Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Bella Italia 5★ Z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Firenze 5★, 8 dni/7 nocy, polski pilot, lot z Warszawy, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie

8 dni/7 nocy już od
5999 zamiast 6937
do-938 Zdaniem specjalistów
  • W Barcelonie znajduje się 9 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z czego aż 7 zostało stworzonych przez Gaudiego
  • Sardynia - wyspa flamingów
  • Symbolem Palermo jest Geniusz z Palermo czyli Genio di Palermo, przedstawiany jako mężczyzna w średnim wieku, z wężem na kolanach. To dobry omen dla każdego mieszkańca Palermo
  • Marsylia jest drugim po Paryżu największym miastem we Francji.
  • Z Marsylią związany jest hymn narodowy Francji - Marsylianka.
  • Istnieją dwie historie o założeniu Barcelony. Jedna z wersji głosi, że miasto zostało założone przez Herkulesa, 400 lat przed zbudowaniem Rzymu.
  • Barcelona plasuje się na 4 miejscu w ranking najczęściej odwiedzanych miast Europy.

TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 01 paź 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywienieKabina wewnętrzna Basic
od 6937 5999
Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywienieKabina zewnętrzna Basic
od 7810 6649
Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywienieKabina z balkonem Basic
od 8392 6989Poznaj Bartosza - Twojego pilota

BARTOSZ ZUGAJ
Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania podróżnik i historyk. Prywatnie wielbiciel torfowej irlandzkiej whisky i górskich biegów długodystansowych. Od wielu lat krążąc po świecie, z pasją odkrywa tajemnice obcych krajów na wszystkich kontynentach. Uczuciowo silnie związany z rodzinnymi Śląskiem i Galicją. W podróży od 20 lat, przy czym środki transportu nigdy nie grały tutaj dużej roli. Samolot, statek, autostop, pociągi, rower i przede wszystkim własne nogi. Uczestnik wielu ultramaratonów. Poznając obce tradycje, zwyczaje i smaki, z uśmiechem dzieli się tą wiedzą z naszymi Klubowiczami, wyznając zasadę, że radość z podróży najlepiej dzielić ze współtowarzyszami. Jeden z ulubionych przez Klubowiczów pilotów Podróży i Rejsów.MOCNE PUNKTY:

• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
• Lot z Warszawy
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP oraz Covid-19 w cenie
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

COSTA FIRENZE 5★

Najnowszy statek Costa Firenze, który rozpoczął swoją przygodę z morzem w lipcu 2021 r. Włoski design widziany z innej perspektywy - z perspektywy morza. Ciesz się nowym doświadczeniem i zafunduj sobie niezapomniane wakacje. Pyszna kuchnia, aby móc delektować się tym, co najlepsze we Włoszech, 7 barów i kawiarni, gdzie można się zrelaksować popijając włoskie espresso. Nowoczesny włoski styl, wyszukany wystrój, otwarte przestrzenie z widokiem na morze i wiele innych innowacyjnych udogodnień! Rozkoszuj się słońcem i ciesz się z nami pięknem morza i słonecznych portów.

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Firenze 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- ubezpieczenie Covid-19 armatora
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Barcelona / Barcelona - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie) 
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)
 
PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 740 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1050 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1425 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 
Zejścia indywidualne dozwolone od 1 kwietnia!

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3. Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.8 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-02) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
DZIEŃ 
                                            PORT
PRZYPŁYNIĘCIE
WYPŁYNIĘCIE
1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie.
Wylot do Barcelony (Hiszpania). Transfer na statek.
Zaokrętowanie i wypłynięcie.
-
19:00
2
Na morzu
-
-
3
Cagliari (Włochy).
07:00
17:00
4
Palermo (Sycylia)
08:00
16:00
5
Civitavecchia (Włochy)
08:30
19:30
6
Genua (Włochy)
09:00
19:00
7
Marsylia (Francja)
09:00
19:00
8
Barcelona (Hiszpania). Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
09:00
-

Plan podróży

DZIEŃ 1 - WARSZAWA - BARCELONA

06:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
09:05 wylot z Warszawy do Barcelony.
12:20 przylot do Barcelony, odbiór bagażu.
13:30 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie. Nocleg na statku.
19:00 wypłynięcie w kierunku Cagliari

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - CAGLIARI / SARDYNIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

07:00 zawinięcie do portu w Cagliari - stolicy regionu Sardynii, znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy nad zatoką o tej samej nazwie. Cagliari to unikatowe miasto na mapie Włoch, miasto położone na 7 wzgórzach, wspaniały nadmorski kurort z wyjątkową atmosferą i wspaniałym jedzeniem, jak również słynące z unikatowych dzielnic miasta pełne licznych zabytków historycznych, kościołów, muzeów, galerii oraz trattorii. Na szczególną uwagę zasługują średniowieczna dzielnica Castello z Bastionem San Remy - jednym z symboli miasta, jak również najstarsza część Cagliari - Centro Storico z centralnie usytuowaną brukowaną Via Roma. Przybywającym do Cagliari drogą morską jako pierwsza ukazuje się dzielnica Stampace pełna krętych uliczek i starożytnych zaułków słynąca z najcenniejszych archeologicznych klejnotów pamiętających punicką i rzymską dominację na Sardynii. Kolejna dzielnica Villanova pełna jest kościołów, które szczególnie eksponowane są podczas obrzędów religijnych Wielkiego Tygodnia. Jedną z najciekawszych części miasta jest Sant’Avendrace z niezwykłym obszarem archeologicznym - nekropolią punicką Tuvixeddu z grobowcami wykutymi w wapiennych skałach z III w p.n.e., które są pozostałością po Kartagińczykach zamieszkujących niegdyś te tereny. Miasto obfituje w rozliczne Muzea, z których najciekawsze to: kompleks muzealny Cittadella dei Musei oraz Muzeum Etnograficzne. Miłośnicy pięknych widoków koniecznie powinni odwiedzić Bastion Santa Croce oferuje natomiast jeden z najpiękniejszych widoków na górne Cagliari.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
17.00 wypłynięcie w kierunku Palermo.

 
DZIEŃ 4 - PALERMO (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

08.00 - zawinięcie do portu Palermo - największego miasta na Sycylii usytuowanego na północnym wybrzeżu wyspy. Palermo jest jednym z najbardziej różnorodnych miast w całych Włoszech, miastem wielokulturowym. W Palermo i okolicach można odnaleźć grupy budynków łączących architekturę arabską, normańską i bizantyjską - cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Najbardziej znaną i najstarszą ulicą miasta jest Via Vittorio Emanuele (dawniej zwana Cassarò), która ciągnie się od historycznej bramy miejskiej z XVI w. Porta Nuova aż do portu. Brama przylega bezpośrednio do Pałacu Normanów (Palazzo dei Normanni) zwanego również również Pałacem Królewskim (Palazzo Reale) ze słynną Kaplicą Palatyńską. Na szczególną uwagę zasługują Katedra z XII w. w stylu normańskim zbudowana na bazie meczetu, który wcześniej był bizantyjską świątynią, Pałac Arcybuskupa z Muzeum Diecezjalnym, kościół Św. Salwadora z barokowym wnętrzem, Quattro Canti - najbardziej charakterystyczny plac Palermo z XVII w., na którym Via Vittorio Emanuele krzyżuje się z inną historyczną drogą Via Maqueda. Ośmioboczny plac wzorowany był na skrzyżowaniu Czterech Fontann w Rzymie i otoczony jest zdobnymi barokowymi fasadami z fontannami i rzeźbami. Tuż obok Quattro Canti znajduje się Piazza Pretoria z fontanną otoczoną 50 rzeźbami z 1554 roku oraz Pałacem Pretorio z XV, w którym dzisiaj mieści się miejski magistrat. Na uwagę zasługują również Piazza Bellini z kościołem Św. Katarzyny, którego wnętrze to arcydzieło sztuki sakralnej z niezliczoną ilością fresków oraz jeden z największych na świecie Teatro Massimo z XIX w. przeznaczony dla 3000 widzów. Palermo słynie również z targowisk oraz wyśmienitej sycylijskiej kuchni.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
16:00 wypłynięcie w kierunku Civitavecchia

 

DZIEŃ 5 - CIVITAVECCHIA / RZYM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

08.30 - zawinięcie do portu Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazylika św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowany jako mauzoleum i używany przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e.. W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

19:30 wypłynięcie w kierunku Genui.

 
DZIEŃ 6 - GENUA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

08.00 - zawinięcie do portu w Genui. Genua, określana jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Do najciekawszych atrakcji miasta należą: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, a także Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, ciekawe dzielnice mieszkalne Albaro i Foce oraz historyczne centrum starego miasta Genui, gdzie można zobaczyć Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedrę San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

18:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii.

 
DZIEŃ 7 - MARSYLIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)

09:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będą w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również kościół Saint-Laurent zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier, - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

19:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony.

 
DZIEŃ 8 - BARCELONA - WARSZAWA

09:00 zawinięcie do portu w Barcelonie, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie. Po wyokrętowaniu, przejazd na lotnisko, odprawa

13:10 wylot do Warszawy.

16:15 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.


ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

02.07.2022 WAW 09:05 - BCN 12:20 LOT LO437

09.07.2022 BCN 13:10 - WAW 16:15 LOT LO438 

01.10.2022 WAW 09:05 - BCN 12:20 LOT LO437
08.10.2022 BCN 13:10 - WAW 16:15 LOT LO438

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg.
Klasa ekonomiczna.

Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.