Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Majówka Bella Italia statkiem Costa Toscana z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Toscana 5★, lot z Warszawy, polski pilot, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP, składki UFG i TFP

8 dni/7 nocy już od
5799 zamiast 7413
do-1614 Zdaniem specjalistów
  • Sardynia - wyspa flamingów
  • To właśnie z Genui pochodzą jedne z najsłynniejszych włoskich przysmaków: pesto i focaccia
  • Genua - miejsce narodzin Krzysztofa Kolumba. To właśnie z tego portu wyruszył w 1492 r. w swój odkrywczy rejs
  • Genui znajduje się wiele pałaców z imponującymi ogrodami, ale ulicą z największą ilością pałaców jest Via Garibaldi
  • Historyczne centrum Neapolu jest największym w Europie miastem o powierzchni 1700 hektarów! Obejmuje aż 27 wieków historii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • Przykładem neapolitańskiego połączenia nowoczesności i historii jest zachwycająca linia metra, zwana nie bez przyczyny metro dell’arte, której stacje – szczególnie stacja Toledo, wymieniana w rankingach jako jedna z najpiękniejszych na świecie
  • Barcelonie znajduje się 9 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z czego aż 7 zostało stworzonych przez Gaudiego 
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy piątek 28 kwi 2023
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Basic
od 7413 5799
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina zewnętrzna Basic
od 8296 6589
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Basic
od 9115 6999


MOCNE PUNKTY

•  Prawdziwa włoska przygoda - Rzym, Neapol oraz niezapomniana Sardynia na trasie! 
• Wypoczynek i atrakcje na najnowszym statku Costa Toscana 5* oferującym fantastyczny prawdziwie włoski klimat!
• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
• Lot bezpośredni z Warszawy
• Transfery
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Poznaj naszych pilotów!Rejs Bella Italia statkiem Costa Toscana to jeden z rejsów, który oprócz słońca daje możliwość podziwiania pięknych włoskich krajobrazów, od wiecznego Rzymu po dumną Sardynię. Na trasie rejsu statkiem opowiemy sobie nie tylko o zabytkach czy kuchni tych miejsc, zobaczymy również małe urokliwe uliczki, w których odnajdziemy wiele tajemnic i ciekawostek, za sprawą naszych, pełnych pasji, pilotów.
Gorąco zapraszamy!

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na najnowszym statku Costa Toscana 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Mediolan Malepnsa / Mediolan Malpensa - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 15 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
- ubezpieczenia Covid-19
 
 
PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 760 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1080 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1470 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-20) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
DZIEŃ 
                                            PORT
PRZYPŁYNIĘCIE
WYPŁYNIĘCIE
1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie.
Wylot do Mediolanu (Włochy). Transfer na statek w Genui.
Zaokrętowanie i wypłynięcie.
-
18:00
2
Marsylia (Francja) 09:00 18:00
3
Barcelona (Hiszpania)
08:00
18:00
4
Na morzu--
5
Cagliari (Włochy)
07:00
16:00
6
Neapol (Włochy)
10:00
20:00
7
Civitavecchia (Włochy)
08:00
19:00
8
Genua (Włochy). Transfer na lotnisko w Mediolanie. Wylot do Warszawy.
08:30
-

Plan podróży


DZIEŃ 1 - 28.04.2023 - WARSZAWA - MEDIOLAN - GENUA (obiad, kolacja)
05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie. 
07:40 wylot z Warszawy do Mediolanu (Lotnisko Malpensa).
09:55 przylot do Mediolanu, odbiór bagażu.
11:00 transfer do portu w Genui, zaokrętowanie, obiad w formie bufetu na pokładzie. Kolacja na pokładzie. Nocleg na statku.
Genua, określana jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Do najciekawszych atrakcji miasta należą: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, a także Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, ciekawe dzielnice mieszkalne Albaro i Foce oraz historyczne centrum starego miasta Genui, gdzie można zobaczyć Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedrę San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.
 
DZIEŃ 2 - 29.04.2023 - MARSYLIA / FRANCJA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będą w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również kościół Saint-Laurent zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier, - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony.
 
DZIEŃ 3 - 30.04.2023 - BARCELONA / HISZPANIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Barcelonie - miasta w północno-wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, stolicy Katalonii. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Założona jako rzymskie miasto w starożytności, w średniowieczu Barcelona stała się stolicą Hrabstwa Barcelony i Marchii Hiszpańskiej. Dziś miasto jest jedną z wiodących na świecie turystycznych, gospodarczych, targowo-wystawienniczych i kulturalnosportowych metropolii. Barcelona inspirowała artystów, z Antonim Gaudim na czele, o czym najlepiej świadczą jego finezyjne dzieła rozsiane po całym mieście. Poza tym stolica Katalonii jest znana z niesamowitej architektury oraz popularnego klubu FC Barcelona. To miasto tętniące życiem, na którego ulicach nowoczesność łączy się z duchem historii. Całości uroku dodają malownicze plaże i niesamowita kuchnia. Będą w Barcelonie nie możemy ominąć Sagrada Familia - bazyliki autorstwa Gaudiego w secesyjnym stylu, która do tej pory nie została jeszcze ukończona, ale zachwycającej imponującą wysokością sięgającą 115 m, a także finezyjną formą, witrażami, mozaikami i rzeźbieniami, czy też historycznej portowej dzielnicy La Barceloneta, przy której można skosztować lokalnych specyjałów w licznych kawiarniach i restauracjach, jak również Font màgica - zespołu fontann z 1929 roku, z której strumienie wody wydobywają się w rytm muzyki, co stwarza niesamowity spektakl. Warto również obejrzeć inne perły architektury Gaudiego, czy też pospacerować słynną, tętniącą życiem ulicą La Rambla prowadzącą od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Sardynii
 
DZIEŃ 4 - 01.05.2023 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 
DZIEŃ 5 - 02.05.2023 - CAGLIARI / SARDYNIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do portu w Cagliari - stolicy regionu Sardynii, znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy nad zatoką o tej samej nazwie. Cagliari to unikatowe miasto na mapie Włoch, miasto położone na 7 wzgórzach, wspaniały nadmorski kurort z wyjątkową atmosferą i wspaniałym jedzeniem, jak również słynące z unikatowych dzielnic miasta pełne licznych zabytków historycznych, kościołów, muzeów, galerii oraz trattorii. Na szczególną uwagę zasługują średniowieczna dzielnica Castello z Bastionem San Remy - jednym z symboli miasta, jak również najstarsza część Cagliari - Centro Storico z centralnie usytuowaną brukowaną Via Roma. Przybywającym do Cagliari drogą morską jako pierwsza ukazuje się dzielnica Stampace pełna krętych uliczek i starożytnych zaułków słynąca z najcenniejszych archeologicznych klejnotów pamiętających punicką i rzymską dominację na Sardynii. Kolejna dzielnica Villanova pełna jest kościołów, które szczególnie eksponowane są podczas obrzędów religijnych Wielkiego Tygodnia. Jedną z najciekawszych części miasta jest Sant’Avendrace z niezwykłym obszarem archeologicznym - nekropolią punicką Tuvixeddu z grobowcami wykutymi w wapiennych skałach z III w p.n.e., które są pozostałością po Kartagińczykach zamieszkujących niegdyś te tereny. Miasto obfituje w rozliczne Muzea, z których najciekawsze to: kompleks muzealny Cittadella dei Musei oraz Muzeum Etnograficzne. Miłośnicy pięknych widoków koniecznie powinni odwiedzić Bastion Santa Croce oferuje natomiast jeden z najpiękniejszych widoków na górne Cagliari.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
16.00 wypłynięcie w kierunku Neapolu
 
DZIEŃ 6 - 03.05.2023 - NEAPOL (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
10:00 zawinięcie do portu w Neapolu - trzeciego co do wielkości miasta Włoch leżącego na południu kraju w centrum Zatoki Neapolitańskiej u stóp Wezuwiusza. Odwiedzając Neapol warto zaszyć się w wąskie uliczki miasta rozkoszując się jego niezwykłą atmosferą porozmawiać z rzemieślnikami produkującymi charakterystyczne dla Neapolu szopki bożonarodzeniowe, odkrywać kościoły i zamki. Neapol to miejsce narodzenia pizzy Margerita, zatem koniecznie należy skosztować tamtejszej pizzy i neapolitańskiego pieczywa 'sfugliatèlle'. Zwiedzając nie można zapomnieć o takich miejscach jak: Maschio Angioino, średniowieczno-renesansowy zamek, Kościół Gesù Nuovo, bazylika Santa Chiara. Warto udać się na Spaccanapoli, symboliczną ulicę przecinającą Neapol, na Piazza San Domenico i Via San Gregorio Armeno, gdzie powstają szopki bożonarodzeniowe, jak również Via Port'Alba z księgarnią centralną, Operą San Carlo i Galerią Umberto I.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20.00 wypłynięcie w kierunku Civitavecchia
 
DZIEŃ 7 - 04.05.2023 - CIVITAVECCHIA / RZYM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazylika św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowany jako mauzoleum i używany przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e.. W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
19:00 wypłynięcie w kierunku Genui.
 
DZIEŃ 8 - 05.05.2023 - GENUA - MEDIOLAN - WARSZAWA (śniadanie)
08:30 zawinięcie do portu w Genui, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa
19:45 wylot do Warszawy.
21:55 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.
 


ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):
28.04.2023 WAW 07:40 - MXP 09:55 LOT LO317
05.05.2023 MXP 19:45 - WAW 21:55 LOT LO320

Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.