Wycieczki objazdowe-Wycieczki z polskim opiekunem

NOWOŚĆ! Toronto z pokazem świetlnym nad Niagarą & Kuba z wypoczynkiem na Varadero
Lot bezpośredni, transfer, hotel 3/4*, wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota, pokaz świetlny nad Niagarą, odpoczynek na Varadero All Inclusive, ubezpieczenie*

11 dni/9 nocy już od
8499 zamiast 8999
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
11 dni / 9 nocy czwartek 05 wrz 2019
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuPokój 2-osobowy
od 8999 8499


Plan lotu:

AC 1927 05 Wrzesień Warszawa(WAW) 09:30 Toronto(YYZ) 12:40  

AC 1876 07 Wrzesień Toronto(YYZ) 19:30 Hawana(HAV) 23:00  

AC1877 14 Wrzesień Hawana(HAV) 07:45 Toronto(YYZ) 11:10 
AC 826 14 Wrzesień Toronto(YYZ) 17:20 Warszawa(WAW) 07:50 +1 dzień

Godziny przelotu są zawsze podawane wg. czasu lokalnego. Godziny przelotu lokalnego oraz linie lotnicze mogą ulec zmianie.

Dodatkowe informacje do wyjazdu:

- kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku gdy liczna uczestników będzie mniejsza niż 20 osób
- plan lotu oraz godziny mogą ulec zmianie

Cena zawiera

- przelot samolotem na trasie Warszawa-Toronto-Hawana-Toronto-Warszawa liniami Air Canada
- pakiet zwiedzania Kanady z polskojęzycznym przewodnikiem, w tym:
  • 02 noce w Ramada Plaza Hotel 3* z 01 kolacją i ze śniadaniami (lub podobnym o tym samym standardzie)
  • pokaz świetlny na wodospadach Niagara
  • Wodospad Niagara oraz miasteczko Niagara-on-the-Lake z lunchem (bez napoi)
  • Toronto City Tour z pokładu autobusu z lunchem (bez napoi)
  • transfery na całej trasie klimatyzowanym autokarem
- pakiet zwiedzania Kuby z polskojęzycznym przewodnikiem, w tym:
  • 03 noce w Hawanie w hotelu Kohly 3* ze śniadaniami (lub podobnym o tym samym standardzie) 
  • całodzienna wycieczka po Hawanie z lunchem (bez napoi) 
  • całodzienna wycieczka do rejonu Vinales z lunchem (bez napoi) 
  • wycieczka śladami Ernesta Hemingway’a
  • bilety wstępu do podanych obiektów


- zakwaterowanie w hotelu Be Live Experience Turquesa 4* na 04 noce wraz z All Inclusive
- transfer na trasie Hawana -Varadero-lotnisko w Hawanie klimatyzowanym autokarem
- opiekę pilota podczas całego wyjazdu
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu 

Cena nie zawiera

- kosztów eTA Elektronicznej Autoryzacji Podróży do Kanady (7 CAD)
- kosztów kubańskiej wizy tzw. Karty Turysty (22 euro + ew. koszty pośrednictwa)
- dodatkowych posiłków i napoi do posiłków
- opcjonalnej wycieczki do Trinidadu, Santa Clara i Cienfuegos 
- dopłaty do innych hoteli na części wypoczynkowej na Kubie w Varadero (hotel Ocean Varadero El Patriarca 5* w pokoju Deluxe +750 pln lub hotel Paradisus Pricesa del Mar 5* w apartamencie Paradisus Junior Suite +1250 pln)

Formalności : Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu + wiza


PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1. PRZELOT DO KANADY - POKAZ ŚWIETLNY NAD WODOSPADEM NIAGARA (KOLACJA)
Wylot z Warszawy do Toronto (lot bezpośredni). Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Niagara Falls na wypoczynek po podróży. Kolacja. Wieczorem wyjazd na nocny pokaz świetlny wodospadów Niagara. 
 
DZIEŃ 2: WODOSPADY NIAGARA - NIAGARA ON THE LAKE (ŚNIADANIE, LUNCH)
Po śniadaniu przejazd w okolice najsłynniejszego na świecie wodospadu Niagara. Grzmoty, mgła i 155 milionów litrów wody spadające z wysokości 54 metrów – to właśnie Niagara, jeden z naturalnych cudów świata. W planie zwiedzania min. czas wolny przy wodospadzie, elektrownia wodna, pomnik Isaaca Brock’a i zegar kwiatowy. Następnie przejazd przez owocowo-winny region Ontario do uroczego Niagara-on-the-Lake. To XIX-wieczne miasteczko pełne jest parków, ogrodów oraz budynków w wiktoriańskim stylu. Na lunch udamy się do jednej z lokalnych restauracji. Czas wolny na zrobienie zdjęći zakup pamiątek. Po zwiedzaniu powrót do hotelu w okolicach Niagara Falls. 

DZIEŃ 3: TORONTO CITY TOUR - PRZELOT NA KUBĄ (ŚNIADANIE, LUNCH)
Po śniadaniu przejazd do Toronto i autokarowa panoramiczna wycieczka po mieście. Zobaczymy min. CN Tower, stadion Skydome, Yonge - najdłuższą ulicę w mieście, dzielnice Yorkville i Forest Hill, dom na wzgórzu Casa Loma, dzielnicę portową z ulicą Queen's Quay, Chinatown, St. Lawrence Market, stary i nowy ratusz miejski, centrum handlowe Eaton Centre oraz budynek Parlamentu i Uniwersytet Toronto. Lunch w lokalnej restauracji. Po wycieczce transfer na lotnisko i przelot na Kubę. Po przylocie przejazd do hotelu w Hawanie na nocleg. 
 
DZIEŃ 4: MAGICZNA HAVANA - MUZEUM RUMU HAVANA CLUB - FABRYKA CYGAR (ŚNIADANIE, LUNCH)
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i omówienie planu dnia. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w fabryce cygar. Tradycja ręcznego skręcania cygar na Kubie jest bardzo stara i stanowi prawdziwą sztukę a cygara są jednym z głównych źródeł dochodu wielu mieszkańców Hawany. Wprawdzie w fabryce nie spotkamy gorących Kubanek skręcających na udach liście tytoniu, ale poznamy prawdziwych tzw. Torcedore, którzy uchylą nam rąbka tajemnicy wyrobu najznakomitszych cygar. Będzie to również świetna okazja do zakupu pamiątkowego pudełka cygar w przyfabrycznym sklepiku. Następnie wizyta w muzeum rumu Havana Club. Poznamy historię i cały proces produkcji tego trunku zaczynając od pól trzciny cukrowej, poprzez kolejki parowe a na destylarni kończąc. Mieści się tu również fabryka, sklep i bar, gdzie po zwiedzaniu możemy skosztować różnorakich drinków na bazie świeżego rumu.
Na lunch udadzą się Państwo do jednej ze znanych rodzinnych restauracji w samym sercu Hawany.  Po lunchu czas na poznanie historycznej Hawany i spacer min. po głównej pełnej turystów ulicy Calle Obispo oraz czterech najbardziej znanych placach Starego Miasta: Plaza de la Catedral, Plaza Vieja, Plaza de Armas oraz Plaza San Francisco de Asis. Nastepnie odkryjemy miejsca i dzielnice położone poza centrum Hawany. Przejedziemy przez dzielnice Vedado słynącą z szerokich alei oraz Miramar pełną kolonialnych domów. Zatrzymamy się na sławnym Plaza de la Revolucion z charakterystycznymi wizerunkami Che Guevary i Camillo. Kolejnym punktem wycieczki będzie nadmorska promenada Malecon, która jest głównym miejscem spotkać Kubańczyków. Na zakończenie zobaczymy legendarny Hotel Nacional, gdzie nocowały takie sławy m.in. jak Frank Sinatra, Marlena Dietrich czy Marlon Brando. Po wycieczce powrót do hotelu.

DZIEŃ 5: REGION VINIALES - PLANTACJE TYTONIU - JASKINIA CUEVA DEL INDIO (ŚNIADANIE, LUNCH)
Dzisiejszego dnia zapraszamy do najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Kuby – Pinar del Río i rejonu Vinales. Podziwianie wspaniałego krajobrazu, którego jeden z głównych elementów stanowią plantacje trzciny cukrowej oraz plantacje tytoniu. Wizyta w Casa de Veguero - domu farmera, gdzie poznamy tajemnice produkcji najlepszych cygar na świecie. Nie zabraknie również czasu na przystanek przy słynnym malowidle Mural de la Prehistoria. Lunch będzie serwowany na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Po południu rejs łodzią po podziemnej rzece i zwiedzanie indiańskiej jaskini Cueva del Indio. Po wycieczce powrót do Hawany.

DZIEŃ 6: ŚLADAMI ERNESTA HEMINGWAYA - TRANSFER DO VARADERO (ŚNIADANIE, ALL INCLUSIVE)
Tego dnia będziemy podążać śladami słynnego pisarze Ernesta Hemingwaya. Po ok. 30 minutowej podróży autokarem dotrzemy do dawnej rezydencji zwycięzcy nagrody Nobla, w której dziś mieści się muzeum Finca Vigia.  Następnie udamy się do wioski Cojimaro, o której pisał Hemingway w swojej noweli pt. „Stary człowiek i morze”. Po drodze do Varadero przystanek w restauracji Las Terrazas, gdzie będzie na Państwa czekał pyszny koktajl. Miejsce to również często odwiedzał Ernest Hemingway, gdzie wspólnie ze swoim skipperem Gregorio zatrzymywali się na lunch.  Kontynuacja przejazdu do Varadero na część wypoczynkową. Nocleg w hotelu w Varadero.

DZIEŃ 7: VARADERO – WYPOCZYNEK ALL INCLUSIVE

DZIEŃ 8: CHE GUEVARA I SANTA CLARA - KOLONIALNE TRINIDAD - CIENFUEGOS (OPCJONALNA WYCIECZKA)
Wcześnie rano wyjazd do miasta Ernesto Che Guevary – Santa Clara. Podczas panoramicznej przejażdżki po mieście zobaczą Państwo min. mauzoleum i pomnik tego znanego rewolucjonisty. Następnie przejazd do najsłynniejszego kolonialnego miasteczka Trinidad, które od 1988 roku jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzania m.in. spacer po historycznym centrum Plaza Mayor, wokół którego podziwiać można włości dawnych właścicieli okolicznych plantacji trzciny cukrowej, odwiedziny w warsztacie lokalnych artystów, zwiedzanie miejskiego muzeum Museo Romantico mieszczącego się w pięknym Palacio Brunet oraz przystanek na orzeźwiający koktajl La Canchanchara w barze o tej samej nazwie. Po południu lunch będzie serwowany w jednej z lokalnych prywatnych restauracji. Przejazd do Cienfuegos zwanego La Perla del Sur- Perłą Południa i czas na zwiedzanie miasta. Zobaczą Państwo między innymi Jose Marti Park otoczony przepięknymi budynkami w kolonialnym francuskim stylu, Teatr Tomasa Terry’ego, Łuk Triumfalny czy Dom Rządu. Na koniec wycieczki zapraszamy na Panorama Tour po nadmorskiej części miasta w kierunku Punta Gorda z widokiem na Pałac Valle, zamek Jagua i zatokę. Po wycieczce powrót do hotelu w Varadero.  

DZIEŃ 9: VARADERO – WYPOCZYNEK ALL INCLUSIVE

DZIEŃ 10: WYLOT Z KUBY

Nocny przejazd na lotnisko w Hawanie i wylot w godzinach porannych do Polski z przesiadką w Toronto.

DZIEŃ 11: PRZYLOT DO POLSKI
Poranny przylot do Warszawy i zakończenie wycieczki.

Dodatkowe informacje do wyjazdu:
- kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku gdy liczna uczestników będzie mniejsza niż 20    osób
- plan lotu oraz godziny mogą ulec zmianie

Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.