Wycieczki z polskim opiekunem-Promocje

Rejs Kwiat jaśminu na Z LOTEM, POLSKIM PILOTEM i WYCIECZKAMI
MSC Opera 4★, 8 dni/7 nocy, lot z Warszawy, kabina, pełne wyżywienie, 3 wycieczki, ubezpieczenie¹, opłaty portowe, napiwki dla załogi, polski pilot

8 dni/7 nocy już od
6344 zamiast 6668
do-324 Zdaniem specjalistów
  • Palermo, którego symbolem jest Genio di Palermo, przedstawiany jako mężczyzna z wężem na kolanach, jego obecność to dobry omen dla mieszkańców
  • W Barcelonie znajduje się 9 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z czego aż 7 zostało stworzonych przez Gaudiego
  • Historyczne centrum Neapolu jest największym w Europie miastem o powierzchni 1700 hektarów! Obejmuje aż 27 wieków historii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy wtorek 24 maj 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Bella
od 6668 6344
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Fantastica
od 6962 6689
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Bella z ograniczonym widokiem
od 7842 7179
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Fantastica
od 8136 7378
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Fantastica
od 8723 7772


MOCNE PUNKTY:

• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu
• Lot z Warszawy
• Napiwki w cenie
• 3 wycieczki w cenie
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP w cenie¹
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

MSC OPERA 4★

MSC Opera bardziej niż każdy inny statek zasługuje na swoją nazwę, dzięki swojej regularnej linii, szlachetnym i naturalnym materiałom oraz dbałości o szczegóły, które stworzyły statek wycieczkowy, o którym naprawdę można śpiewać! W każdym calu luksusowego liniowca, MSC Opera posiada bogate designerskie wnętrze, w tym kasyno Montecarlo, bar La Cabala, Byblos Disco czy ekscytujące pokazy na żywo w Teatro dell'Opera. Dla dzieci dostępny jest klub Buffalo Bill Play Center, a dla nastolatków salon gier w wirtualnej rzeczywistości i własny ekskluzywny klub. Klub Fitness to kolejna przyjemność na pokładzie, z podwójnym kompleksem basenowym z jacuzzi, siłownią, torem spacerowym, minigolfem, shuffleboard, sauną, łaźnią turecką i centrum odnowy biologicznej MSC Aurea SPA oferującym wspaniałe masaże. Wykwintna kuchnia, oferująca stale zmieniający się wachlarz śródziemnomorskich i międzynarodowych specjałów, wszystkich świeżo przygotowanych z najlepszych składników, z autentyczną pizzą i kulinarnymi niespodziankami, z pewnością zaspokoją najbardziej wyrafinowane podniebienie. MSC Opera to gwarancja niezapomnianych wakacji na morzu!

Cena zawiera

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku MSC Sinfonia 4*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja - napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- 3 półdzienne wycieczki (Tunis, Palermo, Neapol) tłumaczone na polski przez polskojęzycznego opiekuna
- ubezpieczenie¹ na czas trwania podróży Świat KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 30 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 4000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 400 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy - obowiązkowe napiwki dla załogi 10 eur/osobę dorosłą/noc i 5,5 eur/dziecko 4-14 lat/noc
- przelot liniami regularnymi na trasie Warszawa - Barcelona / Barcelona- Warszawa (lot bezpośredni lub z przesiadką)
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera

- dojazdu na miejsce zbiórki w Warszawie i z powrotem
- napojów innych niż wymienione w części "Cena zawiera", w tym napojów All Inclusive (pakiety można zamawiać przed wyjazdem lub na pokładzie statku: Pakiet Bezalkoholowy 161 Euro za osobę, Pakiet Easy: 224 Euro za osobę, Pakiet Easy Plus 308 Euro za osobę, Pakiet Premium Extra 434 Euro za osobę; armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive)
- dodatkowych wycieczek organizowanych przez armatora w języku angielskim (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 25 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- posiłków i napojów podczas wycieczek
- ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej itd.)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- dodatkowych transferów
- opłat za połączenia internetowe

Formalności : Ważny paszport

Rejs w języku angielskim

Minimalna ilość osób w grupie: 20 osób

Kabina z oknem Bella może mieć ograniczony widok

NOTA 1: Aby uniknąć możliwych trudności w powrocie do kraju, ograniczeń w ruchu lotniczym, obowiązku poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zaszczepienie się.

W celach zapobiegania rozprzestrzenia się epidemii Covid19, rząd włoski, jak również poszczególne regiony, mogą wprowadzać obostrzenia związane z przemieszczaniem się, oraz wstępem do obiektów gastronomicznych, lokali usługowych, środków transportu (w tym statków wycieczkowych). Wymagany będzie wówczas certyfikat szczepienny obowiązujący w UE.

NOTA 2: W celu ochrony zdrowia pasażerów i zmniejszenia ryzyka infekcji na lądzie i upewnienia się, że każdy element podróży jest w pełni zgodny z pokładowymi standardami dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowia i higieny, wysiadanie ze statku w porcie jest dozwolone wyłącznie w ramach wycieczek organizowanych przez armatora.

NOTA 3: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.61 (uśredniony kurs NBP w dniu 2021-03-23) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
DZIEŃ PORT PRZYPŁYNIĘCIE WYPŁYNIĘCIE
1
Barcelona (Hiszpania)
-
18:00
2
Na morzu
--
3
La Goulette (Tunezja)
08:0017:00
4
Palermo (Sycylia)
08:0018:00
5
Neapol (Włochy)
07:0013:00
6
Genua (Włochy)
09:0018:00
7
Marsylia (Francja)
08:00
16:00
8
Barcelona (Hiszpania)
08:00
-

PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1 - WARSZAWA - BARCELONA
06:30 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
09:05 wylot z Warszawy do Barcelony.
12:20 przylot do Barcelony, odbiór bagażu.
13:30 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie.
Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - LA GOULETTE / TUNIS (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w La Goulette w Tunezji ulokowanego w odległości ok. 12 km na wschód od Tunisu - stolicy Tunezji, a zarazem największego ośrodka kulturalnego i gospodarczego położonego w odległości ok. 10 km od Zatoki Tuniskiej na Morzu Śródziemnym, nad zachodnim brzegiem Jeziora Tuniskiego. Tunis łączy w sobie islamskie tradycje i cechy nowoczesnej metropolii - jest podzielony na stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, znane jako Medyna - jedna z najpiękniejszych arabskiego świata, i nowe miasto lub francuskie ville nouvelle. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, takich jak wielki Meczet, warowna kasba oraz główna ulica Avenue Habib Bourguiba. W Tunisie znajduje się także jedno z najwspanialszych muzeów na świecie - Muzeum Bardo. Niedaleko Tunisu odwiedzić można ruiny dawnej Kartaginy - starożytnego miasta-państwa założonego w IX w. p.n.e. przez Fenicjan z Tyru, którego obiekty również zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim pilotem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
17.00 wypłynięcie w kierunku Palermo.

DZIEŃ 4 - PALERMO (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 zawinięcie do portu w Palermo - największego miasta na Sycylii usytuowanego na północnym wybrzeżu wyspy. Palermo jest jednym z najbardziej różnorodnych miast w całych Włoszech, miastem wielokulturowym. W Palermo i okolicach można odnaleźć grupy budynków łączących architekturę arabską, normańską i bizantyjską - cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Najbardziej znaną i najstarszą ulicą miasta jest Via Vittorio Emanuele (dawniej zwana Cassarò), która ciągnie się od historycznej bramy miejskiej z XVI w. Porta Nuova aż do portu. Brama przylega bezpośrednio do Pałacu Normanów (Palazzo dei Normanni) zwanego również również Pałacem Królewskim (Palazzo Reale) ze słynną Kaplicą Palatyńską. Na szczególną uwagę zasługują Katedra z XII w. w stylu normańskim zbudowana na bazie meczetu, który wcześniej był bizantyjską świątynią, Pałac Arcybuskupa z Muzeum Diecezjalnym, kościół Św. Salwadora z barokowym wnętrzem, Quattro Canti - najbardziej charakterystyczny plac Palermo z XVII w., na którym Via Vittorio Emanuele krzyżuje się z inną historyczną drogą Via Maqueda. Ośmioboczny plac wzorowany był na skrzyżowaniu Czterech Fontann w Rzymie i otoczony jest zdobnymi barokowymi fasadami z fontannami i rzeźbami. Tuż obok Quattro Canti znajduje się Piazza Pretoria z fontanną otoczoną 50 rzeźbami z 1554 roku oraz Pałacem Pretorio z XV, w którym dzisiaj mieści się miejski magistrat. Na uwagę zasługują również Piazza Bellini z kościołem Św. Katarzyny, którego wnętrze to arcydzieło sztuki sakralnej z niezliczoną ilością fresków oraz jeden z największych na świecie Teatro Massimo z XIX w. przeznaczony dla 3000 widzów. Palermo słynie również z targowisk oraz wyśmienitej sycylijskiej kuchni.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim pilotem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18.00 wypłynięcie w kierunku Neapolu

DZIEŃ 5 - NEAPOL (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
07:00 zawinięcie do portu Nepolu - trzeciego co do wielkości miasta Włoch leżącego na południu kraju w centrum Zatoki Neapolitańskiej u stóp Wezuwiusza. Odwiedzając Neapol warto zaszyć się w wąskie uliczki miasta rozkoszując się jego niezwykłą atmosferą porozmawiać z rzemieślnikami produkującymi charakterystyczne dla Neapolu szopki bożonarodzeniowe, odkrywać kościoły i zamki. Neapol to miejsce narodzenia pizzy Margerita, zatem koniecznie należy skosztować tamtejszej pizzy i neapolitańskiego pieczywa 'sfugliatèlle'. Zwiedzając nie można zapomnieć o takich miejscach jak: Maschio Angioino, średniowieczno-renesansowy zamek, Kościół Gesù Nuovo, bazylika Santa Chiara. Warto udać się na Spaccanapoli, symboliczną ulicę przecinającą Neapol, na Piazza San Domenico i Via San Gregorio Armeno, gdzie powstają szopki bożonarodzeniowe, jak również Via Port'Alba z księgarnią centralną, Operą San Carlo i Galerią Umberto I.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim pilotem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
13:00 wypłynięcie w kierunku Genui

DZIEŃ 6 - GENUA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09:00 zawinięcie do portu w Genui. Genua jest określana jako „La Superba”, miasto żeglarzy i wspaniałych zabytków, z domami handlarzy i odkrywców, oraz z autentycznymi wioskami rybackimi. Do najciekawszych atrakcji miasta należą: Port i Lanterna, Spianata Castelletto - wspaniały taras zawieszony jak balkon nad starym centrum miasta, a także Castelletto - historyczna dzielnica patrycjuszy z charakterystycznym XIX-wiecznym pejzażem, ciekawe dzielnice mieszkalne Albaro i Foce oraz historyczne centrum starego miasta Genui, gdzie można zobaczyć Dom Krzysztofa Kolumba, położony tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, Katedrę San Lorenzo, Piazza De Ferrari oraz Palazzo Ducale, jeden z symboli miasta, który przez wieki był rezydencją Dożów, a dziś jest bijącym sercem życia kulturalnego Genui.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
18:00 wypłynięcie w kierunku Marsylii

DZIEŃ 7 - MARSYLIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Marsylii - drugiego co do wielkości miasta we Francji usytuowanego na południu kraju nad Morzem Śródziemnym. Będą w Marsylii koniecznie należy odwiedzić główne atrakcje miasta: Palais Longchamp, nadmorską promenadę „La Corniche”, neo-biznatyjską Katedrę Sainte-Marie-Majeure - La Major w dialekcie oksytańskim, stoi na miejscu dawnej świątyni Artemidy, romański Kościół Saint-Laurent - piękny przykład romańskiej architektury prowansalskiej, Fort Saint-Jean, zbudowany przez Ludwika XV w 1660 roku i Bazylikę Notre-Dame de la Garde, do której prowadzi 120 schodów, a także przejść się spacerem po Starym Porcie. Na uwagę zasługują również kościół Saint-Laurent zbudowany w miejscu wybranym przez pierwszych Greków, którzy przybyli z Turcji, z widokiem na Stary Port, Esplanade - kompleks muzealny obejmujący Regards de Provence, z dziełami artystów prowansalskich i francuskich, MuCEM, poświęconych kulturom śródziemnomorskim oraz Villa Méditerranée - miejsce spotkań marynarzy z różnych stron świata, jak również urokliwa wieloetniczna dzielnica Le Panier, - najstarsza w mieście, w której znajduje się Vieille Charité, która przyjmowała wszystkich bezdomnych. Marsylia to wieczny tygiel ludzi i wpływów, przez co została Stolicą Kultury w 2013. Tutaj nawet nietypowe smaki tworzą udaną kombinację: wystarczy degustacja od fil rouge do oliwy z oliwek.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
16:00 wypłynięcie w kierunku Barcelony

DZIEŃ 8 - WENECJA - WARSZAWA
08:00 zawinięcie do portu w Barcelonie, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie. Po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa
13:10 wylot do Warszawy
16:15 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

NOTA: Goście muszą nosić maskę przez cały czas trwania wycieczki. Biorąc udział w wycieczce Goście akceptują i zobowiązują się do przestrzegania otrzymanych przez przewodnika poleceń i regulaminów. W przypadku zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa naszych gości armator MSC Cruises będzie mógł podjąć odpowiednie działania. Należy pamiętać, że każdy Gość, który podczas wycieczki dobrowolnie zdecyduje się opuścić grupę wycieczkową, nie zostanie ponownie przyjęty na pokład.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

24.05.2022 WAW 09:05 - BCN 12:20 LOT LO437;
31.05.2022 BCN 13:10 - WAW 16:15 LOT LO438

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg.
Klasa ekonomiczna.
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.