Rejsy-Wycieczki z polskim opiekunem

REJS JACHTEM 4★ TYLKO 36 PASAŻERÓW z wycieczkami i polskim pilotem
MS Zeus rok konstrukcji 2019 - 8 dni/7 nocy. Chorwacja - małe porty i zatoczki. Lot bezpośredni z Warszawy i pełne wyżywienie

8 dni/7 nocy już od
9877 zamiast 11151
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
8 dni / 7 nocy środa 15 wrz 2021
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z bulajem
od 11151 9877
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina z bulajem na wyższym pokładzie
od 11796 10522


NA WYŁĄCZNOŚĆ W POLSCE

 • Cały statek dla klubu "Podróże i Rejsy"
 • Polski opiekun klubowy podczas całego rejsu
 • Pełne wyżywienie + napoje*
 • Wycieczki w cenie
 • Opłaty portowe w cenie
 • Prelekcje na temat Chorwacji
 • Lot bezpośredni

MOCNE PUNKTY

 • Pućišća (Brač) - miejscowość, która zachowała starą tradycję rzeźbienia w kamieniu
 • Korčula - jej stare miasto to prawdziwy, klejnot wyspy, która często jest porównywana do Dubrownika 
 • Dubrownik - miasto z tysiącami zabytków, w całości wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
 • Mljet - rozkosz dla zmysłów: eksplozja kolorów, granie cykad i naturalne zapachy sosen, cyprysów, rozmarynu, lauru i lawendy 
 • Hvar - lokalne "St Tropez", jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Dalmacji 
 • Split - stolica Dalmacji, której geograficzne położenie, między górami, a morzem, nadaje szczególny charakter, związany również z bogatą historią

Cena zawiera:

lot bezpośredni liniami regularnymi Warszawa-Split-Warszawa, transfer lotnisko-port-lotnisko, zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie na wybranym pokładzie (klimatyzowana, z łazienką, suszarką, sejfem), pełne wyżywienie wg. programu od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego (w tym 3 posiłki poza statkiem: na Sainte Marie, w Jelsa i w Omis), koktajl powitalny, napoje do posiłków (woda, 1/4 wina stołowego lub 1 piwo lub sok owocowy), udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie, udział w prelekcjach na temat Chorwacji organizowanych na statku w języku angielskim (tłumaczone przez opiekuna), wycieczki wg programu: Korcula, Dubrownik, Hvar, Split (z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym + polskim opiekunem pełniącym rolę tłumacza), ubezpieczenie Europa KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 10000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 2000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 200 euro), opłaty portowe, składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

napojów innych niż wymienione w części Cena zawiera, wydatków osobistych, ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej etc.), dopłata za kabinę indywidualną, napiwków dla obsługi, kierowców, przewodników lokalnych, płatnych na koniec rejsu 50€/os./tydzień.

Formalności : Ważny paszport lub dowód osobisty

NOTA 1: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.61 (uśredniony kurs NBP w dniu 2021-03-23) i mogą zostać zaktualizowane do 20 dni przed wyjazdem.
Chorwacja - kraj zróżnicowany zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym, bowiem błękit morza graniczy tu z górami, a wpływy słowiańskie i zachodniej Europy ścierają się ze sobą. Swoje bogactwo kulturowe i architektoniczne kraj zawdzięcza swojej bujnej historii, a idealne położenie sprawia, że jest to idealny kierunek wakacyjny. 

DZIEŃ 1: WARSZAWA-SPLIT-OMIS-PUĆIŠĆA
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, pomoc przy formalnościach. Wylot do Splitu, spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym. Transfer do portu w Omis i zaokrętowanie. Wypłynięcie do Pućišća (Brač). Koktajl powitalny, prezentacja załogi.
Powitalny koktajl. Prezentacja załogi.
Kolacja i nocleg na pokładzie, u wybrzeży wyspy Brač. 

DZIEŃ 2: PUĆIŠĆA- MAKARSKA 
Śniadanie na pokładzie.
Pućišća - miejscowość, która zachowała starą tradycję rzeźbienia w kamieniu, ponieważ wyspa Brač jest znana na całym świecie z jakości białego kamienia wydobywanego w kilku kamieniołomach. Został on również wykorzystany do budowy słynnego Pałacu Dioklecjana w Splicie, ale także Białego Domu w Waszyngtonie, Parlamentu wiedeńskiego i Sacre Coeur w Paryżu. Wyspa liczy około 14 000 mieszkańców, a jej piaszczyste plaże należą do najpiękniejszych w Chorwacji.
Wizyta w szkole kamieniarskiej, w której można podziwiać niesamowite dzieła młodych uczniów.
Powrót na statek, kontunuacja nawigacji w kierunku Riwiery Makarskiej. Jest to jedna z najbardziej imponujących scenerii Chorwacji, granicząca z jednej strony z turkusowymi wodami Adriatyku, a z drugiej przez skaliste fasady Biokova, najwyższym wybrzeżem Morza Śródziemnego (1762 m).
Obiad na statku.
Kolacja i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 3: MAKARSKA-KORČULA 
Po śniadaniu, czas wolny w Makarskiej, gdzie można podziwiać duży plac Kačić z kościołem św. Marka z XVIII w., klasztor Franciszkanów z XVI w., położony na południowy wschód od starego miasta, czy wenecką fontannę wody pitnej.
Powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku Korčuli. Obiad na statku.
Korčula ma około 48 km długości i 8 km szerokości. Położona na południu Chorwacji, pomiędzy Splitem a Dubrownikiem, nazywana jest „Korchoula”. Znajduje się na małym półwyspie, na którym leży stare miasto Korčula, klejnot wyspy, który koniecznie trzeba zobaczyć. Średniowieczne wieże i mury obronne dodają mu uroku. Potężne mury obronne sprawiają, że często porównuje się go do Dubrownika, jego starszej siostry na kontynencie.
Piesza wycieczka z przewodnikiem. Przejdziemy pod piękną wieżą Revelin, pochodzącą z XIV wieku, a następnie do starego miasta, gdzie stoi katedra św.Marka, a także dom słynnego podróżnika, Marco Polo.
Kolacja i nocleg na pokładzie. Nocny postój w Korčuli.

DZIEŃ 4: KORCULA-WYSPY ELAFICKIE-DUBROWNIK
Po śniadaniu, wypłynięcie w kierunku Wysp Elafickich. Zobaczymy 3 największe wyspy archipelagu: Lopud, Kolocep lub Šipan, spacer po jednej z nich.
Obiad na statku. Po południu, transfer autokarem do Dubrownika (statek zostanie zacumowany w porcie w Gruz lub Zaton).
Wycieczka z przewodnikiem po starym Dubrowniku, mieście z tysiącami zabytków, w całości wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Główna arteria Stradun doprowadzi nas do Wieży Zegarowej i placu Luzy, który koncentruje wokół siebie główne atrakcje miasta. Wizyta w klasztorze Dominikanów. Czas wolny na spacer po mieście. Powrót na statek.
Kolacja i nocleg na pokładzie u wybrzeży Dubrownika lub w Zaton.
*W zależności od dostępności, spektakl folklorystyczny, w którym występuje ponad 50 artystów, pochodzących z ponad 20 krajów. Po spektaklu możliwość spaceru po Dubrowniku nocą.

DZIEŃ 5: DUBROWNIK - MLJET-LUMBARDA  
Po śniadaniu, wypłynięcie do Mljet, najbardziej zalesionej wyspy chorwackiej, pomimo iż legenda głosi, że to Ogygia, wyspa, gdzie według Odysei Kalipso przetrzymywała Ulissesa przez 7 lat, jest tą najbardziej zieloną z chorwackich wysp. Park Narodowy w Mljet został utworzony 11 listopada 1960 roku. Został sklasyfikowany jako Chorwacki Park Narodowy ze względu na jego skaliste zbocza, słone jeziora, które chronią endemiczną florę, piękne lasy, stare klasztory, bazyliki i rzymskie pałace, oraz ich historyczne bogactwo. Mljet to rozkosz dla zmysłów: eksplozja kolorów, granie cykad i naturalne zapachy sosen, cyprysów, rozmarynu, lauru i lawendy.
Krótki rejs w kierunku wysepki Sainte Marie, na której został zbudowany klasztor pomniejszych benedyktynów z XII w. Ze względu na swoje naturalne piękno i zainteresowanie kulturowe, wysepka stała się symbolem parku narodowego. Obiad na wyspie.
Powrót na statek. Kolacja z kapitanem.
Noc na pokładzie u wybrzeży wyspy Mljet lub Lumbardy (Korčula)

DZIEŃ 6: MLJET-LUMBARDA-JELSA/HVAR-STARI GRAD
Po śniadaniu, wypłynięcie w kierunku portu Jelsa na wyspie Hvar. Obiad na pokładzie.
Transfer do miasta Hvar. Wycieczka z przewodnikiem po uroczym miasteczku, lokalnym "St Tropez". Jest to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Dalmacji. Wiele zabytków, w tym Katedra, stary Arsenał i szlacheckie pałace świadczą o bogatej historii, na którą wpływ miała sztuka gotycka i renesansowa. Hvar jest szczególnie dumny ze swojego Teatru Miejskiego, zbudowanego w 1612 roku, jednego z pierwszych w Europie. 
Kontynuacja do miasta Stari Grad, prawdopodobnie najstarszego miasta na wyspie Hvar, które zostało założone kilka wieków pne. przez greckich kolonizatorów. Ufortyfikowany pałac rodziny Hektorovic, zbudowany w 1520 roku, mieści jeden z pierwszych stawów ze słoną wodą. Transfer autokarem do Jelsy. Powrót na statek.
Kolacja i nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 7: JELSA- BOL-SPLIT-OMIS
Po śniadaniu, panoramiczny rejs w kierunku Bol, jedynej nadmorskiej wioski na południe od wyspy Brač.
Na historię Bol składa się słońce, cień stuletnich sosen, plaża Zlatni-rat i magia dalmatyńskich zaułków. Ta malownicza wioska była kiedyś domem winiarzy, rybaków i żeglarzy. Piękne plaże Bol, drobne białe kamyki, a także plaża Zlatni-rat przyciągają swoim pięknem amatorów słonecznych kąpieli. Kontynuacja nawigacji do Splitu. Piesza wycieczka z przewodnikiem po stolicy Dalmacji. Jego geograficzne położenie - z jednej strony graniczące z górami, a z drugiej z morzem - nadaje mu szczególny charakter, związany również z bogatą historią. Zobaczymy podziemie Pałacu Dioklecjana i katedrę św. Duje, mieszankę sztuki romańskiej, gotyckich i renesansowych rzeźb, malowideł barokowych. Wizytę zakończymy na świątyni Jowisza.
Powrót na statek. Obiad.
Kontynuacja nawigacji do Omis - dawnej twierdzy pirackiej. To małe miasteczko u ujścia rzeki Cetina, otoczone klifami i morzem, z długą piaszczystą plażą. Historyczne stare miasto Omis, całe z kamienia, jest typowe dla starożytnych średniowiecznych chorwackich wiosek, z małymi krętymi uliczkami i dużymi domami z białego kamienia.
Powrót na statek. Spotkanie z opiekunem na temat powrotu do Polski.
Kolacja, nocleg na pokładzie.

DZIEŃ 8: OMIS-SPLIT 
Po śniadaniu, wyokrętowanie. Transfer na lotnisko. Posiłek w formie suchy prowiantu.
Powrót do Warszawy.

NOTA 1: Animacje i wizyty w języku angielskim + polskojęzyczny opiekun pełniący funkcję tłumacza


NOTA 2: Wymagania nawigacyjne: warunki meteorologiczne (fale, mgła itp.) mogą powodować zmianę trasy, a ze względów bezpieczeństwa, czasem powodować anulowanie przystanku, który może być zastąpiony przez inny. Program zajęć na pokładzie może być zmienny ze względu na harmonogram nawigacji. Kolejność wizyt może być zmienna ze względu na sugestie serwisów lokalnych.  


Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.