Rejsy rzeczne

NOWOŚĆ! Rejs Od Angkoru po Deltę Mekongu
Statek RV Indochone 4*- 11 dni/10 nocy - wycieczki w cenie, loty w opcji

11 dni/10 nocy już od
10395
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
11 dni / 10 nocy wtorek 21 sie 2018
Ventes Privées
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na głównym pokładzie
już od 10395
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na wyższym pokładzie
już od 11367
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
11 dni / 10 nocy czwartek 06 wrz 2018
Ventes Privées
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na głównym pokładzie
już od 11767
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na wyższym pokładzie
już od 12735
11 dni / 10 nocy sobota 22 wrz 2018
Ventes Privées
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na głównym pokładzie
już od 11767
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na wyższym pokładzie
już od 12735
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
11 dni / 10 nocy niedziela 25 lis 2018
Ventes Privées
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na głównym pokładzie
już od 13108
TerminWyjazd zWyżywienieStandardCenaRezerwacja
11 dni / 10 nocy czwartek 27 gru 2018
Ventes Privées
WYJAZD Z PORTUwg programuKabina na głównym pokładzie
już od 13828


SZUKASZ LOTU ???

Szukasz rejsu, którego nie widzisz w newsletterze? Zadzwoń do naszych specjalistów! Mamy możliwość znalezienia dowolnego rejsu każdego armatora na świecie, oferującego rejsy wycieczkowe. Pamiętaj, że zawsze będziesz mógł liczyć na korzyści wynikające z Twojego członkostwa w Klubie Podróże i Rejsy.

Szukasz lotu żeby dostać się do portu? Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze połączenie lotnicze tak, abyś bezstresowo i na czas dostał się na swój wymarzony rejs!

  • BEZPŁATNE NAPOJE podczas posiłków
  • Wszystkie posiłki najwyższej jakości 
  • Wielojęzyczna obsługa
  • Atrakcyjne rozrywki 
  • Wycieczki w cenie
  • Kolacja ze spektaklem w Siem Reap

Cena zawiera

zakwaterowanie w hotelu pierwszej klasy w 2-osobowym pokoju typu standard w Siem Reap, rejs na pokładzie RV Indochine 4* w 2-osobowej kabinie na wybranym pokładzie, pełne wyżywienie (w zależności od lotu), napoje podczas posiłków na pokładzie (bez szampana i napojów z listy win), udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie, opieka wielojęzycznej obsługi, wycieczki wg programu, francuskojęzyczny Wietnamski i Kambodżański przewodnik podczas wizyty w Ho Chi Minh City i Angkorze, lokalni przewodnicy podczas rejsu, obecność dyrektora Croisieurope na pokładzie, ubezpieczenie KL+NNW+BP (ubezpieczenie kosztów leczenia + następstw nieszczęśliwych wypadków + pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego), napiwki dla obsługi podczas rejsu i przewodników podczas wizyty w Siem Reap, składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera


lotów, transferów, ewentualnych noclegów przed i po wycieczce, napojów z listy win, szampana w barze, napojów zamawianych podczas wycieczek i transferów, wycieczek fakultatywnych, wydatków osobistych, ubezpieczenia dodatkowego innego niż KL+NNW+BP, wiza do Kambodży (w zakresie klienta), napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców i kapitana statku

Formalności : Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu + wiza (w zakresie klienta)

Dzień 1 : Siem Reap - Angkor

Program zależy od czasu przyjazdu. Jeśli przylot nastąpi pomiędzy godziną 6:00 a 11:00, program będzie następujący:


Lunch w hotelu Lotus Blanc 4 * NL (zlokalizowany w centrum miasta) lub podobnym (pokoje będą dostępne około godz. 14h). Po południu wizyta w "Senteurs d'Angkor" (inaczej warsztat perfumeryjny), w którym wykonuje się świece, mydła i przygotowuje przyprawy. Następnie odwiedzimy warsztaty "Artisans d'Angkor", gdzie młodzi Kambodżanie są szkoleni w sztuce tradycyjnego rzeźbienia w drewnie i kamieniarstwie opartych na długoletnich tradycjach rękodzieła khmerskiego. Kolacja i nocleg w hotelu Lotus Blanc 4 * NL lub podobnym.

Dzień 2 : Siem Reap - Angkor

Po śniadaniu wczesny wyjazd do Banteay Srei, klejnot w koronie klasycznej sztuki Khmerów, świątynia w Ta Prohm z 1186 roku i poświęcona matce Dżajawarmana II. Miejsce w Banteay Srei zostało oczyszczone z pnączy i lasu w 1924 r. Przez H Parmentiera. Banteay Srei, co oznacza "cytadelę kobiet" lub "cytadelę piękna", znana jest z zawiłości jej pięknych rzeźb, znajdujących się na każdym rogu tej małej świątyni zbudowanej z różowego piaskowca i laterytu. Następnie odwiedzimy Ta Prohm. Dziś natura przejęła teren, a wynik jest oszałamiający: drzewa wyrastają z budynków świątynnych, a grube korzenie pokrywają samą świątynię. W drodze powrotnej zatrzymamy się w wiosce, aby zobaczyć, jak wyciągać cukier z palmy, odwiedzimy dom khmerski i posmakujemy świeżego mleka kokosowego. Po obiedzie zwiedzimy Angkor Thom, wielkie arcydzieło architektury dostępne dzięki pięciu monumentalnym bramom z górską świątynią Bayon w jego centrum. Świątynia w Bayon słynie z wież z 172 twarzami Buddy. Zobaczymy serce starożytnego Pałacu Królewskiego, w którym znajduje się sanktuarium Phimeanakas, a następnie odwiedzimy Taras Słoni i Taras Króla Trędowatego. Wieczorem kolacja z pokazem tańców królewskich Khmerów (tańce Apsara). Po obiedzie czas wolny na spacer po nocnym targu Angkor i zakupy - przyjemne miejsce na przechadzkę się w chłodnych nocnych temperaturach (otwarte od 16 do północy), z ponad setką sklepów i straganów z pamiątkami, wyrobami rękodzielniczymi, ubraniami, książkami itp. Nocleg w hotelu Lotus Blanc 4 * NL lub podobny.

Dzień 3 : Siem Reap - Tonle Sap

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie świątyni Angkor Wat - arcydzieła architektury Kmhmerów. Jest to najbardziej znany i najważniejszy ze wszystkich zabytków w Angkorze. Pięć wież stało się symbolem kraju, ponieważ są one ozdobione flagą narodową. Po obiedzie w hotelu, przejazd z hotelu do miejsca cumowania w Phnom Krom, gdzie wsiadamy na małe lokalne łodzie, by dotrzeć do statku RV INDOCHINE (1). Koktajl powitalny na pokładzie. Prezentacja załogi i rozlokowanie w kabinach. Kolacja i noc na pokładzie. 

Dzień 4 : Tonle Sap - Kampong Chhnang - Kampong Tralach

Śniadanie na pokładzie i poranny rejs przez jezioro (1). Po obiedzie na pokładzie, wczesnym popołudniem docieramy do Kampong Chhnang. Miasteczko Kampong Chhnang położone jest około 90 km od Phnom Penh i jest jednym z największych portów rybackich na Tonle Sap. Jest tutaj również wiele hodowli ryb. Region ten znany jest przede wszystkim ze wspaniałej tradycyjnej ceramiki, która jest głównym źródłem dochodów dla całego kraju, a nazwa regionu Kampong Chhnang oznacza "port garncarstwa" w języku  Khmer. Możliwość skosztowania cukru palmowego z Thnot (prawdziwego symbolu narodowego), a następnie udamy się na przechadzkę po miasteczku, który słynie z małych lokalnych łodzi. Powrót na pokład i kontynuacja rejs do Kampong Tralach. Kolacja na pokładzie. Nocleg.

Dzień 5 : Kampong Tralach - Koh Chen - Phnom Penh

Rano śniadanie na pokładzie, przed wizytą w pięknej pagody Vihara w Wat Kampong Tralach Leu. Przejażdżka przez wioskę Kampong Tralach na wozie zaprzężonym w woły, po małej ścieżce biegnącej prostopadle do rzeki, pośród wspaniałego krajobrazu pól ryżowych. Vihara pochodzi z początku ubiegłego wieku i ma wiele wspaniałych malowideł ściennych, które zaczynają cierpieć z powodu skutków czasu. Pagoda jest całkowicie odizolowana pośrodku pól ryżowych co sprawia, że ​​jest to naprawdę wyjątkowe miejsce. Powrót na statek na lunch i kontynuacja rejsu. Przyjazd do Koh Chen w godzinach popołudniowych i wizyta w małej wiosce, w której mieszkańcy są ekspertami w srebrnych i miedzianych wyrobach. Tutaj robi się ozdoby i dekoracje używane podczas tradycyjnych ceremonii w pagodzie lub na wesela. Odwiedzimy prywatną szkołę Mr Thoma Umsona, świetnego nauczyciela matematyki, mówiącego po francusku, ale zawsze potrzebującego długopisów, ołówków i zeszytów dla dzieci. Powrót na pokład i kontynuacja rejs do Phnom Penh, dokąd dotrzemy późnym popołudniem. Wolny czas w stolicy. Powrót na pokład i pokaz tańca Aspara i obiad na pokładzie. Możliwość wycieczki "tuk-tukiem", motorem trójkołowym, który jest tradycyjnym środkiem transportu w Phnom Penh. Nocleg w porcie w Phnom Penh.

Dzień 6 : Phnom Penh

Założona w 1434 r. Stolica Kambodży zachowała wiele ze swojego francuskiego uroku kolonialnego dzięki rehabilitacji części dziedzictwa architektonicznego. Zobaczymy Srebrną pagodę, zrobioną z ponad 5000 srebrnych płytek, którym zawdzięcza swoją nazwie, oraz Pałac Królewski, symboliczne serce narodu i jeden z najlepszych przykładów kambodżańskiej architektury w klasycznym khmerskim stylu. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym mieszczącym Muzeum Sztuk Pięknych, zbudowanym w 1917 roku przez Francuzów w tradycyjnym khmerskim stylu architektonicznym. Piękne lapidarium, gdzie stoi posąg Javayarmana VII z głową lekko pochyloną w medytacyjnej postawie. Obiad w lokalnej restauracji, a po południu odwiedzimy szkołę Tuol Svay Prey S21, dawne centrum zatrzymań, tortur i egzekucji używane przez Khmer Rouge podczas wojny. Czas wolny na "rosyjskim rynku". Powrót na pokład, kolacja, nocny rejs do Wietnamu.

Dzień 7 : Chau Doc - Sa Dec

Śniadanie na pokładzie. Formalności celne na granicy z wietnamem. Obiad na pokładzie, wczesnym popołudniem dotrzemy do Chau Doc, miasta na granicy Kambodży i Wietnamu, które stało się częścią terytorium Wietnamu około 300 lat temu. Położone w sercu gigantycznej sieci pól ryżowych, miasto Chau Doc obejmuje oba brzegi Mekongu, a pływające gospodarstwa zapełniają wody. Chau Doc to bardzo prosperujące miasto, które rozwinęło się wokół rybołówstwa i rolnictwa. Wewnątrz miasta zachowało się kilka kolonialnych budynków z ich staroświeckim urokiem. Otaczający ich rynek tętni życiem miasta. Przejażdżka małą łódką do wioski Cham - wioski tkaczy jedwabiu i hodowli ryb. Następnie wyruszymy minibusem na szczyt wzgórza Sam, ważnego miejsca pielgrzymek dla Wietnamczyków, skąd rozpościera się widok na ogrom delty i jej pola ryżowe. Powrót na pokład i kontynuacja rejs w kierunku Sa Dec. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 : Sa Dec - Vinh Long - Cai Be

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż do Sa Dec, gdzie wciąż istnieje kilka kolonialnych rezydencji. Odkryjemy lokalny rynek i odwiedzimy dawne miejsce zamieszkania Huynha Thuy Le, byłego kochanka francuskiego powieściopisarza Marguerite Duras, który spędził część swojego dzieciństwa w Sa Dec. Znane ze swojego ogrodnictwa, w czasach kolonialnych miasto było znana jako "ogród Cochin Chine ". Powrót na obiad na lunch i kontynuacja rejsu w kierunku Vinh Long, położonym pośrodku regionu delty, pomiędzy dwoma ramionami Mekongu, gdzie całe życie zorganizowane jest wokół wody. Setki łodzi krążą we wszystkich kierunkach między domami zbudowanymi na palach. Przejażdżka łódką przez sady, które prowadzą do Caï Be. Tutaj odkryjemy cegły, ceramikę i porcelanę, zobaczymy szkółkę drzew owocowych na wyspie Binh Hoa Phuoc, a także miejscowe tradycyjne rzemiosło z popcornu ryżowego, produkcję wafli do sajgonek, ryżu i słodyczy kokosowych. Powrót na statek i kontynuacja rejsu. Kolacja i nocleg na pokładzie.

Dzień 9 : My Tho - Ho Chi Minh City (Saigon)

Po śniadaniu, w małych lokalnych łodziach zobaczymy pobliskie wyspy My Tho, znane ze swoich licznych ogrodów warzywnych, sadów owocowych, gdyż klimat tutaj jest gorący i przyjemny przez cały rok. W okolicy znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów w Wietnamie z drzewami kokosowymi, bananowymi i mango. Wzdłuż labiryntu, który tworzy sieć małych kanałów, pojawiają się urocze wiejskie wioski z miejscowymi rzemieślnikami przy pracy. Na największej z wysp (Thoi Son) odwiedzimy farmę pszczelarską, gdzie spróbujemy herbaty z miodem oraz egzotycznych owoców. Obiad na pokładzie i kontynuacja rejsu przez wąski kanał Chao Gao, kierując się do Ho Chi Minh City. Kolacja i nocleg na statku w porcie w Ho Chi Minh City. Po obiedzie wolny wieczór.

Dzień 10 : Ho Chi Minh City

Śniadanie przed wizytą w Ho Chi Minh, pierwotnie nazywaną Sajgonem i zbudowaną przez Francuzów w 1850 r. na początku francuskich czasów kolonialnych i głównego portu Wietnamu. Wycieczka po mieście: Pałac Zjednoczenia, katedra Notre Dame i poczta centralna. Obiad w mieście, a po południu Muzeum Historii Narodowej, następnie odwiedzimy tradycyjną fabrykę lakieru. Czas wolny na spacer po targu Ben Thanh. Powrót na statek, koktajl pożegnalny i uroczysta kolacja. Noc w porcie w Ho Chi Minh City. Po kolacji, wolny wieczór.

Dzień 11 : Ho Chi Minh City

Po śniadaniu, wizyta w Cholon, głównym centrum chińskiego handlu w stolicy. Po lunchu, wolne popołudnie. Koniec serwisu.

Nota: Trasa, porty i wizyty mogą zostać zmodyfikowane przez właściciela statku i / lub przedstawicieli armatorana miejscu. Wycieczki mogą być zmieniane lub uzupełniane w kolejności odwrotnej, jeśli zostanie to uznane za konieczne. Kapitan statku zastrzega sobie prawo do zmiany planu podróży w celu zapewnienia bezpiecznej żeglugi statku.
Brzegi rzeki, po której płyniemy, mogą być bardzo strome i śliskie, w zależności od poziomu wody.
(1): Przejście przez jezioro Tonle Sap: kiedy poziom wody jest wysoki, od sierpnia do końca grudnia, RV Indochine przekracza jezioro. Kiedy poziom wody jest niski, od stycznia do połowy marca przekraczamy jezioro za pomocą łodzi motorowych, by dołączyć do RV Indochine na Koh Chen. A kiedy poziom wody będzie bardzo niski, około połowy marca, transfer pomiędzy Siem Reap i Koh Chen zostanie zorganizowany klimatyzowanym autokarem.

*Alkohol może być szkodliwy dla zdrowia. Pij z umiarem.

Note: Możliwość anglojęzycznego Wietnamskiego i Kambodżańskiego przewodnika zamiast francuskojęzycznego podczas wizyty w Ho Chi Minh city i Angkorze - skonsultuj się z nami

WARTO WIEDZIEĆ


WALUTA NA STATKU: Walutą na pokładzie statku RV Indochine jest dolar amerykański (najlepiej w małych nominałach). Podczas wejścia na pokład można wpłacić wadium z karty kredytowej, aby pokryć wszystkie wydatki na pokładzie po zakończeniu rejsu. Możliwość płatności w dolarów lub kartą kredytową (Visa lub Mastercard).

POSIŁKI: Wszystkie produkty (ryby, warzywa, owoce) gotowane na pokładzie RV Indochine są świeże. Śniadanie w formie bufetu i obiad. Obsługa stolików podczas kolacji. Kuchnia azjatycka i zachodnia serwowana w restauracjach i hotelach.
Zapytanie ofertowe dla grup
Oferta dla grup powyżej 10 osób, zapytaj. Oferta dla grup
!
Travelinc Sp. z o.o. używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: reklamowych, statystycznych oraz świadczenia usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w polityce cookies.