Rejsy-Rejsy rzeczne

Pod słońcem Portugalii REJS PO DOURO
Statek MS Infante Don Henrique 4★, 8 dni/7 nocy, wyjazd z Porto, pełne wyżywienie z napojami, ubezpieczenie NNW/KL/BP, opłaty portowe, składki UFG i TFP

8 dni/7 nocy już od
6719
Zdaniem specjalistów
   • Rejs z Portugalii do Hiszpanii - dolina rzeki Douro & Salamanca
   • Winnice na trasie rejsu
   • Możliwość poznania lokalnych smaków, tradycyjnych tańców (flamenco) oraz muzyki (fado
   • Porto - miasto pełne uroku, gdzie jego dziedzictwo doskonale łączy się z nowoczesnością, kosmopolityzmem i intymnością jednocześnie.
   • Lamego - urocze miasto, gdzie zapierające dech w piersiach krajobrazy zielonych wzgórz oferują ciekawą zmianę scenerii
   • Guimarães i jego fascynujące historie, które znajdują odzwierciedlenie w wielu pomnikach i historycznych budynkach otaczajcych miasto
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy poniedziałek 18 lip 2022Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywieniePokład główny
Wyprzedano
Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywieniePokład wyższy
Wyprzedano
Warszawa (POLSKA)Pełne wyżywieniePokład górny
Wyprzedano
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy poniedziałek 08 sie 2022WYJAZD Z PORTUWedług programuPokład główny
od 6719
WYJAZD Z PORTUWedług programuPokład wyższy
od 7340


MOCNE PUNKTY:

• Wykwintna francuska kuchnia oraz napoje w cenie
• Kolacja galowa, koktail powitalny oraz wieczory tematyczne (Flamenco, Fado)
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP w cenie
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena zawiera:

zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii, pełne wyżywienie od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia, napoje podczas posiłków i w barze (poza szampanem, napojami z listy win i listy specjalnej), udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie (w tym wieczór Flamenco, wieczór Fado, wieczór folklorystyczny), koktajl powitalny, wieczór galowy, opieka wielojęzycznej obsługi, ubezpieczenie na czas trwania rejsu (od zaokrętowania do wyokrętowania) Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro), opłaty portowe, składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

lotów, transferów do/z portu rozpoczęcia i zakończenia rejsu, napojów z listy win, z listy specjalnej oraz zamówionych podczas wycieczek i transferów, wydatków osobistych, wycieczek fakultatywnych w języku angielskim (można je rezerwować i opłacać na pokładzie), ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, ubezpieczenia Covid-19 etc.), obowiązkowych napiwków dla załogi (10 Euro za osobę za dobę)
 
Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty
 
Podane ceny są za jedną osobę w kabinie dwuosobowej na wybranym pokładzie. Cena ta może się różnić w zależności od daty wyjazdu i kategorii kabiny.
Dla bezpieczeństwa naszych pasażerów armator i kapitan mogą zdecydować się na zmianę trasy trasy.
Kolejność wycieczek może zostać odwrócona, aby zapewnić najlepszą organizację rejsu.
Rejs w języku angielskim
 
NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

NOTA 2: W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rządy poszczególnych krajów, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE i/lub negatywny test antygenowy bądź RT-PCR (w zależności od destynacji). Obostrzenia dotyczące podróżowania mogą ulegać zmianie. Należy śledzić oraz zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw na stronach polskiego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, na stronach poszczególnych krajów lub skontaktować się z naszymi Specjalistami w celu uzyskania aktualnych informacji.
 
NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.84 (uśredniony kurs NBP w dniu 2022-03-04) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem. 
DZIEŃ 1 - PORTO

Popołudniu zaokrętowanie na statku popołudniu. Tego wieczoru przedstawiona zostanie gościom załoga podczas powitalnego koktailu przed kolacją.
Kolacja na pokładzie statku. Po kolacji możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki fakultatywnej: Porto nocą (rezerwacja i zakup na pokładzie statku).

DZIEŃ 2 - PORTO - REGUA

Przedpołudnie w Porto - jednym z najstarszych miast w Europie, z historycznym centrum wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Centrum miasta położone jest na granitowym wzgórzu Penaventosa, opadając ku północnemu brzegowi rzeki Douro, której brzegi łączy 6 mostów, kończąc się na nabrzeżu Ribeira. Najstarsze budynki pochodzą ze średniowiecza, jednakże znajdują się tu również budowle z XX wieku, jak choćby Casa da Musica. Należy również wspomnieć o wytwórniach win w sąsiednim Vila Nova de Gaia, produkujących sławne Porto.
Po południu istnieje możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej po Porto. 
Po południu rozpoczęcie rejsu doliną rzeki Douro z jej bajecznymi krajobrazami. Wieczorem możliwość spędzenia wolnego czasu oraz tańców w Regua.

DZIEŃ 3 - REGUA - VEGA DE TERRON

W tym dniu możliwa wycieczka fakultatywna: Vila Réal, miasto z ogromną różnorodnością budynków sakralnych i architektury (rezerwacja i zakup na pokładzie statku). Po południu kontynuacja rejsu rzeką Douro do serca najsłynniejszych winnic w Porto do Vega de Terron. Przypłynięcie wieczorem. W tym dniu wieczór z tańcami Flamenco.

DZIEŃ 4 - BARCA D'ALVA - SALAMANCA

W tym dniu możliwa wycieczka fakultatywna po Salamance w Hiszpanii - olśniewającym mieście w zachodniej Hiszpanii, gdzie można odnaleźć kilka niezwykłych rzymskich, arabskich i chrześcijańskich skarbów architektury. Do najpiękniejszych zabytków miasta należą: Plaza Mayor – plac główny wybudowany w XVIII wieku zaliczany do najpiękniejszych w Hiszpanii, fasada Uniwersytetu z medalionem Królów Katolickich, wizerunkiem papieża, posągami Herkulesa oraz Wenus uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie, romańska Stara Katedra i gotycka Nowa Katedra, jak również Klasztor Dominikanów San Esteban, Dom Muszli oraz most z czasów rzymskich Puente Romano.
Powrót na pokład w Barca d'Alva. Na pokładzie statku wieczór rozrywki.

DZIEŃ 5 - BARCA D'ALVA - FERRADOSA - PINHAO

Do południa statek kontynuuje rejs. Po południu istnieje możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki fakultatywnej: Wina z Porto - po wycieczce degustacja win.

W tym dniu wieczorem uroczysta kolacja galowa.

DZIEŃ 6 - PINHAO - PORTO

Do południa możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki fakultatywnej z przewodnikiem po Lamego - uważanego za perłę regionu winiarskiego Alto Douro, mimo, że nie jest położone nad samą rzeką. Lamego i okolice są cenione ze względu na produkcję win musujących Raposeira. Poza tradycjami związanymi z wytwarzaniem trunków, które sięgają XVI wieku, miasto znane jest przede wszystkim ze znajdującego się tu XVIII-wiecznego sanktuarium maryjnego Nossa Senhora dos Remedios położonego na malowniczym wzgórzu, na które prowadzą majestatyczne, barokowe schody. Sanktuarium słynie z licznych cudów i obecnie jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Portugalii. Innymi cennymi zabytkami miasta są ogromna katedra oraz pałac biskupi, który obecnie mieści muzeum miejskie.

Po południu kontynuacja rejsu. W tym dniu zapraszamy na wieczór Fado.

 

DZIEŃ 7 - PORTO (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie) 

Rano czas wolny w Porto. Po południu możliwa wycieczka fakultatywna do Guimaraes - jednego z najpiękniejszych historycznych miast w północnej Portugalii. Bywa określane mianem kolebki Portugalii, ponieważ było pierwszą stolicą kraju, a także to właśnie tutaj urodził się pierwszy król Portugalii - Alfons I. Bogata historia znajduje odzwierciedlenie w fascynujących zabytkach znajdujących się w mieście, takich jak wspaniały gotycki klasztor, silnie ufortyfikowany zamek z X w. oraz pałac książąt Bragancy, kościół Miłosierdzia, czy kościół Matki Boskiej Pojednania. Pomiędzy tymi budynkami znajduje się labirynt brukowanych ulic i urokliwych placów, wzdłuż których stoją tradycyjne domy i rodzinne sklepiki. Spacerując nie można pominąć najważniejszej fasady w mieście, na której widnieje napis “Aquiu Nasceu Portugal” czyli “Tu narodziła się Portugalia”. Bardzo dobrze zachowane przykłady architektury średniowiecznej centrum zostało wpisane na Listę  Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na obrzeżach Guimaraes znajduje się natomiast wzgórze Penha, na którym mieści się sanktuarium. Turyści spragnieni przepięknych widoków, mogą łatwo dostać się tam za pomocą kolei gondolowej.

Wieczorem wieczór folklorystyczny.

 

DZIEŃ 8 - PORTO

Śniadanie na pokładzie. Około godz. 09.00 wyokrętowanie, zakończenie imprezy.Statek MS Infante Don Henrique 4* :


Większość kabin znajduje się na górnym pokładzie, posiadają duże okna z balkonami francuskimi. Kabiny na pokładzie wyższym i głównym pokładzie mają duże okna. Na głównym pokładzie znajduje się restauracja, gdzie podczas rejsu serwowane są wszystkie posiłki. Salon/bar znajduje się z przodu środkowego pokładu i będzie dostępny podczas wieczornych rozrywek. Na tarasie słonecznym znajduje się basen, fotele i leżaki, oferując miejsce na relaks oraz możliwość podziwiania pięknych widoków.

POKŁAD SŁONECZNY:

• Basen
• leżaki
• Duży zacieniony obszar

POKŁAD GÓRNY:
• Kabiny zewnętrzne

POKŁAD WYŻSZY:
• Salon/bar z parkietem tanecznym
• Recepcja
• Kabiny zewnętrzne

POKŁAD GŁÓWNY:
• Restauracja
• Kabiny zewnętrzne

DANE TECHNICZNE:

Rok budowy: 2003
Rok remontu: 2014
Liczba pokładów: 3
Członkowie załogi: 25
Długość: 75 metrów
Szerokość: 11,40 m
Ilość kabin: 71
Liczba pasażerów: 138

UDOGODNIENIA W KABINACH:
• Telewizor
• Telefon (tylko dla połączeń wewnętrznych)
• Sejf
• Klimatyzacja
• Elektryczność 220V
• Wi-Fi
• Łazienka z prysznicem i toaletą
• Suszarka do włosów
• Wybór produktów do kąpieli
• Ręczniki
Należy pamiętać, że nie ma usług pralniczych na pokładzie statku.

Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.