Rejsy rzeczne-Wycieczki z polskim opiekunem

NOWOŚĆ! Rejs po Dunaju z LOTEM I POLSKIM PILOTEM
Statek M/S Crucestar 4★ superior - 8 dni/7 nocy, lot, transfer, kabina, pełne wyżywienie wg programu, wycieczki wg programu, ubezpieczenie*, opłaty portowe, napiwki, polski pilot

8 dni/7 nocy już od
7217 zamiast 8002
do-785 Zdaniem specjalistów
  • NOWOŚĆ! Rejs po Dunaju z lotem i polskim pilotem, pełne wyżywienie, napiwki w cenie
  • Wiele atrakcji na statku: konferencje, projekcje filmów, wieczorki taneczne, koncerty
  • Wiedeń - miasto księżniczki Sissi, Straussa, Mozarta, Klimta, słynące z wystawnych bali i walców przywołujących blask imperium Habsburgów
  • Bratysława, ze szczytu której rozpościera się widok na węgierskie równiny, słowackie góry i austriackie wzgórza. Stolica, która uwodzi prowincjonalnym czarem i kameralną atmosferą
  • Budapeszt - klejnot byłego imperium austro-węgierskiego, stanowi ośrodek kulturalno-naukowy, miasto , w którym Sissi została koronowana na cesarzową Węgier

TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy piątek 22 paź 2021Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-osobowa standard na pokładzie dolnym
od 8002 7217
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-osobowa standard na pokładzie głównym
od 8220 7435
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-osobowa Deluxe na pokładzie wyższym
od 9102 8317
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-osobowa Deluxe na pokładzie górnym
od 9782 8997


MOCNE PUNKTY

-> napiwki w cenie
-> polski opiekun podczas całej wycieczki
-> animacje muzyczne w barze
-> koktajl powitalny
-> kolacja pożegnalna z kapitanem

PAKIET KLUBOWY OD PODRÓŻE I REJSY:

-> opłaty portowe w cenie
-> ubezpieczenie NNW/KL/BP gratis!
-> składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena zawiera

lot liniami regularnymi narodowymi Warszawa-Wiedeń-Warszawa, transfer z lotniska do portu/z portu na lotnisko, zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie gwarantowanej wybranej kategorii (z łazienką, TV, suszarką), pełne wyżywienie wg programu (od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego wg programu), napoje podczas posiłków (woda mineralna, herbata, kawa), udział we wszystkich atrakcjach organizowanych na pokładzie, koktajl powitalny, wieczór pożegnalny z kapitanem, wycieczki panoramiczne po Wiedniu, Bratysławie i Budapeszcie, opactwo w Melk wg programu z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym tłumaczone przez polskojęzycznego opiekuna, opiekę polskojęzycznego opiekuna podczas rejsu, obowiązkowe opłaty dla obsługi statku, opłaty portowe, ubezpieczenie Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10 000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro), składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

napojów innych niż wymienione w części Cena zawiera (gazowanych, alkoholowych), wycieczek fakultatywnych (lista i ceny dostępne na pokładzie), dodatkowej opłaty za kabinę indywidualną lub o podwyższonym standardzie, ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej etc.), wydatków osobistych

Formalności : Dowód osobisty lub paszport 

NOTA: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4,48  (uśredniony kurs NBP w dniu 18.03.2020) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.


Wypłyń na spotkanie starego Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Odkryj trzy stolice, Wiedeń, Budapeszt i Bratysławę, imperialne miasta z piękną przeszłością i wyjątkowym bogactwem artystycznym. Podążaj śladami Sissi, dręczoną między obowiązkami cesarzowej a jej niezależną i zbuntowaną osobowością. Ten rejs to niezapomniana wyprawa w głąb historii Austro-Węgier.

DZIEŃ 1: WARSZAWA - WIEDEŃ
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Pomoc przy formalnościach. Wylot do Wiednia.
Przylot do Wiednia. Transfer i zakwaterowanie na statku.
Prezentacja załogi i koktajl powitalny.
Kolacja na pokładzie.

DZIEŃ 2: WIEDEŃ
Śniadanie na pokładzie. Wycieczka po Wiedniu (ok.3,5 h)
Wiedeń - miasto księżniczki Sissi, Straussa, Mozarta, Klimta, słynące z wystawnych bali i walców przywołujących blask imperium Habsburgów. Historyczne centrum Wiednia znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście istnieje ponad 100 muzeów i zabytków, od katedry St-Etienne po zabytki w stylu secesyjnym, Pałac Cesarski, Muzeum Sztuk Pięknych, czy muzeum Madame Tussauds.  
Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od wycieczki panoramicznej po stolicy: obserwatorium astronomiczne (Urania), Opera, Parlament, Ratusz, Opera Ludową i Uniwersytet Wiedeński. Następnie przejdziemy pieszo do centrum miasta, obok Muzeum Albertiny, Kościóła św. Szczepana i pałacu Hofburg. Czas wolny na spacer, zakupy, czy słynne wiedeńskie wypieki, którymi można się delektować w towarzystwie wyśmienitej kawy.
Powrót na statek. Obiad i kolacja.
Około godziny 23:00 wypłyniemy w kierunku Durnstein.
Noc na pokładzie.

DZIEŃ 3: DURNSTEIN - MELK
Przypłynięcie do Durnstein ok. godziny 7:00. Śniadanie na pokładzie.
Czas wolny na zwiedzanie Durnstein we własnym zakresie.
Durnstein to urocza mała wioska, w której znajdują się ruiny zamku, w którym król Ryszard Lwie Serce był więziony przez dwa lata. Ruiny fortecy i znajdujące się w sercu wioski opactwo Augustynów to największe atrakcje turystyczne pięknej doliny Wachau.
Około godziny 12:00 będziemy kontynuować nawigację do Melk wzdłuż doliny Wachau, gdzie gotyckie ruiny przeplatają się z malowniczymi wioskami, a łagodny klimat sprzyja uprawie winorośli. Przez wzgląd na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe, Wachau została wpisana na listę UNESCO.
Obiad na pokładzie.
Około godziny 15:00 przypłyniemy do Melk. Wycieczka po Melk (ok. 2h).
Od ponad 1000 lat Melk jest kulturalnym i duchowym centrum, najpierw jako twierdza dla rodziny Babenbergów, a od 1089 r. jako opactwo benedyktynów założone przez margrabiego Leopolda II, które symbolizuje najbardziej kompletny rozwój sztuki barokowej w Austrii. Spacer po ogrodach opactwa.
Powrót na statek. Kolacja.
Około godziny 20:00 początek nawigacji w kierunku Linz.
Noc na pokładzie.

DZIEŃ 4: LINZ
Przypłyniecie do Linz około godziny 07:00. Śniadanie na pokładzie.
Czas wolny na zwiedzanie Linz we własnym zakresie.
Linz, miasto nad brzegiem Dunaju, nowoczesne i tętniące życiem z zabytkowym centrum. Na głównym placu miasta znajduje się stary ratusz, klasztor, zamek „Ursulinerhof” oraz Landhaus, siedziba rządu i parlamentu.
Obiad na statku.
Około godziny 14:00 kontynuacja nawigacji w kierunku Bratysławy.
Po południu czas wolny na statku. Kolacja.
Noc na pokładzie.

DZIEŃ 5: BRATYSŁAWA
Przypłyniecie do Bratysławy około godziny 08:00. Śniadanie na pokładzie.
Bratysława, jedna z najmniejszych stolic w Europie, ze szczytu której można podziwiać rozległe węgierskie równiny, słowackie góry i austriackie wzgórza. Miasto słynące z muzeów, teatrów i uniwersytetów. Stolica Słowacji uwodzi prowincjonalnym czarem i kameralną atmosferą. Piesza wycieczka po Bratysławie (ok. 2h), obok katedry św. Marcina, Pałacu Prezydenckiego, ze wspaniałym widokiem na zamek. Następnie dotrzemy do Bramy Michalskiej i przejdziemy uliczkami miasta, aby podziwiać jego architekturę, fontanny i dowiedzieć się więcej o jego legendach. Powrót na statek.
Obiad na pokładzie.
Po południu czas wolny na statku.
Około godziny 19:00 kontynuacja nawigacji do Budapesztu.
Kolacja. Noc na pokładzie.

DZIEŃ 6: BUDAPESZT
Przypłyniecie do Budapesztu około godziny 07:00. Śniadanie na pokładzie.
Formalnie stworzony został w latach 1872–1873 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Obudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym. Duchowa i urocza stolica jest klejnotem byłego imperium austro-węgierskiego. Stanowi wielki ośrodek kulturalny, z licznymi muzeami, galeriami sztuki, teatrami czy operą i naukowy, z Akademią Nauk, Uniwersytetami czy Akademią Sztuk Pięknych. Budapeszt znany jest także ze swojej hydroterapii, ma ponad sto źródeł termalnych. To także tętniąca życiem stolica, młoda i pełna życia. Butiki z modą, kawiarnie, kluby jazzowe i kluby nocne przyciągają ludzi z całego świata.
Wycieczka po Budapeszcie (ok. 3h) połączy odkrycie Budy, a następnie Pesztu po drugiej stronie rzeki. Przejdziemy aleją Andrassyego, koło Opery, Placu Bohaterów, zadaszonego rynku i kościoła św. Stefana, największej synagogi w Europie, a także zobaczymy niesamowity zespół architektoniczny Parlamentu, basztę rybacką i zamek Budapesztu z kościołem, w którym Sissi została koronowana na cesarzową Węgier. Powrót na statek.
Obiad na statku. Czas wolny.
Kolacja. Noc na pokładzie.

DZIEŃ 7: BUDAPESZT - OSTRZYHOM (ESZERGOM)
Około godziny 04:30 będziemy kontynuować nawigację do Ostrzyhomia. Śniadanie na pokładzie.
Około godziny 09:00 dopłyniemy do Ostrzyhomia.
Dzień wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.
Ostrzyhom, pierwsza stolica Węgier za czasów królów Arpadów. Miasto jest siedzibą prymasów Węgier, z powodu czego jest nazywane „węgierskim Watykanem”. Jego historyczne centrum jest bogate w barokowe i neoklasycystyczne zabytki, naprzemiennie z małymi kolorowymi domami. Ostrzyhom jest najbardziej znany z neoklasycznej bazyliki, największej w Europie Środkowej. Obiad na pokładzie. 
Około godziny 13:00 rozpoczniemy nawigację w kierunku Wiednia.
Czas wolny na pokładzie.
Kolacja. Noc na pokładzie.

DZIEŃ 8: WIEDEŃ - WARSZAWA
Śniadanie na pokładzie. Wyokrętowanie. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
* przy wczesnym porannym wylocie śniadanie w postaci suchego prowiantu

NOTA 1: Animacje i wizyty w języku angielskim + polskojęzyczny opiekun.

NOTA 2: Wymagania nawigacyjne: warunki meteorologiczne (fale, mgła itp.), przejazd przez śluzy lub inne mogą powodować zmianę trasy, a ze względów bezpieczeństwa czasem powodować anulowanie przystanku, który może być zastąpiony przez inny. Program zajęć na pokładzie może być zmienny ze względu na harmonogram nawigacji. Kolejność wizyt może być zmienna ze względu na sugestie serwisów lokalnych.

PLAN LOTU (może ulec zmianie):


30 KWI  WAWVIE  1720  1845
07 MAJ  VIEWAW  0925  1040 

25 CZE  WAWVIE  1720  1845
02 LIP    VIEWAW  0705  0825

22 PAŹ   WAWVIE  1720  1845
29 PAŹ   VIEWAW  0705  0825
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.