Rejsy rzeczne-Lato 2019-Wycieczki z polskim opiekunem

WKRÓTCE NOWE DATY! Rejs po Wołdze - od Moskwy do Sankt Petersburga
Statek M/S Princesse Anastasia - 12 dni/11 nocy, lot + transfer + kabina + pełne wyżywienie wg programu + wycieczki wg programu + ubezpieczenie* + opłaty portowe + napiwki + polski opiekun

12 dni/11 nocy już od
7977 zamiast 8619
do-642 Zdaniem specjalistów
  • NOWOŚĆ W PODRÓŻE i REJSY! Rejs po Wołdze!
  • STATEK PRINCESSE ANASTASIA 3* 
  • ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
  • NAPIWKI W CENIE
  • POLSKI OPIEKUN PODCZAS CAŁEJ WYCIECZKI
  • Wiele atrakcji na statku: konferencje, projekcje filmów, wieczorki taneczne, koncerty, kursy języka
  • Pełne wyżywienie wg programu + napoje*
  • Wycieczki wg programu wliczone w cenę*
  • Koktajl powitalny
  • Kolacja pożegnalna z kapitanem
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
12 dni / 11 nocy wtorek 09 lip 2019
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-os. standardowa z oknem
Sprzedane
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
12 dni / 11 nocy niedziela 11 sie 2019
Ventes Privées
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-os. standardowa z oknem
Sprzedane
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-os. standardowa z oknem pokład wyższy
Sprzedane
Warszawa (POLSKA)wg programuKabina 2-os.standardowa z oknem pokład górny
od 8619 7977


UWAGA

09/07/2019 kierunek Sankt Petersburg - Moskwa

MOCNE PUNKTY

-> ilość miejsc ograniczona
-> napiwki w cenie
-> polski opiekun podczas całej wycieczki
-> konferencje, projekcje filmów, wieczorki taneczne, koncerty
-> koktajl powitalny
-> kolacja pożegnalna z kapitanem

PAKIET KLUBOWY OD PODRÓŻE I REJSY

-> ubezpieczenie NNW/KL/BP
-> opłaty portowe w cenie
-> składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena zawiera:

lot liniami regularnymi narodowymi Warszawa-Moskwa/St Petersburg-Warszawa (z przesiadką), transfer z lotniska do portu/z portu na lotnisko, zakwaterowanie w 2-osobowej kabinie standardowej (klimatyzowana, z łazienką, radiem, lodówką, szafą), pełne wyżywienie wg programu (od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego wg programu), napoje podczas posiłków (woda mineralna, herbata, kawa), udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie, koktajl powitalny, wieczór pożegnalny z kapitanem, wizyty wg programu z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym, opiekę polskojęzycznego opiekuna podczas rejsu, obowiązkowej opłaty dla obsługi statku, opłaty portowe, ubezpieczenie Świat KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia do 30000 euro + następstw nieszczęśliwych wypadków do 4000 euro lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 400 euro), składka na Ubezpieczeniowy Fundusz GwarancyjnyCena nie zawiera:

napojów innych niż wymienione w części Cena zawiera (gazowanych, alkoholowych), wycieczek fakultatywnych (lista i ceny dostępne na pokładzie), dodatkowej opłaty za kabinę indywidualną lub o podwyższonym standardzie, dopłaty za kabinę na pokładzie wyższym 465 zł/os. lub na pokładzie górnym 720 zł/os., ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP (np. ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej etc.), wydatków osobistych, kosztów wizy

Formalności : Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia rejsu + wiza

Z Podróże i Rejsy wyrobienie wizy jest PROSTE I TAŃSZE o 15%. Wniosek wizowy można wypełnić online, a dokumenty wysłać i odebrać kurierem. Więcej informacji oraz instrukcja uzyskania wizy TUTAJ>>  
Prosimy o podanie kodu rabatowego >> PODROZEIREJSY15 <<

NOTA: Podane ceny są gwarantowane do przelicznika 1 euro = 4.30  (uśredniony kurs NBP w dniu 03.01.2019) i mogą zostać zaktualizowane do 30 dni przed wyjazdem.

PROGRAM

Rejs po Wołdze to inne spojrzenie na Rosję, bardziej tradycyjną, ze starych podań, z małymi drewnianymi domami i kościołami zwieńczonymi kolorowymi kopułami, a także wizyty w najokazalszych pałacach, cerkwiach i muzeach. Ten rejs to rzadka przyjemność i niezapomniana wyprawa.


DZIEŃ 1. WARSZAWA- MOSKWA
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, pomoc przy formalnościach. Nocny lot do Moskwy. 
 
DZIEŃ 2. MOSKWA
Przywitanie na lotnisku przez lokalnego anglojęzycznego opiekuna, transfer na statek. Zakwaterowanie (ze względu na późną porę zaokrętowania, posiłek w formie lunch-boxu).
Nota: Zostaną Państwo poproszeni o zostawienie paszportu w recepcji, aby umożliwić Państwa rejestrację u rosyjskich władz. Paszport zostanie Państwu zwrócony pod koniec rejsu.
Noc na pokładzie. Po śniadaniu wycieczka panoramiczna autokarem, pozwalająca odkryć największe zabytki Moskwy: Plac Czerwony, sobór Wasyla Błogosławionego, moskiewski dom towarowy "GUM", uniwersytet, Plac Maneżowy, ulica Tverskaia (Gorki), Kreml, Mauzoleum Lenina, Teatr Bolchoi. Obiad w mieście.
Po południu, wizyta w moskiewskim metrze, spacer po Starym Arbacie - słynnej moskiewskiej ulicy w centrum miasta. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie i zakupy. Powrót na statek.
Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 3. MOSKWA
Śniadanie. Wizyta na Kremlu, siedzibie rosyjskiego parlamentu i wyjątkowym miejscu historycznym, architektonicznym i artystycznym. Kreml znany jest ze swoich cerkwi, Car-kołokoła - największego na świecie dzwonu, czy Car-puszki - największej na świecie armaty ładowanej od przodu. Słowo "Kreml" dosłownie oznacza "gród warowny", "twierdza", a jego mury tworzą trójkąt o obwodzie około dwóch kilometrów. Wewnątrz znajduje się zespół pałaców, cerkwi i budynków administracyjnych (wizyta w jednej z katedr).
Transfer na statek, obiad. Po południu początek nawigacji.
Koktajl powitalny z kapitanem. Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 4. UGLICZ
Śniadanie i obiad na pokładzie. Po opuszczeniu Moskwy, będziemy podziwiać imponujący system śluz, zbudowany za czasów Stalina, pozwalający wpłynąć na Wołgę. Po dotarciu do Uglicza, piesza wycieczka po terenie Kremla i w okolicy katedry Przemienienia Pańskiego. Następnie cerkiew św. Dymitra na Krwi, zbudowana w miejscu, gdzie według legendy zabito carewicza Dymitra.
Powrót na statek. Obiad. Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 5. JAROSŁAW
Śniadanie, obiad na pokładzie.
Po południu, Jarosław - najstarsze miasto w regionie Wołgi, założone w 1010 r. przez księcia Rostów Jarosława Mądrego. Wycieczka panoramiczna: Sobór Zbawiciela i cerkiew proroka Eliasza. Powrót na statek. Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 6: GORITSY
Śniadanie, obiad na pokładzie.
Wycieczka po Goritsy: monastyr Świętego Cyryla Biełozierskiego, zbudowany w 1397 r., jeden z najstarszych i największych w Rosji, zaliczany do najważniejszych rosyjskich ośrodków prawosławnego życia duchowego. Wizyta w skarbcu. 
Powrót na statek. Kolacja, noc na pokładzie

DZIEŃ 7. KIŻY
Śniadanie, obiad na pokładzie.
Wyspa Kiży, perła Karelii, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Spacer po wyspie, prawdziwym muzeum drewnianej architektury na świeżym powietrzu. Drewniane budynki z XVIII w. - cerkwie, kaplice, dzwonnice, spichlerze, domy chłopskie, wiatraki, a w szczególności imponująca cerkiew Przemienienia Pańskiego z dwudziestoma dwoma kopułami, zbudowana w XVIII w. bez użycia gwoździ. Powrót na statek. Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 8. MANDROGI
Śniadanie. Przystanek w skansenie Mandrogi, małej drewnianej wiosce, centrum rzemiosła ludowego, w której lokalni rzemieślnicy wciąż pozostają wierni rosyjskiej tradycji. Muzeum Wódki.
Obiad piknik-barbecue. Powrót na statek. Kolacja pożegnalna, noc na pokładzie.

DZIEŃ 9. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wycieczka panoramiczna autokarem po mieście: Wyspa Wasilewskiej, plac św. Izaaka i plac Dekabrystów ze słynną rzeźbą Piotra Wielkiego, Plac Pałacowy z muzeum Ermitażu, Newski Prospekt, Sobór Kazański, brzegi rzeki Newy, kanał Gribojedowa, sobór Zmartwychwstania Pańskiego (Cerkiew na Krwi), pomnik Katarzyny II.
Wizyta w twierdzy Piotropawłowskiej (ikonostas i groby Romanowów) zbudowanej w 1703 r., roku założenia miasta. Obiad w mieście. Droga do Puszkina - dawnej letniej rezydencji carów (25 km od Sankt Petersburga). Miasto dawniej nazywane Carskim Siołem (wieś carska), dziś nosi imię Puszkina, wielkiego rosyjskiego poety. Wizyta w Pałacu Katarzyny i jego ogrodach. Ten biało-niebiesko-złoty pałac został zbudowany przez Rastrellego w XVIII w. dla Katarzyny I, drugiej żony Piotra I. 
Powrót na statek. Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 10. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wizyta w muzeum Ermitażu. Od 1946 r. jest to największe muzeum w Rosji, które mieści się w pięciu pałacach: Pałacu Zimowym, Małym Ermitażu, Starym Ermitażu, Nowym Ermitażu, Teatrze Ermitażu. Rok 1764, kiedy nabyta została pierwsza duża kolekcja obrazów za granicą, uznawany jest za początek muzeum. Wystawy w Ermitażu zajmują ponad 300 pokoi, a samo muzeum posiada 2 700 000 obiektów sztuki, w tym 14 000 obrazów, 12 000 rzeźb, 600 000 rycin i rysunków. Kolekcje wystawiane chronologicznie dają wyobrażenie o rozwoju kultury i sztuki wielu krajów od tysiącleci.
Obiad na statku. 
Po południu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.
Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 11. SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu wycieczka do Pietrodworieca (Peterhof), zespołu pałacowo-ogrodowego założonego przez cara Piotra I, zbudowanego naprzeciwko Zatoki Fińskiej i nazywanego "rosyjskim Wersalem". Wizyta w ogrodach pełnych fontann i rzeźb, oglądanie pałacu z zewnątrz.
Powrót na statek. Obiad.
Po południu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.
Kolacja, noc na pokładzie.

DZIEŃ 12. SANKT PETERSBURG
Wyokrętowanie. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
Ze względu na wczesny poranny wylot, śniadanie w postaci suchego prowiantu na drogę.

NOTA 1: Animacje i wizyty w języku angielskim + polskojęzyczny opiekun

NOTA 2: Wymagania nawigacyjne: warunki meteorologiczne (fale, mgła itp.), przejazd przez śluzy lub inne mogą powodować zmianę trasy, a ze względów bezpieczeństwa, czasem powodować anulowanie przystanku, który może być zastąpiony przez inny. Program zajęć na pokładzie może być zmienny ze względu na harmonogram nawigacji. Kolejność wizyt może być zmienna ze względu na sugestie serwisów lokalnych.  
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.

Subskrybuj powiadomienia

Podróże i Rejsy podróże i rejsy poinformują Cię o promocjach i nowych ofertach.