Rejsy-Rejsy rzeczne

Romantyczny rejs po Renie
Statek MS Monet 4★, 6 dni/5 nocy, wyjazd ze Strasburga, pełne wyżywienie z napojami, ubezpieczenie NNW/KL/BP, opłaty portowe, składki UFG i TFP

6 dni/5 nocy już od
4309
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
6 dni / 5 nocy środa 17 sie 2022WYJAZD Z PORTUWedług programuPokład główny
od 5336
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
6 dni / 5 nocy piątek 21 paź 2022WYJAZD Z PORTUWedług programuPokład główny
od 4309
WYJAZD Z PORTUWedług programuPokład wyższy
od 5184


MOCNE PUNKTY:

 • Wykwintna francuska kuchnia oraz napoje w cenie
 • Kolacja galowa i koktail powitalny
 • Zestawy słuchawkowe w trakcie wycieczek dostępne w cenie
 • Ubezpieczenie KL+NNW+BP w cenie
 • Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 • Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy 

Cena zawiera

zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (z klimatyzacją i prywatną łazienką), pełne wyżywienie od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia, napoje podczas posiłków i w barze (poza szampanem, napojami z listy win i listy specjalnej), udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie, koktajl powitalny, wieczór galowy, opieka wielojęzycznej obsługi, ubezpieczenie na czas trwania rejsu (od zaokrętowania do wyokrętowania) Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro), opłaty portowe, składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

lotów, transferów do/z portu rozpoczęcia i zakończenia rejsu, napojów z listy win, z listy specjalnej, posiłków oraz napojów w trakcie wycieczek, wydatków osobistych, wycieczek fakultatywnych w języku angielskim (można je rezerwować i opłacać na pokładzie), ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenia Covid-19 etc.), obowiązkowych napiwków dla załogi (10 Euro za osobę za dobę)
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Podane ceny są za jedną osobę w kabinie dwuosobowej na wybranym pokładzie.
Dla bezpieczeństwa naszych pasażerów armator i kapitan mogą zdecydować się na zmianę trasy.
Kolejność wycieczek może zostać odwrócona, aby zapewnić najlepszą organizację rejsu.
Rejs w języku angielskim
 
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.84 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-04) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.DZIEŃ 1 - STRASBURG

Zaokrętowanie na statku w Strasburgu ok. godziny 18.00. Tego wieczoru przedstawiona zostanie gościom załoga podczas powitalnego koktailu przed kolacją.

W tym dniu możliwa wycieczka fakultatywna: Nocny rejs po Strasburgu w nocy (w zależności od dostępności). Będzie można zobaczyć wszystkie wspaniałe miejsca na brzegach rzeki, od Małej Francji – wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 1988 r. – po dzielnicę europejską, w której znajdują się instytucje takie jak Rada Europy, czy Siedziba Parlamentu Europejskiego. Wycieczka łodzią obejmuje również trzy mosty i cztery wieże znane jako Ponts Couverts oraz zapora Vauban.

Kolacja na pokładzie statku. Statek rozpoczyna rejs tego wieczoru.

 

DZIEŃ 2 - RUDESHEIM

Goście spędzą poranek w trakcie rejsu. Tego dnia możliwy wybór z proponowanych wycieczek fakultatywnych:

Pakiet KLASYCZNY: Pociąg turystyczny, degustacja wina i Mechaniczny Gabinet Muzyczny Zygfryda w Rüdesheim - w pierwszej kolejności goście będą cieszyć się wycieczką z przewodnikiem po lokalnych winnicach w pociągu turystycznym, aby uzyskać wspaniały widok na otaczający krajobraz. Następnie wezmą udział w degustacji wina w historycznych salach Bassenheimer Hof. Następnym przystankiem będzie Mechaniczny Gabinet Muzyczny Zygfryda. Znajdujące się w pięknym budynku z muru pruskiego muzeum zawiera szeroką gamę instrumentów mechanicznych – w tym oszałamiający Ochestrion – niektóre z nich pochodzą z XV wieku. Siegfried Wendel, lokalny miłośnik muzyki, przez lata gromadził kolekcję instrumentów i otworzył muzeum w 1969 roku.

Pakiet DISCOVERY: Wędruj przez winnice w Rüdesheim - wycieczka rozpocznie się od imponującego pomnika Niederwald, który majestatycznie góruje nad rzeką, a następnie poprowadzi gości przez piękne winnice do opactwa św. Hildegardy, które zostało zbudowane na początku XX wieku.

Tego wieczoru kolacja na pokładzie. Statek popłynie do Kobylencji.

 

DZIEŃ 3 - KOBLENZ (KOBYLENCJA)

Goście spędzą poranek w trakcie rejsu.

Tego popołudnia dostępna wycieczka fakultatywna: Koblencja i Twierdza Ehrenbreitstein. Położona u zbiegu Renu i Mozeli Koblencja to wspaniałe miasto do spacerów. Goście w trakcie wycieczki odwiedzą zabytkowy zamek, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto i doliny.

Tego dnia wolny wieczór umożliwiający samodzielne zwiedzanie miasta.

Tego wieczoru kolacja na pokładzie. Statek popłynie do Moguncji.

 

DZIEŃ 4 -  MAINZ (MOGUNCJA)

Goście spędzą poranek w trakcie rejsu. Tego popołudnia dostępne do wyboru następujące wycieczki fakultatywne:

Pakiet CLASSIC: Zwiedzanie Moguncji i Muzeum Gutenberga. Moguncja została założona ponad 2000 lat temu przez Rzymian i obecnie jest stolicą Nadrenii-Palatynatu. W XVII i XVIII wieku najwybitniejsi architekci i rzeźbiarze wzbogacili podstawową bryłę miasta pięknymi pałacami i kościołami. Goście odwiedzą Muzeum Gutenberga, światowej sławy muzeum druku książek, w którym znajdują się dwa egzemplarze Biblii Gutenberga, pierwszej ważnej książki drukowanej ruchomą czcionką na Zachodzie.

Pakiet DISCOVERY: Wycieczka po winnicach wychodzących z Moguncji. W trakcie wycieczki przejażdżka wozem na świeżym powietrzu, podczas której będzie można podziwiać wspaniałe widoki na Ren. W trakcie wycieczki będzie możliwa również degustacja tradycyjnego chleba, wina i wędlin z regionu.

Tego dnia wieczór wolny, czas na odpoczynek. Kolacja na pokładzie. Statek płynie do Rastatt.

 

DZIEŃ 5 - RASTATT

Goście spędzą poranek w trakcie rejsu. Tego popołudnia dostępne do wyboru następujące wycieczki fakultatywne:

Pakiet KLASYCZNY: Wycieczka po Baden-Baden - cudownym mieście uzdrowiskowym umożliwiającą odkrycie zabawnej i fascynującej mieszanki, jaką miasto ma do zaoferowania. W 2017 roku artykuł w The New York Times opisał Baden-Baden jako miejsce, gdzie „Belle Époque spotyka wiek Instagrama”. 

Pakiet DISCOVERY: Ścieżka w koronach drzew w Schwarzwaldzie. Goście wybiorą się na piękną wędrówkę szlakiem, który przecina gęsty las bukowy i sosnowy do imponującej wieży widokowej, która zapewnia niezmącony widok na niesamowitą scenerię.

Tego dnia odbędzie się uroczysty wieczór galowy z kolacją, a nocą statek popłynie do Strasburga.

 

DZIEŃ 6 - STRASBURG

Śniadanie na pokładzie. Około godz. 09.00 wyokrętowanie, zakończenie imprezy

Statek MS Monet 4*:

Nazwany na cześć jednego z najsłynniejszych malarzy impresjonistów, Claude'a Moneta, ten elegancki statek pływa po Renie i Dunaju pozwalając pasażerom rejsów wycieczkowych odkryć wspaniałe miejsca oferowane na trasie tych dwóch romantycznych rzek.
 
MS Monet to standardowy statek o niewielkich rozmiarach, o długości 110 m i szerokości 11,40 m. Może pomieścić 158 pasażerów w 78 kabinach rozmieszczonych na dwóch pokładach. Wielkość kabiny to 11,50m2 (10m2 dla kabiny jednoosobowej), oferując udogodnienia i zapewniając gościom wszelkie wygody, jakich potrzebują podczas pobytu. Wystrój jest wyrafinowany, a jego atmosfera elegancka i przyjazna, doskonale harmonizuje z otoczeniem. Restauracja położona na górnym pokładzie oferuje delikatną kuchnię w wytwornej oprawie. Duże okna pozwalają w pełni cieszyć się panoramą. Na to na tym samym poziomie znajduje się również lounge/bar z parkietem tanecznym, natomiast na pokładzie słonecznym, idealnym miejscu do wypoczynku i podziwiania krajobrazów, pasażerowie mogą cieszyć się wygodnymi leżakami, a także dużą zacienioną powierzchnią.

POKŁAD SŁONECZNY:
Leżaki 
Duży zacieniony obszar 

POKŁAD WYŻSZY:
Restauracja 
Salon/bar z parkietem tanecznym 
Recepcja 
Kabiny zewnętrzne 

POKŁAD GŁÓWNY:
Kabiny zewnętrzne 
Biblioteka 

DANE TECHNICZNE:
Rok budowy: 1999
Rok remontu: 2007
Liczba pokładów: 2
Członkowie załogi: 25
Długość: 110 metrów
Szerokość: 11,40 m
Ilość kabin: 78
Liczba pasażerów: 158

UDOGODNIENIA W KABINACH:
 •  Telewizor
 •  Telefon (tylko dla połączeń wewnętrznych)
 •  Sejf
 •  Klimatyzacja
 •  Elektryczność 220V
 •  Wi-Fi
 •  Łazienka z prysznicem i toaletą
 •  Suszarka do włosów
 •  Wybór produktów do kąpieli
 •  Ręczniki

Należy pamiętać, że nie ma usług pralniczych na pokładzie statku.


Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.