Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

Rejs Spektakularne Fiordy Norweskie 5★ z LOTEM, POLSKIM PILOTEM i WYCIECZKAMI
Costa Diadema 5★ - lot bezpośredni z Warszawy, kabina, pełne wyżywienie, 3 wycieczki, ubezpieczenie¹, opłaty portowe, napiwki dla załogi, polski pilot

8 dni/7 nocy już od
6977 zamiast 8333
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 28 maj 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Basic
od 8333 6977
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Basic
od 9786 8224
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Basic
od 10600 8769
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy sobota 11 cze 2022
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina wewnętrzna Basic
od 8883 7622
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina zewnętrzna Basic
od 9697 8614
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z balkonem Basic
od 11150 9066


MOCNE PUNKTY:

• Tylko 10% zaliczki
• Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu
• Lot bezpośredni z Warszawy
• Napiwki w cenie
• 3 wycieczki w cenie
• Ubezpieczenie KL+NNW+BP w cenie¹
• Składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
• Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie wybranej kategorii (klimatyzowana, z łazienką, z suszarką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym) na statku Costa Diadema 5*
- pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- napoje podstawowe do posiłków bufetowych (śniadanie, obiad): kawa, herbata, woda, soki z dystrybutorów do śniadania
- udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie
- 3 półdzienne wycieczki (w terminie wyjazdu 28.05.2022: Flaam, Haugesund, Stavanger, w terminie wyjazdu 11.06.2022: Hellesylt/Geiranger, Bergen, Stavanger)
- ubezpieczenie na czas trwania podróży Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro)
- opłaty portowe
- składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
- obowiązkowe napiwki dla załogi (ok. 11€/noc/dorośli, 5,5€/noc/dzieci 4-14 lat)
- przelot na trasie Warszawa - Kopenhaga / Kopenhaga - Warszawa
- powitanie grupy na lotnisku w Warszawie
- transfer lotnisko-port pierwszego dnia oraz transfer port-lotnisko ostatniego dnia
- polskojęzycznego pilota ze strony Klubu Podróże i Rejsy na całą podróż

Cena nie zawiera:

- dojazdu na miejsce zbiórki w Warszawie i z powrotem
- napojów innych niż wymienione w części "Cena zawiera", w tym napojów All Inclusive (pakiety można zamawiać przed wyjazdem lub na pokładzie statku: Pakiet Pranzo&Cena: 140 Euro za osobę, Pakiet Brindiamo 210 Euro za osobę, Pakiet Piu Gusto 245 Euro za osobę, Pakiet Intenditore 337 Euro za osobę; armator zastrzega sobie prawo do zmiany cen, nazw oraz zawartości pakietów All Inclusive)
- dodatkowych wycieczek organizowanych przez armatora w języku angielskim (można je rezerwować i zamawiać na pokładzie; przy grupie min. 30 osób zdecydowanych na 1 wycieczkę możliwość tłumaczenia na język polski)
- posiłków i napojów podczas wycieczek
- ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, covid-19 itd.)
- wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, internet, telefon, minibar, SPA itd.)
- dodatkowych transferów
- opłat za połączenia internetowe

Formalności: Ważny paszport

NOTA 1: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.61 (uśredniony kurs NBP w dniu 2021-03-23) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.

Minimalna liczba uczestników: 20 osób

PROGRAM REJSU NA TERMIN 28.05.2022-04.06.2022

  Dzień Port Przypłynięcie Wypłynięcie
28.05.2022
Kopenhaga (Dania)
-   18:00 
29.05.2022
Na morzu
-   -  
30.05.2022
Flam (Norwegia)
08:00  18:00
31.05.2022
Hagesund (Norwegia)
08:00  18:00 
01.06.2022
Stavanger (Norwegia)
08:00 20:00
02.06.2022
Na morzu
-
-
03.06.2022
 Kilonia (Niemcy)
08:00  20:00 
04.06.2022
Kopenhaga (Dania)
10:00  -


PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ1 - WARSZAWA - KOPENHAGA
06:00 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Pomoc przy odprawie.
08:10 wylot z Warszawy do Kopenhagi.
09:40 przylot do Kopenhagi, odbiór bagażu.
11:00 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie.
Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - FLAM (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Flam w Norwegii - uroczej, niewielkiej, zamieszkiwanej przez zaledwie 450 osób, miejscowości położonej w regionie Sogn og Fjordane. W okolicy w niewielkiej odległości dostępne są niesamowite miejsca takie jak Brekkefossen czy Rjoandefossen, wodospad, którego wysokość wynosi ponad 240 metrów. W samej miejscowości również jest wiele miejsc do odkrycia np. Flam Railway Museum poświęcone historii kolei Flam uznawanej za najbardziej stromą na świecie, Flam Kirke - przepiękny drewniany kościół pochodzący z XVII wieku, a także skansen Otternes posiadający wspaniałą historię sięgającą 300 r. n. e.. Jednak największą atrakcją okolicy jest Naeroyfjorden, 18-kilometrowy fiord wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18.00 wypłynięcie w kierunku Haugesund.

DZIEŃ 4 - HAUGESUND (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Haugesund niewielkiego portu morskiego w zachodniej Norwegii, które dla swojego kraju i całego skandynawskiego świata ma ogromne znaczenie historyczne, ponieważ to tutaj swoją siedzibę mieli najwięksi królowie wikingów. W tym także miejscu doszło do symbolicznego i dosłownego zjednoczenia Norwegii za sprawą króla Haralda Pięknowłosego, który urzędował głównie w niedalekim Avaldnses. Miasto Haugesund od samego początku istnienia znajdowało się w bardzo strategicznym położeniu, które pozwalało na ominięcie otwartego, często wzburzonego morza. Trudno więc dziwić się, że to miejsce bardzo szybko przyciągnęło do siebie słynnych skandynawskich wojowników, warto więc zainteresować się miejscem powstania wielkich nordyckich mitów i urodzenia wyznających je przywódców. Największe atrakcje okolicy to wyspa Røvær, która za czasów wikingów była miejscem ich odpoczynku oraz rozwoju rybołówstwa, wspomniany już Avaldsnes, czyli siedziba królów, gdzie warto odwiedzić Centrum Historii Norwegii oraz farmę wikingów. Samo Haugesund słynie z corocznego festiwalu jazzowego „Sildajazzen” oraz Norweskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Na pasjonatów wycieczek trekkingowych czekają lodowiec w Folgefonna oraz jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie, czyli Langfoss w Åkrafjorden.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18:00 wypłynięcie w kierunku Stavanger

DZIEŃ 5 - STAVANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Stavanger - miasteczka zlokalizowanego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii, którego największym atutem jest jego położenie stanowiące doskonałą bazę wypadową po okolicznych atrakcjach, miejscowościach i fiordach. Samo miasteczko urzeka swoim wyglądem - drewniane domki pokryte białą farbą, sklepiki i niewielkie manufaktury ozdobione szyldami w stylu retro, czy kręte, brukowane uliczki, które zachęcają do spacerów. Stavanger ma swoją Starówkę, która mimo, że jest to obszar mieszkalny, która zachwyca swoim minimalistycznym, wyszukanym, skandynawskim pięknem. Dzielnica Starego Miasta może poszczycić się muzeami poświęconymi śledziom, archeologii, ropie naftowej, a nawet historii konserw, z których niegdyś słynął Stavanger. Na uwagę zwiedzających zasługuje również piękna katedra romańska datowana na przełom XI i XII wieku. Stavanger to wyjątkowe norweskie miasto, które doceniła Unia Europejska, nadając mu status Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2008. Miasto jest świetnym punktem wypadowym do miejscowości Sandnes, czy Bryne, jak również do słynnego fiordu Lysefjorden.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18:00 wypłynięcie w kierunku Kilonii

DZIEŃ 6 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 7 - KILONIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Kilonii - niemieckiego portu leżącego nad Zatoką Kilońską. Jest to jeden największych portów na Morzu Bałtyckim, a przebiegający przez miasto kanał łączy Zatokę Kilońską na Morzu Bałtyckim z Morzem Północnym przy ujściu rzeki Łaba. Miasto ze względu na swoje położenie znane jest żeglarzom i miłośnikom podróżowania ze względu na kilka portów, z których dostać można się do innych krajów m.in. do Oslo w Norwegii, Goteborga w Szewcji oraz Klajpeda na Litwie. Będąc w Kiloni warto wybrać się do muzeum Museumsverband Schleswig-Holstein e.V., zwiedzić galerii sztuki Kunsthalle zu Kiel. Miłośnicy natury powinni odwiedzić rezerwat przyrody Langsee i park z dziką przyrodą Tiergehege Tannenberg, jak również ogród botaniczny Alter Botanischer Garten Kiel, natomiast miłośnicy tematyki wojennej - port marynarki wojennej oraz muzeum w bunkrze Flandernbunker. Położenie miasta daje również możliwość odbycia rejsów mniejszymi statkami po zatoce, wzdłuż kanału lub po Bałtyku.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20:00 wypłynięcie w kierunku Kopenhagi.

DZIEŃ 8 - KOPENHAGA - WARSZAWA
10:00 zawinięcie do portu w Kopenhadze - stolicy Danii, czas wolny na pokładzie, wyokrętowanie; po wyokrętowaniu przejazd na lotnisko, odprawa.
19:45 wylot do Warszawy.
21:10 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

PROGRAM REJSU NA TERMIN 11.06.2022-18.06.2022

       Dzień
             Port
Przypłynięcie
Wypłynięcie
    11.06.2022 
Kopenhaga (Dania)
          -    18:00
    12.06.2022
Na morzu
          -
        -
    13.06.2022
Hellesylt (Norwegia)
      09:00
    11:00
    13.06.2022
Geiranger (Norwegia)
      13:00
    18:00
    14.06.2022
Bergen (Norwegia)
      09:00
    19:00
    15.06.2022
Stavanger (Norwegia)
      08:00
    18:00
    16.06.2022
Na morzu
         -
        -
    17.06.2022
Kilonia (Niemcy)
      08:00
    20:00
    18.06.2022
Kopenhaga (Dania)
      10:00
        -

PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ1 - WARSZAWA - KOPENHAGA
06:00 spotkanie z opiekunem grupy na lotnisku Chopina w Warszawie.
Pomoc przy odprawie.
08:10 wylot z Warszawy do Kopenhagi.
09:40 przylot do Kopenhagi, odbiór bagażu.
11:00 transfer do portu, zaokrętowanie, kolacja w formie bufetu na pokładzie.
Nocleg na statku.

DZIEŃ 2 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 3 - HELLESYLT / GAIRANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do Hellesylt - niewielkiej wioski leżącej u szczytu słynnego Sunnylvsfjorden, który jest odgałęzieniem Storfjorden, od którego z kolei nieopodal rozgałęzia się bardziej znana Geirangerfjorden. Kolejnym punktem programu będzie Gairanger - kolejna mała wioska leżąca u stóp fjordu Geirangerfjorden. W Geiranger znajduje się trzeci co do wielkości port statków wycieczkowych w Norwegii. Obie wioski liczą zaledwie po kilkuset mieszkańców, a ich głównym dochodem jest turystyka. Tego dnia będzie możliwe oglądanie fiordów w pełnej ich krasie.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18.00 wypłynięcie w kierunku Bergen.

DZIEŃ 4 - BERGEN (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
09.00 - zawinięcie do Bergen - norweskiego miasta o bardzo ciekawym położeniu na styku Morza Północnego i Norweskiego, które z tego właśnie powodu często określane jest mianem „bramy do fiordów”. Bergen jest doskonałą bazą wypadową po wspaniałych fiordach, takich jak Sognefjorden, czy Stavanger. Bergen jest określane jako kulturalna stolica Norwegii - znajdują się tutaj liczne galerie i muzea, wśród których warto odwiedzić Muzeum Hanzeatyckie, które dużo mówi o najstarszej dzielnicy miasta, czyli Bryggen. Zabytkowa ulica Bergen została ona wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO - znajduje się tu kilka kwartałów drewnianych domków przy samym nabrzeżu portowym, gdzie kiedyś urzędowali kupcy. Dziś jest to bardzo reprezentatywna część miasta. Bergen jest określany również jako miasto studentów, ponieważ tutejszy uniwersytet jest popularnym celem międzynarodowych wymian studenckich. Ponad to miasto jest również atrakcyjne dla amatorów skandynawskiej kuchni - jednym z popularniejszych miejsc w mieście jest Fisketorget, czyli targ rybny Torget, na których skosztujemy nie tylko ryb i owoców morza, ale też specyficznych przysmaków, takich jak kanapki z mięsem renifera i krewetkami.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
19:00 wypłynięcie w kierunku Stavanger.

DZIEŃ 5 - STAVANGER (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08.00 - zawinięcie do portu Stavanger - miasteczka zlokalizowanego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii, którego największym atutem jest jego położenie stanowiące doskonałą bazę wypadową po okolicznych atrakcjach, miejscowościach i fiordach. Samo miasteczko urzeka swoim wyglądem - drewniane domki pokryte białą farbą, sklepiki i niewielkie manufaktury ozdobione szyldami w stylu retro, czy kręte, brukowane uliczki, które zachęcają do spacerów. Stavanger ma swoją Starówkę, która mimo, że jest to obszar mieszkalny, która zachwyca swoim minimalistycznym, wyszukanym, skandynawskim pięknem. Dzielnica Starego Miasta może poszczycić się muzeami poświęconymi śledziom, archeologii, ropie naftowej, a nawet historii konserw, z których niegdyś słynął Stavanger. Na uwagę zwiedzających zasługuje również piękna katedra romańska datowana na przełom XI i XII wieku. Stavanger to wyjątkowe norweskie miasto, które doceniła Unia Europejska, nadając mu status Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2008. Miasto jest świetnym punktem wypadowym do miejscowości Sandnes, czy Bryne, jak również do słynnego fiordu Lysefjorden.
W tym dniu półdzienna wycieczka z polskim opiekunem. Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany do 30 dni przed wyjazdem.
18:00 wypłynięcie w kierunku Kilonii.

DZIEŃ 6 - DZIEŃ NA MORZU (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
Ten dzień spędzimy na morzu, korzystając z licznych atrakcji oferowanych na pokładzie.

DZIEŃ 7 - KILONIA (śniadanie, obiad, kolacja na pokładzie)
08:00 zawinięcie do portu w Kilonii - niemieckiego portu leżącego nad Zatoką Kilońską. Jest to jeden największych portów na Morzu Bałtyckim, a przebiegający przez miasto kanał łączy Zatokę Kilońską na Morzu Bałtyckim z Morzem Północnym przy ujściu rzeki Łaba. Miasto ze względu na swoje położenie znane jest żeglarzom i miłośnikom podróżowania ze względu na kilka portów, z których dostać można się do innych krajów m.in. do Oslo w Norwegii, Goteborga w Szewcji oraz Klajpeda na Litwie. Będąc w Kiloni warto wybrać się do muzeum Museumsverband Schleswig-Holstein e.V., zwiedzić galerii sztuki Kunsthalle zu Kiel. Miłośnicy natury powinni odwiedzić rezerwat przyrody Langsee i park z dziką przyrodą Tiergehege Tannenberg, jak również ogród botaniczny Alter Botanischer Garten Kiel, natomiast miłośnicy tematyki wojennej - port marynarki wojennej oraz muzeum w bunkrze Flandernbunker. Położenie miasta daje również możliwość odbycia rejsów mniejszymi statkami po zatoce, wzdłuż kanału lub po Bałtyku.
W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek organizowanych przez armatora (rezerwacja i zakup we własnym zakresie) lub korzystania z atrakcji na pokładzie.
20:00 wypłynięcie w kierunku Kopenhagi

DZIEŃ 8 - KOPENHAGA - WARSZAWA
10:00 zawinięcie do portu w Kopenhadze - stolicy Danii, czas wolny na pokładzie, wyokrętowania ok. godz. 14.00; po wyokrętowania przejazd na lotnisko, odprawa.
19:45 wylot do Warszawy.
21:10 przylot do Warszawy, odbiór bagażu, zakończenie imprezy.

ROZKŁAD LOTÓW (MOŻE ULEC ZMIANIE):

1/ 28.05.2022 WAW 08:10 - CPH 09:40; 04.06.2022 CPH 19:45 - WAW 21:10
2/ 11.06.2022 WAW 08:10 - CPH 09:40; 18.06.2022 CPH 19:45 - WAW 21:10

Bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg
Klasa ekonomiczna
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.