Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

OSTATNIE KABINY! Rejs Spektakularne Fiordy Norweskie 5★ z LOTEM ✈ I POLSKIM PILOTEM
Costa Diadema 5★, 8 dni/7nocy, polski pilot, lot z Warszawy, pełne wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie

8 dni/7 nocy już od
5989 zamiast 7907
do-1918 Zdaniem specjalistów
  • Alesund - u ujścia kilku fiordów do Morza Norweskiego: Grytafjorden, Ellingsøyfjorden i Sulafjorden
  • Kopenhaga - uważana za najszczęśliwsze miasto na świecie
  • Flaam - jedyne w swoim rodzaju doświadczenie z naturą
  • We Flaam jest najpiękniejsza i najbardziej stroma trasa kolejowa w Europie.
  • Bergen nazywane jest bramą do krainy fiordów. Usytuowane jest  między fiordem, a zielonymi wzgórzami.
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 27 sie 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina wewnętrzna Basic
Wyprzedano
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina zewnętrzna Basic
Wyprzedano
Warszawa (POLSKA)Według programuKabina z balkonem Basic
Wyprzedano


MOCNE PUNKTY:

• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu 
• Lot z Warszawy
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP oraz Covid-19 w cenie
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zobacz video relację z tego rejsu Rejs wycieczkowy Costa Cruises daje inną perspektywę spojrzenia na krainę fiordów norweskich. Tego dnia statek cumuje w małej miejscowości Geiragner, jedziemy razem z pilotem na najważniejsze punkty widokowe.

Dzień 3 rejsu "Majestatyczne krajobrazy fiordów norweskich". Bergen i kuchnia skandynawska. 👉Warto spróbować: - przeróżnych wędlin (z renifera, z łosia, z wieloryba) z kuflem zimnego piwa - zakupić słoiczek pesto z czosnku niedźwiedziego i poeksperymentować z nim w kuchni 🐋Co jeszcze jedzą Norwegowie? - ciasteczka i budynie rybne 🙂 - suszony dorsz (podobnie jak w Portugalii ale różni się obróbką)

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Diadema 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- ubezpieczenie Covid-19 armatora
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga / Kopenhaga - Warszawa
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- wycieczek fakultatywnych organizowanych przez armatora (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 20 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.) 
- obowiązkowych napiwków dla załogi (11 Euro za osobę dorosłą za dobę, 5,5 Euro za dziecko w wieku 4-14 lat za dobę)

PAKIETY NAPOJÓW ALL INCLUSIVE:
Pakiet My Soft Drinks - 740 zł za osobę
Pakiet My Drinks - 1050 zł za osobę
Pakiet My Drinks Plus - 1425 zł za osobę
Armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive.
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 
Zejścia indywidualne dozwolone od 1 kwietnia!

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.71 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-29) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
PROGRAM REJSU 

       Dzień
             Port
Przypłynięcie
Wypłynięcie
    1 
Kopenhaga (Dania)
          -    18:00
   2
Na morzu
          -
        -
    3
Flam (Norwegia)
      08:00
    18:00
    4
Alesund (Norwegia)
      09:00
    18:00
    5
Stavanger (Norwegia)
      10:00
    20:00
    6
Na morzu
-
-
    7
Kiel (Niemcy)
08:00
20:00
    9
Kopenhaga (Dania)
      10:00
        -

DZIEŃ 1 - WARSZAWA - KOPENHAGA 

05:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie. 

07:35 wylot z Warszawy do Kopenhagi.

09:05 przylot do Kopenhagi, odbiór bagażu.

10:30 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie.

Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 

 

DZIEŃ 3 - FLAAM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

08:00 zawinięcie do portu w Flaam w Norwegii - uroczej, niewielkiej, zamieszkiwanej przez zaledwie 450 osób, miejscowości położonej w regionie Sogn og Fjordane. W okolicy w niewielkiej odległości dostępne są niesamowite miejsca takie jak Brekkefossen czy Rjoandefossen, wodospad, którego wysokość wynosi ponad 240 metrów. W samej miejscowości również jest wiele miejsc do odkrycia np. Flam Railway Museum poświęcone historii kolei Flam uznawanej za najbardziej stromą na świecie, Flam Kirke - przepiękny drewniany kościół pochodzący z XVII wieku, a także skansen Otternes posiadający wspaniałą historię sięgającą 300 r. n. e.. Jednak największą atrakcją okolicy jest Naeroyfjorden, 18-kilometrowy fiord wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

18.00 wypłynięcie w kierunku Haugesund.

 

DZIEŃ 4 - ALESUND (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

09.00 - zawinięcie do portu Alesund - miasta położonego na półwyspie i kilku wyspach na zachodnim wybrzeżu Norwegii, u ujścia kilku fiordów do Morza Norweskiego: w tym Grytafjorden, Ellingsøyfjorden i Sulafjorden. Alesund zachwyca nie tylko malowniczym położeniem pośród Alp Sunnmøre, ale również niezwykle wyjątkową secesyjną architekturą, która jak na norweskie miasta zabudowa powstała w wyniku pożaru w 1904 r., który strawił doszczętnie drewnianą osadę handlową (ponad 850 domostw). Miasto udało się szybko odbudować dzięki wsparciu płynącemu min. od niemieckiego cesarza Wilhelma II-go. Na ulicach stanęły dopieszczone w każdym szczególe ceglane budynki w stylu art nouveau, dzięki którym miasto zaliczane jest dziś do prawdziwych secesyjnych perełek. Alseund jest zdecydowanie mniej turystyczne, a równie atrakcyjne co sławne Bergen. 

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

18:00 wypłynięcie w kierunku Stavanger

 

DZIEŃ 5 - STAVANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

10.00 - zawinięcie do portu Stavanger - miasteczka zlokalizowanego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii, którego największym atutem jest jego położenie stanowiące doskonałą  bazę wypadową po okolicznych atrakcjach, miejscowościach i fiordach. Samo miasteczko urzeka swoim wyglądem - drewniane domki pokryte białą farbą, sklepiki i niewielkie manufaktury ozdobione szyldami w stylu retro, czy kręte, brukowane uliczki, które zachęcają do spacerów. Stavanger ma swoją Starówkę, która mimo, że jest to obszar mieszkalny, która zachwyca swoim minimalistycznym, wyszukanym, skandynawskim pięknem. Dzielnica Starego Miasta może poszczycić się muzeami poświęconymi śledziom, archeologii, ropie naftowej, a nawet historii konserw, z których niegdyś słynął Stavanger. Na uwagę zwiedzających zasługuje również piękna katedra romańska datowana na przełom XI i XII wieku. Stavanger to wyjątkowe norweskie miasto, które doceniła Unia Europejska, nadając mu status Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2008. Miasto jest świetnym punktem wypadowym do miejscowości Sandnes, czy Bryne, jak również do słynnego fiordu Lysefjorden.

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

20:00 wypłynięcie w kierunku Kilonii

 

DZIEŃ 6 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie. 
 

DZIEŃ 7 - KILONIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

08:00 zawinięcie do portu w Kilonii - niemieckiego portu leżącego nad Zatoką Kilońską. Jest to jeden największych portów na Morzu Bałtyckim, a przebiegający przez miasto kanał łączy Zatokę Kilońską na Morzu Bałtyckim z Morzem Północnym przy ujściu rzeki Łaba. Miasto ze względu na swoje położenie znane jest żeglarzom i miłośnikom podróżowania ze względu na kilka portów, z których dostać można się do innych krajów m.in. do Oslo w Norwegii, Goteborga w Szewcji oraz Klajpeda na Litwie. Będąc w Kiloni warto wybrać się do muzeum Museumsverband Schleswig-Holstein e.V., zwiedzić galerii sztuki Kunsthalle zu Kiel. Miłośnicy natury powinni odwiedzić rezerwat przyrody Langsee i park z dziką przyrodą Tiergehege Tannenberg, jak również ogród botaniczny Alter Botanischer Garten Kiel, natomiast miłośnicy tematyki wojennej - port marynarki wojennej oraz muzeum w bunkrze Flandernbunker. Położenie miasta daje również możliwość odbycia rejsów mniejszymi statkami po zatoce, wzdłuż kanału lub po Bałtyku.

W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.

20:00 wypłynięcie w kierunku Kopenhagi

 

DZIEŃ 8 - KOLENHAGA - WARSZAWA 

10:00 zawinięcie do portu w Kopenhadze - stolicy Danii, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa

19:45 wylot do Warszawy.

21:10 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):
27.08.2022 WAW 07:35 - CPH 09:05 LOT LO463
03.09.2022 CPH 19:45 - WAW 21:10 LOT LO462
 
Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg
Klasa ekonomiczna
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.