Rejsy-Promocja Costa-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Bella Italia 5★ Z LOTEM, POLSKIM PILOTEM i WYCIECZKAMI
Costa Firenze 5★, lot z Warszawy, kabina, pełne wyżywienie, 3 wycieczki, ubezpieczenie¹, opłaty portowe, napiwki dla załogi, polski pilot

8 dni/7 nocy już od
6674 zamiast 8549
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 04 cze 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Basic
od 8549 6674
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Basic
od 9606 7845
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Basic
od 10369 8475
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 02 lip 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Basic
od 8549 7515
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Basic
od 9606 7989
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Basic
od 10369 8735


MOCNE PUNKTY:

• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu ]
• Lot z Warszawy
• Napiwki w cenie
• 3 wycieczki w cenie
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP w cenie¹
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

COSTA FIRENZE 5★

Najnowszy statek Costa Firenze, który rozpoczął swoją przygodę z morzem w lipcu 2021 r. Włoski design widziany z innej perspektywy - z perspektywy morza. Ciesz się nowym doświadczeniem i zafunduj sobie niezapomniane wakacje. Pyszna kuchnia, aby móc delektować się tym, co najlepsze we Włoszech, 7 barów i kawiarni, gdzie można się zrelaksować popijając włoskie espresso. Nowoczesny włoski styl, wyszukany wystrój, otwarte przestrzenie z widokiem na morze i wiele innych innowacyjnych udogodnień! Rozkoszuj się słońcem i ciesz się z nami pięknem morza i słonecznych portów.

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Firenze 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- 3 półdzienne wycieczki (Cagliari, Palermo, Civitavecchia/Rzym) tłumaczone na polski przez polskojęzycznego opiekuna
- ubezpieczenie¹ na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- obowiązkowe napiwki dla załogi 11 eur/osobę dorosłą/noc i 5,5 eur/dziecko 4-14 lat/noc
- przelot liniami regularnymi na trasie Warszawa - Barcelona / Barcelona- Warszawa (lot bezpośredni lub z przesiadką)
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- dojazdu na miejsce zbiórki w Warszawie i z powrotem
- napojów innych niż wymienione w części "Cena zawiera", w tym napojów All Inclusive (pakiety można zamawiać przed wyjazdem lub na pokładzie statku: Pakiet Pranzo&Cena: 140 Euro za osobę, Pakiet Brindiamo 210 Euro za osobę, Pakiet Piu Gusto 245 Euro za osobę, Pakiet Intenditore 337 Euro za osobę; armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive)
- dodatkowych wycieczek organizowanych przez armatora w języku angielskim (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 25 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- posiłków i napojów podczas wycieczek
- ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej itd.)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- dodatkowych transferów
- opłat za połączenia internetowe

Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty

Rejs w języku angielskim

Minimalna ilość osób w grupie: 20 osób

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rząd włoski, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE.

NOTA 2: W celu ochrony zdrowia pasażerów i zmniejszenia ryzyka infekcji na lądzie i upewnienia się, że każdy element podróży jest w pełni zgodny z pokładowymi standardami dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowia i higieny, wysiadanie ze statku w porcie jest dozwolone wyłącznie w ramach wycieczek organizowanych przez armatora.

NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.61 (uśredniony kurs NBP w dniu 2021-03-23) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.

DZIEŃ 
                                            PORT
PRZYPŁYNIĘCIE
WYPŁYNIĘCIE
1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie.
Wylot do Barcelony (Hiszpania). Transfer na statek.
Zaokrętowanie i wypłynięcie.
-
18:00
2
Na morzu
-
-
3
Cagliari (Włochy). Półdzienna wycieczka z polskim pilotem.
07:00
17:00
4
Palermo (Sycylia). Półdzienna wycieczka z polskim pilotem.
08:00
16:00
5
Civitavecchia (Włochy). Półdzienna wycieczka z polskim pilotem.
08:30
19:30
6
Genua (Włochy)
09:00
18:00
7
Marsylia (Francja)
09:00
18:00
8
Barcelona (Hiszpania). Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
09:00
-

PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1 - WARSZAWA - BARCELONA
06:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
09:05 wylot z Warszawy do Barcelony.
12:20 przylot do Barcelony, odbiór bagażu.
13:30 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie.
Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - CAGLIARI - SARDYNIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Cagliari - stolicy regionu Sardynii, znajdującej się na południowym wybrzeżu wyspy nad zatoką o tej samej nazwie. Cagliari to unikatowe miasto na mapie Włoch, miasto położone na 7 wzgórzach, wspaniały nadmorski kurort z wyjątkową atmosferą i wspaniałym jedzeniem, jak również słynące z unikatowych dzielnic miasta pełne licznych zabytków historycznych, kościołów, muzeów, galerii oraz trattorii. Na szczególną uwagę zasługują średniowieczna dzielnica Castello z Bastionem San Remy - jednym z symboli miasta, jak również najstarsza część Cagliari - Centro Storico z centralnie usytuowaną brukowaną Via Roma. Przybywającym do Cagliari drogą morską jako pierwsza ukazuje się dzielnica Stampace pełna krętych uliczek i starożytnych zaułków słynąca z najcenniejszych archeologicznych klejnotów pamiętających punicką i rzymską dominację na Sardynii. Kolejna dzielnica Villanova pełna jest kościołów, które szczególnie eksponowane są podczas obrzędów religijnych Wielkiego Tygodnia. Jedną z najciekawszych części miasta jest Sant’Avendrace z niezwykłym obszarem archeologicznym - nekropolią punicką Tuvixeddu z grobowcami wykutymi w wapiennych skałach z III w p.n.e., które są pozostałością po Kartagińczykach zamieszkujących niegdyś te tereny. Miasto obfituje w rozliczne Muzea, z których najciekawsze to: kompleks muzealny Cittadella dei Musei oraz Muzeum Etnograficzne. Miłośnicy pięknych widoków koniecznie powinni odwiedzić Bastion Santa Croce oferuje natomiast jeden z najpiękniejszych widoków na górne Cagliari.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim pilotem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem. 18.00 wypłynięcie w kierunku Palermo.

DZIEŃ 4 - PALERMO (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Palermo - największego miasta na Sycylii usytuowanego na północnym wybrzeżu wyspy. Palermo jest jednym z najbardziej różnorodnych miast w całych Włoszech, miastem wielokulturowym. W Palermo i okolicach można odnaleźć grupy budynków łączących architekturę arabską, normańską i bizantyjską - cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Najbardziej znaną i najstarszą ulicą miasta jest Via Vittorio Emanuele (dawniej zwana Cassarò), która ciągnie się od historycznej bramy miejskiej z XVI w. Porta Nuova aż do portu. Brama przylega bezpośrednio do Pałacu Normanów (Palazzo dei Normanni) zwanego również również Pałacem Królewskim (Palazzo Reale) ze słynną Kaplicą Palatyńską. Na szczególną uwagę zasługują Katedra z XII w. w stylu normańskim zbudowana na bazie meczetu, który wcześniej był bizantyjską świątynią, Pałac Arcybuskupa z Muzeum Diecezjalnym, kościół Św. Salwadora z barokowym wnętrzem, Quattro Canti - najbardziej charakterystyczny plac Palermo z XVII w., na którym Via Vittorio Emanuele krzyżuje się z inną historyczną drogą Via Maqueda. Ośmioboczny plac wzorowany był na skrzyżowaniu Czterech Fontann w Rzymie i otoczony jest zdobnymi barokowymi fasadami z fontannami i rzeźbami. Tuż obok Quattro Canti znajduje się Piazza Pretoria z fontanną otoczoną 50 rzeźbami z 1554 roku oraz Pałacem Pretorio z XV, w którym dzisiaj mieści się miejski magistrat. Na uwagę zasługują również Piazza Bellini z kościołem Św. Katarzyny, którego wnętrze to arcydzieło sztuki sakralnej z niezliczoną ilością fresków oraz jeden z największych na świecie Teatro Massimo z XIX w. przeznaczony dla 3000 widzów. Palermo słynie również z targowisk oraz wyśmienitej sycylijskiej kuchni.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim piloterm. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem. 18:00 wypłynięcie w kierunku Civitavecchia

DZIEŃ 5 - CIVITAVECCHIA / RZYM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Civitavecchia - największego portu morskiego Rzymu i Regionu Lacjum znajdującego się w odległości około 60 km od serca Rzymu. Zawinięcie na wybrzeże w okolice Rzymu daje możliwość zwiedzania najważniejszych i najciekawszych zabytków Wiecznego Miasta: Termy Karakali, Bazylika św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, Via della Conciliazione, a także Castel Sant'Angelo, zbudowany jako mauzoleum i używany przez wieki jako rezydencja papieska, gmach sądu, forteca i więzienie. Nie można pominąć również Watykanu - Placu św. Piotra, kolumnady Berniniego i Bazyliki św. Piotra. Odwiedzający Rzym koniecznie powinni odwiedzić również legendarne miejsca Rzymu, takie jak: Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, gdzie według legendy, jeśli odwrócisz się i wrzucisz monetę do fontanny przez ramię, to ją odzyskasz w dzień powrotu do Rzymu. Zwiedzanie tego pięknego miasta to jak spacer po historii - Panteon z kopułą, na szczycie której okrągły otwór wpuszcza naturalne światło, Piazza Navona - najpiękniejszy barokowy plac w Rzymie, zbudowany na miejscu „Stadionu Domicjana”, słynne Koloseum i Circus Maximus, które pozwalają wyobrazić sobie rzymskie igrzyska i walki gladiatorów oraz Piramida Caiusa Cestiusza - pomnik nagrobny w stylu egipskim, wzniesiony w I wieku p.n.e.. W tym dniu wycieczka z polskim pilotem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18:00 wypłynięcie w kierunku Genui.

DZIEŃ 6 - GENUA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu w Genui. Genua, określana jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Do najciekawszych atrakcji miasta należą: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, a także Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, ciekawe dzielnice mieszkalne Albaro i Foce oraz historyczne centrum starego miasta Genui, gdzie można zobaczyć Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedrę San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii.

DZIEŃ 7 - MARSYLIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będą w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również kościół Saint-Laurent zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier, - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony.

DZIEŃ 8 - BARCELONA - WARSZAWA
09:00 zawinięcie do portu w Barcelonie, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie. Po wyokrętowaniu, przejazd na lotnisko, odprawa
13:10 wylot do Warszawy.
16:15 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

NOTA: Goście muszą nosić maskę przez cały czas trwania wycieczki. Biorąc udział w wycieczce Goście akceptują i zobowiązują się do przestrzegania otrzymanych przez przewodnika poleceń i regulaminów. W przypadku zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa naszych gości armator Costa Cruises będzie mógł podjąć odpowiednie działania. Należy pamiętać, że każdy Gość, który podczas wycieczki dobrowolnie zdecyduje się opuścić grupę wycieczkową, nie zostanie ponownie przyjęty na pokład.


ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

04.06.2022 WAW 09:05 - BCN 12:20 LOT LO437
11.06.2022 BCN 13:10 - WAW 16:15 LOT LO438

02.07.2022 WAW 09:05 - BCN 12:20 LOT LO437
09.07.2022 BCN 13:10 - WAW 16:15 LOT LO438

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg.
Klasa ekonomiczna.
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.