 9 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z czego aż 7 zostało stworzonych przez Gaudiego
  • Funchal nazywane jest także Małą Lizboną, ze względu na urozmaicone ukształtowane terenu
  • Każdego roku na przedmieściach Walencji, a dokładniej w miejscowości Buñol odbywa się Tomatina, czyli święto obrzucania się pomidorami
  • Most Vasco da Gamy to najdłuższy most w Europie, który łączy brzegi rzeki Tag w Lizbonie
  • Kadyks miasto niemal w całości otoczone wodą. Od południa, zachodu i północy wyspę obywa Ocean Atlantycki, a od wschodu Zatoki Kadyksu.
  • Dzielnica Świętej Marii w Kadyksie jest miejscem narodzin Enrique el Mellizo - ojciec pieśni flamenco. 
  • Lizbonie, w dzielnicy Chiado znajduje się najstarsza na świecie księgarnia, została założona w 1732 roku
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
15 dni / 14 nocy niedziela 09 kwi 2023Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Basic
od 11017 8749
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina zewnętrzna Basic
od 12654 9700
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Basic
od 13774 10645


MOCNE PUNKTY

• Prawdziwa atmosfera atlantyckiego rejsu
• Wypoczynek i atrakcje 5* statku połączone ze możliwością zwiedzania Wysp Kanaryjskich, Madery, portugalskiej Lizbony oraz południowej Hiszpanii
• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
• Lot bezpośredni z Warszawy
• Transfery
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

" Dowiedz się więcej o tym rejsie, od naszych Specjalistów, którzy w organizację rejsu wkładają całe serce"Przygotowaliśmy dla Państwa rejs ze wszechmiar wyjątkowy. Po pierwsze czas trwania rejsu - ponad 2 tygodnie, rejsy o tej długości są rzadkością. Po drugie trasa rejsu - łącząca Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim. Zaczynamy we Włoszech, płyniemy do Hiszpanii. Powoli zmieniają się morskie krajobrazy od tych typowo śródziemnomorskich do andaluzyjskich. Zobaczymy Wyspy Kanaryjskie ze swoją zróżnicowaną fauną i florą na Teneryfie i wulkaniczny, wręcz księżycowy krajobraz na Lanzarote. Przepływamy cieśninę Gibraltarską -  wrota Atlantyku i płyniemy do Krainy Wiecznej Wiosny  -  Madery. Teoretycznie rejs mógłby się tutaj skończyć, ale to dopiero połowa naszej morskiej przygody. Zawracamy. Kadyks, Fado na lizbońskich uliczkach pozostawią cudowne wspomnienia na całe życie. Płyniemy w stronę zapachów lawendy do Marsylii, do cudnej Barcelony ze swoimi 8 zabytkami wspianymi na listę światowego dziecitwa Unesco. Wracamy, szczęśliwi po 15 dniach jednego z najciekawszych rejsów Costa Cruises. Z Warszawy lotem bezpośrednim, z licencjonowanym pilotem, w miłej kamerlanej grupie.

Monika Płonka

Cena zawiera

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Diadema 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Mediolan Malepnsa / Mediolan Malpensa - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 15 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczenia Covid-19
 
 
PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 1490 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 2115 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 2880 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
 
DzieńPortPrzypłynięcieWypłynięcie
1Sawona (Włochy)
-16:30
2Na morzu
--
3Walencja (Hiszpania)09:0018:00
4
Na morzu-
-
5Na morzu--
6Arrecife (Wyspy Kanaryjskie)08:0020:00
7Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie)08:0017:00
8Funchal (Madera)09:0018:00
9Na morzu--
10Lizbona (Portugalia)07:0016:00
11Kadyks (Hiszpania)
10:0020:00
12Na morzu--
13Barcelona (Hiszpania)09:0018:00
14Marsylia (Francja)08:0018:00
15Savona (Włochy)08:00-
DZIEŃ 1 - 09.04.2023 - WARSZAWA - MEDIOLAN - SAVONA (obiad, kolacja)
05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie. 
07:40 wylot z Warszawy do Mediolanu (Lotnisko Malpensa).
09:55 przylot do Mediolanu, odbiór bagażu.
11:00 transfer do portu w Savonie, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie. Nocleg na statku.
Savona - miasto portowe w północnej części Włoch w regionie Lugiria w odległości około 55 km od Genui, od najdawniejszych czasów zdominowane jest przez port i jego ogromne znaczenie strategiczne i handlowe. Savona zwana jest też Miastem Papieży, ponieważ lokalnego rodu Della Rovere wywodzili się aż dwaj papieże – Sykstus IV i Juliusz II. Jest jeszcze jedno oblicze tego miasta - Savona to kraina… mydła. Według popularnych opowieści słynne mydło Savona powstało zupełnie przypadkiem w rondlu żony rybaka. Mydło produkowane jest do dzisiaj i cieszy się ogromną popularnością. Do największych atrakcji miasta należy Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny powstała na zgliszczach starożytnej świątyni skrywająca ważny skarb – relikwie św. Walentego patrona zakochanych. Savona ma także swoją własną kaplicę Sykstyńską - nie tak monumentalną, jak ta w Watykanie, ale równie atrakcyjną. Kaplica, podobnie jak ta Watykańska, powstała na zamówienie papieża Sykstusa IV, jest pomnikiem grobowym rodziny papieża. Z Savony warto udać się również do pobliskiej Genui określanej jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Najciekawsze atrakcje Genui to: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedra San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.
 
DZIEŃ 2 - 10.04.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 3 - 11.04.2023 - WALENCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do Walencji - trzeciego co do wielkości miasta w Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, będącego jednocześnie czwartym co do wielkości portem w Europie. W Walencji i okolicach jest kilka kulturowych obiektów oraz wydarzeń wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, w tym Święto Ognia Las Fallas przypadające na 19 marca, podczas którego palone są różnorodne konstrukcje, Święto Matki Bożej Dobrego Zdrowia, rytuał bębnów Tamborada oraz Trybunał Wodny. Na przedmieściach co roku organizawana jest Tomatina, znana na świecie bitwa na pomidory. W Walencji można odnaleźć pokaźną ilość zabytków m. in. Katedrę La Seu de València, gotycką budowlę przyciągającą ze względu na możliwość obejrzenia Świętego Graala (według badaczy znajdujący się w Katderze kielich może być tym legendarnym naczyniem) oraz 70-metrową Dzwonnicę El Micalet, z której szczytu można podziwiać imponującą panoramę 360 stopni całego miasta. Katedra znajduje się przy głównym placu Walencji - Plaça de la Reina, gdzie panuje gwarna atmosfera dzięki licznym barom i restauracjom. Na uwagę w Walencji zasługują również Ogrody Turii -  wspaniałe tereny zielone okalające centrum miasta powstałe po dawnym korycie rzeki Turii, Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) - supernowoczesny kompleks z kinem i planetarium projektu dwóch wybitnych architektów – Santiago Calatraca oraz Felix Candela z 1996 roku oraz Oceanarium - z ptaszarnią oraz podwodnym tunelem o długości 70 m. Ze względu położenie nad Morzem Śródziemnym, w samej Walencji, jak również w okolicy można odnaleźć przyjemne plaże.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18.00 wypłynięcie w kierunku Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich.
 
DZIEŃ 4 - 12.04.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 5 - 13.04.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 6 - 14.04.2023 - ARRECIFE / LANZAROTA / WYSPY KANARYJSKIE (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
08:00 zawinięcie na Arrecife na Wyspie Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich. Lanzarote to jedna z najsłynniejszych hiszpańskich wysp. Położona jest na Oceanie Atlantyckim i wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pod kątem wielkości jest czwartą, największą ze wszystkich. Jej stolicą jest Arrecife. Nawet zimą panują tutaj przyjemne temperatury. Największym atutem wyspy są wulkany, które można podziwiać podczas wizyty w Parku Narodowym Timanfaya. Wyspa słynie również z pięknych plaż. Warto również poznać historię wyspy - odwiedzić Fundację i Dom Césara Manrique - architekta, malarza i ekologa, który mieszkał i działał na wyspie od końca lat 60-tych do 1992 roku. Dzięki jego staraniom wyspa zachowała swój dawny charakter, nie została zabudowana wielkimi ośrodkami wypoczynkowymi. Fundacja prezentuje prace artysty i jego prywatną kolekcję dzieł sztuki, natomist Dom w miejscowości Haría jest gratką dla fanów architektury. Warto również odwiedzić Muzeum Piratów (Museo de la Piratería) w miejscowości Teguise w środkowej części wyspy utworzonego na terenie zamku (Castillo de Santa Bárbara), w którym można się przekonać jak ogromny wpływ na tę wyspę mieli piraci oraz podziwiać fenomenalny widok na okolicę. Jedną z bardziej niezwykłych atrakcji Lanzarote jest Museo Atlántico, znajdujące się pod wodą przy miejscowości Playa Blanca, gdzie na oceanicznym dnie ustawiono rzeźby autorstwa Jasona deCaires Taylora i aby je zobaczyć należy zanurkować w towarzystwie przewodnika. 
Nazwa stolicy wyspy Arrecife pochodzi od tutejszych raf, a pierwsze pisemne ślady o Arrecife pochodzą z XV wieku. W 1571 roku sławny pirat Dogan splądrował tutejszy port, a od 1852 roku miasto jest stolicą Lanzarote. Obecnie jest to prężnie rozwijające się centrum handlowe wyspy.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20.00 wypłynięcie w kierunku Teneryfy
 
DZIEŃ 7 - 15.04.2023 - ST. CRUZ DE TENERIFE / TENERYFA / WYSPY KANARYJSKIE (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
08:00 zawinięcie do portu Santa Cruz de Tenerife na Teneryfie - należącej do Hiszpanii wyspie na Oceanie Atlantyckim, będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, leżącej nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki, która wraz z archipelagiem zaliczana jest do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą archipelagu i najludniejszą wyspą hiszpańską. Na Teneryfie nie brakuje pięknych piaszczystych plaż, plantacji bananów, terenów górskich. Zróżnicowanie terenu i stref klimatycznych sprawia, że Teneryfa nazywana jest kontynentem w miniaturze, zdecydowanie wygrywa z Gran Canarią pod kątem zieleni i ładnych krajobrazów, gwarantuje nam ponad 300 słonecznych dni w roku. Santa Cruz de Tenerife to urokliwe miasto portowe położone na wyspie i jednocześnie stolica wyspy, gdzie wokół portu rozciągają się szerokie aleje, place i egzotyczne obszary ogrodów oraz piękna modernistyczna architertura. Co roku stolica wyspy obchodzi karnawał uznawany za jeden z najbardziej widowiskowych w Hiszpanii będący atrakcją turystyczną o znaczeniu międzynarodowym. Santa Cruze de Tenerife slynie z idealnego położenia względem urzekających plaż, na przykład Las Teresitas, poznania miasta San Cristóbal de la Laguna wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO lub zwiedzenia Parku Narodowego Teide - wulkanu stanowiącego symbol wyspy.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
17:00 wypłynięcie w kierunku Madery
 
DZIEŃ 8 - 16.04.2023 - FUNCHAL / MADERA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu w Funchal na Maderze - jednej z najrdziej znanych portugalskich wysp leżącej na oceanie Atlantyckim u północnych Wybrzeży Afryki ok. 450 km na północ od Wysp Kanaryjskich. Madera to wyspa wulkaniczna słynąca ze swego łagodnego klimatu i zachwycająca niesamowitymi, bardzo różnorodnymi krajobrazami. Trasy trekkingowe wzdłuż lewad uznawane są za najpiękniejsze na świecie, a piesze wędrówki po górskich szlakach i trasach spacerowych oraz bliski kontakt z naturą, jak również widoki zapierające dech mają szanse spodobać się każdemu. Funchal to klimatyczna stolica wyspy i jednocześnie największe miasto, którą zamieszkuje niemal 1/3 mieszkańców wyspy. W mieście na największą uwagę zasługują XIX-wieczny Teatr Baltazar Dias, ogród miejski usytuowany w centrum miasta skupiający roślimy nie tylko pochodzące z Madery, ale również rośliny ze wszystkich zakątków świata, od tropikalnej Afryki, Indii, Bangladeszu i Malezji po Meksyk i Madagaskar. Katedra Funchal wybudowana na początku XVI wieku z jednym z najpiękniejszych drewanianych sufitów w Portugalii jest jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych na Maderze. Warto również rzucić okiem na posąg João Gonçalvesa Zarco odkrywcy Madery obok katerdy, manierystyczny kościół Jezuitów (São João Evangelista Church) z XVII wieku oraz budynek ratusza Paços do Concelho. Do innych atrakcji miasta, które koniecznie należy odwiedzić, należą jeden z najpiękniekszych na świecie Ogrodów Botanicznych, góra Monte, z której można zjechać do Livramento w wiklinowych saniach, czy Cabo Girao klif z niesamowitym szklanym punktem widokowym. Poza samym zwiedzaniem miasta miłośnicy górskich wędrówek będą zachwyceni mglistymi lasami, które można odwiedzić w głębi wyspy, jak również szlakiem ze szczytu Piko de Areeiro na najwyższy szczyt Piko Ruivo, czy też trekkinkgiem wzdłuż Półwyspu Świętego Wawrzyńca. Madera słynie również z bardzo dobrego wina oraz wspaniałej kawy.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Lizbony w Portugalii
 
DZIEŃ 9 - 17.04.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 10 - 18.04.2023 - LIZBONA / PORTUGALIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do portu w Lizbonie - stolicy i największego miasta Portugalii urokliwie położonej na siedmiu wzgórzach, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, otwarte przestrzenie z wąskimi uliczkami, a niezwykła architektura z urokliwymi terenami zielonymi i parkami, gdzie można skosztować morskich specjałów, a wieczorem udać się na koncert muzyki fado. W Lizbonie każdy znajdzie coś dla siebie. Na największą uwgę zasługują: Plac Dom Pedro IV, znany również jako Rossio będący głównym punktem miasta od czasów średniowiecznych i był miejscem organizowania uroczystości, demonstracji, walk byków i egzekucji, Plac Commercio (Plac Handlowy) noszący dawniej również nazwę Terreiro do Paço (Plac Pałacowy) z którego rozpościera się piękny widok na rzekę Tag - to właśnie tam Lizbona witała marynarzy wracających z dalekich wypraw. Koniecznie należy odwiedzić XV-wieczny Klasztor Hieronimitów w dzielnicy Belem - jeden z najpiękniejszych przykładów stylu manuelińskiego z misternie zdobionymi krużganki i refektarzem oraz kościółem Najświętszej Maryi Panny, w którym można zobaczyć nagrobek Vasco da Gamy. W klasztorze został podpisany słynny dokument dotyczący Uniii Europejskiej - Traktat Lizboński. W Klasztorze powstało również jedno ze sztandarowych dań kuchni portugalskiej tj. słodkie i kruche ciasteczka Pasteis de nata, zwane tutaj Pasteis de Belem, którymi można się delektować w towarzystwie wyśmienitej kawy w małej cukierni działającej przy klasztorze. Dzielnica Belem słynie również z 52-metowego Pomnika Odkrywców upamiętniającego postaci wielkich odkrywców m.in. Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy czy Ferdynanda Magellana. Warto również wspiąć się żółtym tramwajem - jednym z symboli Lizbony - do najstarszej dzielnicy Alfamy, która zachęca do wybrania się na koncert muzyki fado, ponieważ tutaj narodził się ten gatunek, jak również podziwiania słynnych Azulejos na fasadach budynków, czy odwiedzenia Perły Alfamy tj. Zamku Świętego Jerzego, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na miasto.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
16:00 wypłynięcie w kierunku Kadyksu
 
DZIEŃ 11 - 19.04.2023 - KADYKS / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do Kadyksu - miasta w pd-zach Hiszpanii w regionie Andaluzja położonego na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. Kadyks jest najstarszym miastem w Europie Zachodniej, a jego największą zaletą jest piękna pogoda utrzymująca się praktycznie przez cały rok. Warto odwiedzić Kadyks w trakcie karnawału (na ok. tydzień przed Środą Popielcową) stanowiącego jedno z najciekawszych i najbardziej barwnych imprez w całej Hiszpanii. Kadyks to świetne miejsce do plażowania, kitesurfingu i zwiedzania zabytków. Oby uniknąć upałów warto odwiedzić miasto właśnie na wiosnę. Większość zabytków jest zlokalizowana w obrębie Starego Miasta. Kadyks zaliczany jest do białych miasteczek Andaluzji ze względu na charakterystyczną białą zabudowę. Najbardziej rozpoznawalną budowlą w mieście jest Katedra de Santa Cruz przykuwająca uwagę złotą kopułą prezentującą mieszankę trzech stylów: baroku, rokoko i neoklasycyzmu. Warto odwiedzić najstarszą i najładniejszą dzielnicę Kadyksu - Barrio del Pópulo, zbudowaną z ciasnych uliczek z wysokimi trzykondygnacyjnymi budynkami z charakterystycznymi płytkimi balkonami, gdzie na samym dole znajdują się bary tapas i tawerny. Dzielnica Barrio de Santa María jest uważana za prawdziwą stolicę flamenco, w której warto odwiedzić także Oratorio de la Santa Cueva, gdzie można zobaczyć obrazy Goi. Miłośnicy natury powinni odwiedzić największy w mieście Park Genoves będący ogrodem botanicznym z jasknią oraz jeziorem z wodospadem. Kadyks słynie również z urokliwych plaż ze złocistym piaskiem i doskonałymi warunkami dla kitesurferów.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony
 
DZIEŃ 12 - 20.04.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 13 - 21.04.2023 - BARCELONA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu w Barcelonie - miasta w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, stolicy Katalonii. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Założona jako rzymskie miasto w starożytności, w średniowieczu Barcelona stała się stolicą Hrabstwa Barcelony i Marchii Hiszpańskiej. Dziś miasto jest jedną z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalnosportowych metropolii. Barcelona inspirowała artystów, z Antonim Gaudim na czele, o czym najlepiej świadczą jego finezyjne dzieła rozsiane po całym mieście. Poza tym stolica Katalonii jest znana z niesamowitej architektury oraz popularnego klubu FC Barcelona. To miasto tętniące życiem, na którego ulicach nowoczesność łączy się z duchem historii. Całości uroku dodają malownicze plaże i niesamowita kuchnia. Będą w Barcelonie nie możemy ominąć Sagrada Familia - bazyliki autorstwa Gaudiego w secesyjnym stylu, która do tej pory nie została jeszcze ukończona, ale zachwycającej imponującą wysokością sięgającą 115 m, a także finezyjną formą, witrażami, mozaikami i rzeźbieniami, czy też historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta, przy której można skosztować lokalnych specyjałów w licznych kawiarniach i restauracjach, jak również Font màgica - zespołu fontann z 1929 roku, z której strumienie wody wydobywają się w rytm muzyki, co stwarza niesamowity spektakl. Warto również obejrzeć inne perły architektury Gaudiego, czy też pospacerować słynną, tętniącą życiem ulicą La Rambla prowadzącą od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii
 
DZIEŃ 14 - 22.04.2023 - MARSYLIA / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będą w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również kościół Saint-Laurent zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier, - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Savony
 
DZIEŃ 15 - 23.04.2023 - SAVONA - MEDIOLAN - WARSZAWA (śniadanie)
08:00 zawinięcie do portu w Savonie, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa
19:45 wylot do Warszawy.
21:55 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.


ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

09.04.2023 WAW 07:40 - MXP 09:55 LOT LO317
23.04.2023 MXP 19:45 - WAW 21:55 LOT LO320
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.